اخبار رمز ارز

مدیر اجرایی Binance در حال فرار: نیجریه به دنبال استرداد است

دولت نیجریه پس از فرار از بازداشت، ندیم آنجاروالا، مدیر اجرایی Binance را در کنیا پیدا کرد.

دولت اکنون امیدوار است که او را به نیجریه بازگرداند.

سایت Punchng.com به نقل از منابعی در ریاست جمهوری نیجریه که روی این پرونده کار می کنند، تأیید کرد که محل اختفای آنجاروالا در کنیا مشخص است.

تلاش ها برای هماهنگی با مقامات کنیا برای بازگرداندن او به نیجریه ادامه دارد.

اعتقاد بر این است که آنجاروالا به کنیا رسیده و برای فرار از مقامات مخفی شده است.

گفته می شود که او مرتکب پولشویی، فرار مالیاتی و سفته بازی ارزی به مبلغ 35.4 میلیون دلار شده است. این اتهامات باعث تلاش‌های مشترک بین آژانس‌های نیجریه مانند کمیسیون جرایم اقتصادی و مالی (EFCC)، پلیس نیجریه، پلیس کنیا و اینترپل شد.

علاوه بر این، پانچ بر همکاری مداوم EFCC با آژانس‌های بین‌المللی از جمله FBI و مقامات بریتانیا، ایرلند شمالی و کنیا برای رسیدگی به این اتهامات تاکید کرد.

این پرونده به بهمن ماه برمی گردد. آنجاروالا و یکی دیگر از مدیران بایننس، تیگران گامباریان، در نیجریه به اتهام دستکاری در نایرا نیجریه بازداشت شدند.

متعاقباً، EFCC تحقیقات را بر عهده گرفت و علیه Binance Holdings Limited، Gambaryan و Anjarwalla اتهاماتی ارائه کرد.

در حالی که گمباریان در بازداشت EFCC به سر می برد، آنجاروالا در 22 مارس موفق به فرار شد. او با استفاده از پاسپورت بریتانیایی خود از ابوجا به پرواز درآمد. او ظاهراً با یک خط هوایی خاورمیانه پرواز کرده است.

هنوز مشخص نیست که او چگونه توانسته است سوار این پرواز شود، زیرا مقامات نیجریه پاسپورت بریتانیایی او را که برای ورود به نیجریه استفاده شده است، در اختیار دارند.

پوشش پانچ همچنین بازجویی های مداوم از سربازانی را که در نظارت بر انجارواللا مشارکت داشتند و دخالت گسترده آژانس هایی مانند ارتش، وزارت خدمات دولتی، پلیس و آژانس اطلاعات ملی را فاش کرد.

بایننس در 5 مارس اعلام کرد که تمام معاملات نایرا را متوقف می کند و عملاً بازار را ترک می کند. این صرافی همچنین تمام جفت های معاملاتی نایرا را از پلت فرم همتا به همتا خود حذف کرد.

این تصمیم پس از تشدید تلاش‌های دولت نیجریه برای مبارزه با پولشویی مشکوک و هدف قرار دادن افرادی که ادعا می‌شود از بایننس برای فعالیت‌های غیرقانونی استفاده می‌کنند، اتخاذ شد.

رئیس بانک مرکزی نیجریه، اولیمی کاردوسو، قبلاً در مورد مبادلات ارزهای دیجیتال در نیجریه که تراکنش‌های غیرقانونی بیش از 21.6 میلیارد دلار را مدیریت می‌کنند، ابراز نگرانی کرده بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا