اخبار رمز ارز

سام بنکمن-فرید موسس FTX به ۲۵ سال زندان محکوم شد

سام بنکمن-فرید موسس FTX توسط قاضی لوئیس کاپلان به ۲۵ سال زندان محکوم شد.

بر اساس این حکم، وی ۲۰ سال و ۶۰ ماه دیگر حبس خواهد داشت.

قاضی کاپلان همچنین بانکمن-فرید را به دلیل ممانعت از اجرای عدالت در رابطه با متن او به مشاور عمومی سابق که به عنوان دستکاری شاهد شناخته شده بود، مجرم تشخیص داد. قاضی همچنین ادعای Bankman-Fried را مبنی بر اینکه او نمی دانست آلامدا از وجوه مشتریان FTX استفاده می کند نادرست تشخیص داد.

در حین صدور حکم، یکی از قربانیان به نام سونیل کاوری در جایگاه قرار گرفت و بیان کرد که چگونه اقدامات بانکمن-فرید بر او و دیگران تأثیر گذاشته است. کاوری حداقل سه نفر را مرتکب ذکر کرد خودکشی کردن به خاطر FTX

بانکمن-فرید نیز قبل از صدور حکم اظهاراتی را بیان کرد و به این موضوع اشاره کرد که چگونه یک سری تصمیمات نادرست سال ها کار سخت همکارانش را از بین برده است. بنیانگذار FTX نام چندین همکار را ذکر کرد و اشتیاق و اشتیاق خود را برای شرکت ابراز کرد. Bankman-Fried همچنین پذیرفت که بحران نقدینگی تا حدی تقصیر او بود و او می‌دانست که Alameda زنده نمی‌ماند اما فکر می‌کرد FTX زنده بماند.

آنها خودشان را در آن انداختند، سپس من همه آن را دور انداختم. هر روز مرا آزار می دهد. یه سری تصمیمات بد گرفتم آنها تصمیمات خودخواهانه نبودند.»

– سم بنکمن-فرید

مراحل دادگاه سام بنکمن-فرید

نوامبر گذشته، یک هیئت منصفه فدرال در نیویورک، سم بنکمن-فرید را در دو فقره کلاهبرداری و پنج اتهام توطئه مجرم تشخیص داد. از زمان محکومیت، بانکمن-فرید در بازداشتگاه متروپولیتن بروکلین بازداشت شده است و به دلیل اتهام دستکاری شاهدان، امتیازات وثیقه را از دست داده است.

طی چند ماه گذشته، بحث‌های مهمی بین تیم دفاعی بانکمن-فرید و وکلای وزارت دادگستری ایالات متحده در مورد شدت مجازات او وجود داشته است. دفاعیات پیشنهاد کرد که بیش از شش سال مجازات در نظر گرفته شود، در حالی که دادستان ها به طمع و فریب بی نظیر در سازماندهی یک کلاهبرداری 8 میلیارد دلاری به 40 تا 50 سال استدلال کردند.

سقوط FTX در نوامبر 2022 باعث ایجاد یک اثر موجی در کل صنعت کریپتو شد. گزارش‌های 52 مشتری که دیروز ارسال شدند، تأثیر روحی شدیدی را که بر قربانیان داشت، نشان می‌داد.

Bankman-Fried و همکارانش وجوه صرافی را با سرمایه‌های Alameda Research، یک صندوق تامینی مرتبط، ادغام کردند و از وجوه مشتریان برای منافع شخصی استفاده کردند. این منجر به شکاف مالی 8 میلیارد دلاری شد که باعث سقوط صرافی شد، زمانی که مشتریان زیادی تلاش کردند دارایی های ارزهای دیجیتال خود را پس بگیرند.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا