اخبار رمز ارز

آیا قیمت XRP می تواند بالای 0.55 دلار بماند زیرا SEC جریمه 2 میلیارد دلاری را برای ریپل محکوم می کند

قیمت XRP در 3 آوریل در بحبوحه افت بازار جهانی کریپتو به زیر 0.57 دلار رسید، اما روند فروش غیرمعمول مشاهده شده در بین سرمایه گذاران نهنگ، روند نزولی را بیشتر تشدید می کند.

XRP با پشتوانه ریپل در هفته گذشته در میان نبردهای حقوقی طولانی مدت با رگولاتورها با نوسانات شدید قیمت مواجه شده است. روندهای داده های زنجیره ای بینش هایی را در مورد کاتالیزورهای اصلی نزولی و نحوه واکنش قیمت XRP در روزهای آینده ارائه می دهد.

سرمایه گذاران نهنگ پس از جریمه SEC، دارایی های خود را به پایین ترین حد 30 روزه کاهش دادند

در 25 مارس، براد گارلینگهاوس، مدیرعامل ریپل، فاش کرد که تیم انتظار دارد کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) به دنبال تحمیل 1.95 میلیارد دلار به ریپل باشد. این پس از آن صورت گرفت که آژانس بر برخی از ادعاهای خود در مورد فروش غیرقانونی اوراق بهادار ریپل از طریق فروش مستقیم کوین XRP خود به سرمایه گذاران نهادی پیروز شد.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار این درخواست را به طور رسمی در روز جمعه در دادگاه منطقه ای ایالات متحده ثبت کرد و جامعه XRP را وارد یک جنون گمانه زنی کرد، زیرا معامله گران به دنبال مقابله با تأثیر احتمالی جریمه ها بودند.

مدیر عامل Ripple به جامعه اطمینان داد که این شرکت در موقعیت خوبی برای پرداخت جریمه ها قرار دارد. اما با نگاهی فراتر از سرفصل ها، داده های زنجیره ای نشان می دهد که سرمایه گذاران نهنگ و نهادهای شرکتی که حداقل 1 میلیون XRP (580000 دلار) دارند این خوش بینی را نداشتند.

نمودار Santiment زیر موجودی کیف پول سرمایه گذاران نهنگ را در زمان واقعی ردیابی می کند و بینش هایی را در مورد احساسات فعلی و فعالیت تجاری آنها ارائه می دهد.

موجودی کیف پول نهنگ ریپل (XRP) در مقابل قیمت |  آوریل 2024
موجودی کیف پول نهنگ ریپل (XRP) در مقابل قیمت | آوریل 2024 | منبع: Santiment

پس از اینکه SEC رسماً درخواست جریمه 2 میلیارد دلاری را در روز جمعه، 29 مارس ارائه کرد، سرمایه‌گذاران نهنگ XRP بلافاصله وارد بازار فروش شدند. همانطور که در نمودار بالا مشاهده می شود، آنها بیش از 290 میلیون سکه را بین 29 مارس و 3 آوریل تخلیه کرده اند و موجودی خود را به 44.9 میلیارد در زمان نگارش این مقاله به پایین ترین سطح 30 روزه خود کاهش داده اند.

ارزش گذاری شده با قیمت های فعلی، 290 میلیون سکه XRP اخیراً معامله شده تقریباً 170 میلیون دلار است. سیل بازارها با چنین حجم زیادی از سکه احتمالاً فشار نزولی بر قیمت ها وارد می کند. جای تعجب نیست که قیمت XRP از زمان آغاز فروش نهنگ ها در 29 مارس 13 درصد کاهش یافته است.

تاجران نوسان خرده‌فروشی استراتژیک ممکن است تمایلی به مقابله با نهنگ‌های با جیب عمیق با بیش از 44.9 میلیارد دارایی XRP نداشته باشند. اگر معامله‌گران خرده‌فروشی کوچک نیز موقعیت‌های نزولی داشته باشند، قیمت XRP می‌تواند در روزهای آینده وارد مرحله بازگشت بزرگ شود.

معامله گران سوداگران XRP می ترسند روند نزولی ادامه یابد

علاوه بر این، روندهای اخیر مشاهده شده در بازارهای مشتقات نیز نشان می‌دهد که معامله‌گران سوداگرانه خوش‌بینی پایینی نسبت به چشم‌انداز قیمت کوتاه‌مدت XRP نشان داده‌اند.

متریک نرخ تامین مالی Coinglass درصد کارمزد پرداخت شده بین معامله گران بلند مدت و دارندگان موقعیت های فروش کوتاه در بازارهای آتی دائمی را دنبال می کند. اساساً جهت گیری احساسات سرمایه گذاران و مشارکت در بازار را دنبال می کند.

نرخ تامین مالی ریپل (XRP) در مقابل قیمت |  منبع: Coinglass
نرخ سرمایه ریپل (XRP) در مقابل قیمت | منبع: Coinglass

در زمان نگارش این مقاله در 3 آوریل، قیمت XRP درست زیر 0.58 دلار معامله می شود، در حالی که نرخ سرمایه به 0.013٪ کاهش یافته است، پایین ترین میزان در 10 روز اخیر. به طور معمول، کاهش در نرخ سرمایه نشان‌دهنده احساسات منفی فزاینده در میان معامله‌گران گاوی است که روی افزایش قیمت شرط‌بندی می‌کنند.

اگر معامله گران گاوی شروع به کاهش موقعیت های خرید خود کنند، قیمت XRP را در معرض خطر کاهش بیشتر در روزهای آینده قرار می دهد.

پیش بینی قیمت XRP: کاهش احتمالی تا 0.55 دلار

فروش 170 میلیون دلاری سرمایه گذاران نهنگ و کاهش نرخ های سرمایه نشان می دهد که قیمت XRP می تواند در آستانه نزول قیمت عمده به زیر 0.55 دلار در روزهای آینده باشد.

پس از افت 11.7 درصدی از 29 مارس، قیمت XRP اکنون به زیر قیمت میانگین متحرک ساده 20 روزه سقوط کرده است و به طور نامطمئنی بالای شاخص باند بولینگر در حد پایین تر در 0.58 دلار قرار دارد.

اگر این حمایت حیاتی از غارهای دیوار بخرد، خرس‌ها می‌توانند از شتاب استفاده کنند و طبق پیش‌بینی‌ها، عقب‌گردی بزرگ‌تری به زیر 0.55 دلار بدهند.

پیش بینی قیمت ریپل (XRP) |  آوریل 2024
پیش بینی قیمت ریپل (XRP) | آوریل 2024 | منبع: TradingView

از طرف دیگر، اگر قیمت XRP به بالای منطقه 0.62 دلار برسد، گاوها می توانند جای پای خود را در بازارها دوباره به دست آورند. اگرچه، با توجه به ترجیح فروش غالب در میان سرمایه گذاران نهنگ، در حال حاضر بعید به نظر می رسد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا