NFTویژه

لیست 10 تایی از گران ترین NFT هایی که تا به حال فروش رفته

باورکردنی نیست که این NFT ها با این قیمت ها به فروش رفته باشند !!

در این پست 10 تا از گران ترین NFT های موجود در بازار را بررسی می کنیم تا ببینیم که چرا این NFT ها دارای ارزش هستند و چرا عده ای حاضرند برای این آثار ده ها میلیون دلار پرداخت کنند. در خصوص NFT (NFT چیست ؟) قبلا مقاله هایی در کریپتوفارس منتشر کرده ایم که چنانچه با NFT آشنا نیستید پیشنهاد می کنیم آن پست ها را مطالعه بفرمایید.

NFT ها فقط در ماه فوریه بیش از 300 میلیون دلار فروش داشته اند و بسیاری از هنرمندان به خاطر گرم بودن این بازار و همچنین تبلیغات خوبی که برای خرید این آثار می شود تمایل دارند تا آثارشان را از طریق مارکت های NFT به فروش رسانند.

این که در چه مارکتی NFT را می فروشید هم از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا اخیرا برخی مارکت ها نظیر اوپن سی کاربران ایرانی را محدود کرده اند.لیست بهترین مارکت ها برای فروش NFT

فکر می کنید گران ترین NFT در حال حاضر در بازار چیست؟ در این مقاله ، ما فهرستی از 10 تا از گرانترین NFT ها را تهیه کرده ایم که در ادامه می توانید آن ها را ببینید.

گران ترین NFT ها:

1.تابلوی هر روز: 5000 روز اول – 69.3 میلیون دلار

هنرمندی به نام بیپل  که به نظر می رسد اصلا محبوب نبود در سال 2021، یکی از گران ترین NFT ها در بازار را فروخت. این اثر هنری “هر روز: 5000 روز اول” نام دارد. نکته جالبتر این است که این حراج در موزه کریستی برگزار شد.

گران ترین NFT

این مناقصه از بید 100 دلار آغاز شد اما خیلی زود قیمت به 69 میلیون دلار رسید و فروخته شد. اثری که یک اثر هنری دیجیتال است و پیش از این به نظر نمی رسید که کسی حاضر به پرداخت این مبلغ برای یک اثر دیجیتال باشد.

خالق این اثر از می 2007 حتی یک روز را هم از دست نداده و از هر روز زندکی اش یک تصویر در این اثر هنری جمع آوری شده و همین باعث ارزشمند شدن این اثر شده است.این اثر گران ترین اثر NFT تا به حال است.

2. کریپتوپانکس شماره 3100 – 7.58 میلیون دلار

کریپتوپانکس شماره 3100 به قیمت 7.58 میلیون دلار خریداری شده است. شاید تصور کنید که در اثر قبلی هنری نهفته شده و این که در 5000 روز این اثر تکمیل شده است اما این کریپتوپانکس اصلا تصویر پیچیده ای نیست. در واقع، اینها اولین NFT هایی هستند که در بازار ایجاد شده اند و پس از رونق NFT ها، اکنون بسیاری از آنها به قیمت میلیونی به فروش می رسند!

در حقیقت، این کریپتوپانک یکی از کمیاب‌هاست و به گروه 9 بیگانه تعلق دارد. CryptoPunks  10000 پانک در استور دارد که در میان آن ها تنها 9 اثر ،اثر نفر بیگانه هستند.

این شخصیت دارای پوست آبی مایل به سبز است، و همچنین همراه با لوازم جانبی است. در این مورد، این یک هدبند است و فقط 406 پانک این لوازم جانبی را دارند. ب

یشتر از این، زیرا فقط با یک لوازم جانبی عرضه می شود که آن هم نادر است و تنها 333 پانک یک لوازم جانبی دارند. بنابراین، بر اساس نوع، لوازم جانبی و تعداد لوازم جانبی، این پانک بسیار کمیاب است. به همین دلیل با قیمت 7.58 میلیون دلار فروخته شد.

همچنین بخوانید:   بایننس قرارداد جدیدی منعقد می کند، سلستیا و بورو فاینانس می توانند در سال 2024 افزایش یابند

3. کریپتوپانکس شماره 7804- 7.58 میلیون دلار

کریپتوپانک دیگری با 7.57 میلیون دلار در لیست 10 گرانترین NFT های ما قرار دارد. پانک #7804 یک بیگانه دیگر است و این بار با سه لوازم جانبی عرضه می شود.

علاوه بر این، لوازم جانبی عبارتند از Cap Forward، Small Shades و Pipe. ظاهراً فقط 254 پانک با کلاه کپ، 378 پانک با پیپ و 317 پانک با دود های کوچک می آیند. اما اساساً قیمت گذاری به این دلیل است که پانک های بیگانه بسیار نادر هستند.

4. چهارراه – 6.6 میلیون دلار

چهارراه ،چهارمین اثر از گران ترین NFT های موجود است و یک ویدیوی سیاسی است. این یک اثر هنری دیگر از بیپل ،خالق گرانترین اثر NFT (5000 روز اول) است و این فروش چند روز قبل از فروش گسترده  آن اثر  اتفاق افتاد. علاوه بر این، هنرمند این قطعه را در Nifty Gateway فروخت. ، این مجموعه ای مانند Everydays نیست، بلکه یک اثر هنری واحد است. بنابراین ارزیابی این قطعه باعث گرانی بیشتر آن می شود.

خب، این اثر هنری تا حدودی یک قمار سیاسی و پاسخی به انتخابات ریاست‌جمهوری است که در سال 2020 اتفاق می‌افتد. واقعیت جالب این است که هنرمند دو نسخه از این را ساخته است – یکی برای اگر ترامپ برنده می‌شود و دیگری برای اگر ترامپ شکست می‌خورد. . و بر اساس نتیجه انتخابات، ویدئو تغییر خواهد کرد.

5. اولین توییت – 2.9 میلیون دلار

پنجمین اثر گران دنیای NFT ها ، اولین توییت جک دورسی در توییتر است. در واقع، جک دورسی، مدیرعامل و موسس آن، اولین توییت را پس از راه‌اندازی توییتر در سال 2006 منتشر کرد. در این توییت نوشته شده بود: «توییتر را راه‌اندازی کردم». و بعداً، او این توییت را به عنوان NFT به مبلغ  2.9 میلیون دلار فروخت!

با توجه به محبوبیت شبکه توییتر ،بعید هم نبود که اولین توییت این رسانه با این قیمت فروخته شود.جک دورسی این توییت را به سینا استاو، مدیرعامل اوراکل فروخت، خریدار معتقد است که این اثر به اندازه خرید مونالیزا مهم است. جک دورسی این توییت را در Valuables که یک پلت فرم حراج آنلاین است فروخت. اگرچه این پست در توییتر باقی خواهد ماند، اما صاحب آن قطعه اکنون سینا است.

6. کریپتوپانکس شماره 6965- 1.54 میلیون دلار

کریپتوپانک دیگری به‌عنوان یکی از گران‌ترین NFT‌ها در فهرست ما قرار دارد. همانطور که قبلاً اشاره کردیم، هر کریپتوپانک دارای ویژگی‌ها و ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود است که به نوعی این تعریف NFT است .

این کریپتوپانک، یکی از گونه های Ape(بوزینه) است. همچنین یک کلاه فدورا به عنوان یک لوازم جانبی به همراه دارد. علاوه بر این، فقط 186 پانک کلاه فدورا دارند و فقط 24 پانک Ape وجود دارد. به همین دلیل قیمت 1.54 میلیون دلار است و از گران ترین NFT ها است!

همچنین بخوانید:   مجموعه Autoglyphs در بزرگترین فروش NFT از سال 2022 به مبلغ 14.6 میلیون دلار خریداری شد

7. زمین Genesis اکسی اینفینیتی – 1.5 میلیون دلار

اگر اهل بازی‌های مجازی مانند اکسی اینفینیتی باشید، می‌دانید که آیتم‌های درون بازی مانند اسکین و زمین ها می‌توانند هزینه زیادی داشته باشند.

با این حال، این بازی مجازی مبتنی بر اتریوم به نام Axie Infinity ممکن است آن را به سطح بالایی برده باشد. در واقعیت، Genesis Land در بازی بسیار کمیاب است و قیمت بالایی دارد. اما یکی از پلیر های بازی به تازگی 9 بلوک این زمین را به قیمت 1.5 میلیون دلار خریداری کرده است! بنابراین، آن را به یکی از گران ترین NFT ها در سال 2021 تبدیل می کند.

در زمان خرید این زمین، ارزش آن 888.25 اتر بود. با این حال، ارزش به شدت افزایش یافته است زیرا قیمت اتریوم نیز طی چند ماه افزایش یافته است.

8. کریپتوپانکس شماره 4156- 1.25 میلیون دلار

هشتمین اثر از گران ترین NFT ها هم یک کریپتوپانک است. این بار نیز یکی دیگر از بوزینه پانک ها است، و این بار همچنین با یک اکسسوری (دستمال سر آبی) همراه است . در بین 10000 پانک، تنها 481 پانک این ویژگی را دارند و دستمال سر دارند. اکنون با قیمت 1.25 میلیون دلار خریداری شده.
توجه داشته باشید که خرید کریپتوپانک ها با توجه به اینکه در شبکه اتریوم هستند نیاز به  اتریوم زیادی جهت کارمزد تراکنش هادارد، بنابراین به یاد داشته باشید که هزینه تمام شده خیلی بیشتر از این 1.25 میلیون دلار است.

9. فراموش نشده، اما رفته – 1 میلیون دلار

باورتان می شود که کلیپ ویدیویی خرس طلایی چرخان را به قیمت یک میلیون دلار بخرند؟ خوب، این همان چیزی است که در دنیای NFT ها و در پلتفرم Nifty اتفاق افتاد. هنرمندی به نام WhIsBe خالق این اثر هنری بوده است. ظاهراً او خرس‌های طلایی مختلف را در اشکال خلاقانه‌ای مختلف نشان می‌دهد. علاوه بر این، این یک ویدیوی 16 ثانیه‌ای از اسکلت خرس طلایی در حال چرخش است که «فراموش نشده، اما رفته» نام دارد. این هنرمند این قطعه را به قیمت یک میلیون دلار فروخت.

10. متاریفت – 904.41 هزار دلار

این اثر را هم مانند بیت کوین کسی گردن نمی گیرد!یعنی مشخص نیست خالق این اثر کیست  هنرمندی با نام پاک، اما هیچ کس هویت واقعی را نمی داند این اثر را به فروش رسانده است. ظاهرا پاک در اکوسیستم هنر دیجیتال و NFT بسیار محبوب است و به دلیل ماهیت مرموز، این قطعه به قیمت 904.41 هزار دلار فروخته شد. این اثر دارای برخی از اجسام کروی است و آنها در جهات مختلف در حال چرخش هستند و در کنار هم قرار می گیرند.

نتیجه

در این پست ،گران ترین NFT ها را بررسی کردیم و دیدیم که بازار NFT در این دوسال رونق زیادی داشته و فرصت بسیار مهمی است برای هنرمندان تا از طریق پلتفرم های NFT ،آثار خودشان را به فروش برسانند  چنانچه شما هم تمایل به آموزش ایجاد و فروش NFT  دارید زودتر مهارت های لازم را کسب کنبد و این بازار را از دست ندهید.

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا