اخبار رمز ارز

Solana (SOL) قیمت چشم 120 دلار در میان افزایش مصرف شبکه

قیمت Solana (SOL) در 30 ژانویه به بالاترین حد 30 روزه 107 دلار رسید، زیرا افزایش حجم ردیابی در شبکه لایه 1 airdrop اعتماد سرمایه گذاران را تقویت کرد.

سولانا در زمان مطبوعاتی در 5 فوریه با قیمت 98 دلار معامله می شود که 8 درصد از اوج اخیر 107 دلاری که تنها شش روز قبل ثبت شده بود کاهش یافته است. اما به طور قابل‌توجهی، یک مقایسه واضح بین قیمت سولانا و روند حجم معاملات فعلی نشان می‌دهد که اکثر دارندگان SOL برای مرحله بازگشت اولیه قرار دارند.

سولانا عملکرد بهتری از بازار داشت و به اوج 30 روزه رسید

قیمت سولانا روندهای بازار را در 30 ژانویه کاهش داد و با 12.4 درصد افزایش به بالاترین سطح 30 روزه 107 دلار رسید، در حالی که بقیه بازارهای ارزهای دیجیتال با واکنش منفی اظهارات جروم پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا که اشاره به به تعویق انداختن کاهش نرخ پس از مارس 2024 داشت، دست به گریبان شدند. .

ارزش بازار جهانی کریپتو در عرض 24 ساعت پس از اظهارات پاول در 31 ژانویه، 2.5 درصد کاهش یافت و بیش از 40 میلیارد دلار کاهش یافت.

در همین حال، افزایش تقاضا در سراسر اکوسیستم دفی و گمانه‌زنی‌های مثبت پیرامون ایردراپ آینده مشتری (JUP) قیمت‌های SOL را به یک روند صعودی رساند.

روند قیمت سولانا (SOL) در مقابل ارزش بازار ارزهای دیجیتال | منبع: TradingView

با این حال، از زمان رد کردن قیمت 107 دلار در 30 ژانویه، قیمت SOL اکنون با کاهش 8 درصدی مواجه شده است و در زمان انتشار در 5 فوریه در حدود 97 دلار مبادله شده است. چشم انداز صعودی در بحبوحه عقب نشینی مداوم قیمت سولانا.

با پرهیز دارندگان از فروش، قیمت سولانا تثبیت می شود

نمودار Santiment زیر نشان می دهد که حجم معاملات سولانا در 31 ژانویه به 3.8 میلیارد دلار در طی رالی هفته گذشته به اوج خود رسید. اما به طور قابل توجهی، با شروع کاهش قیمت ها، دارندگان SOL به طور فزاینده ای از معامله خودداری می کنند.

آخرین قرائت نشان می دهد که حجم معاملات سولانا اکنون 2.4 میلیارد دلار نسبت به اوج هفته گذشته کاهش یافته است و تنها 1.4 میلیارد دلار معاملات مربوط به SOL در 4 فوریه ثبت شده است.

استفاده از شبکه Solana به بالاترین حد خود رسیده است. آیا قیمت SOL به 120 دلار خواهد رسید؟ - 2
حجم معاملات روزانه Solana (SOL) در مقابل قیمت | منبع: Santiment

در واقع، دارندگان سولانا در حال حاضر فعالیت معاملاتی خود را بین 31 ژانویه تا 5 فوریه 56 درصد کاهش داده اند، در حالی که قیمت سولانا در این دوره تنها 8 درصد کاهش یافته است.

همانطور که در بالا مشاهده شد، زمانی که حجم معاملات به طور قابل توجهی سریعتر از روند نزولی قیمت کاهش می یابد، نشان دهنده یک اعتقاد مثبت غالب در بین دارندگان فعلی است.

اساساً، این کاهش در حجم معاملات نشان می‌دهد که دارندگان فعلی برای فروش یا بستن موقعیت‌های خود عجله ندارند، بنابراین عملکرد قیمت SOL انعطاف‌پذیر است.

استفاده از شبکه Solana در بالاترین حد خود قرار دارد

علاوه بر کاهش فشار فروش، عوامل اساسی حیاتی، مانند افزایش تقاضا ناشی از افزایش فعالیت‌های انحرافی و گمانه‌زنی مثبت در مورد پروژه مشتری، حمایت از قیمت SOL را در هفته گذشته افزایش داده است.

بر اساس داده‌های Token Terminal، سولانا بیش از 875000 کاربر فعال را در 31 ژانویه ثبت کرد که بالاترین رکورد ثبت شده در شبکه لایه 1 از زمان آغاز به کار آن در سال 2020 است.

Solana (SOL) کاربران فعال در مقابل قیمت
Solana (SOL) کاربران فعال در مقابل قیمت | منبع: TokenTerminal

سولانا از آن زمان میانگین پنج روزه 578000 کاربر فعال را حفظ کرده است که بیش از 26 درصد بیشتر از حداکثر 458210 کاربر در سال 2023 است.

موج 31 ژانویه یک رویداد دور از دسترس نبود، بلکه سیگنالی از رشد ارگانیک و افزایش پذیرش پروژه های ساخته شده در شبکه Solana Layer-1 بود.

پیش بینی قیمت سولانا: آزمایش مجدد 120 دلار در تمرکز

رشد شبکه و کاهش فشار فروش، هر دو سولانا را در موقعیتی برتر برای صعود به منطقه 120 دلاری در روزهای آینده قرار داد.

علاوه بر این، روندهای فعلی مشاهده شده در شاخص فنی Parabolic SAR نیز از این پیش بینی صعودی قیمت SOL پشتیبانی می کند.

زمانی که SAR سهمی به زیر قیمت فعلی دارایی می‌رسد، نشان‌دهنده معکوس شدن قریب‌الوقوع روند نزولی جاری است. در این مورد، نقاط آبی نشان دهنده Parabolic SAR در حال حاضر به 87 دلار اشاره دارد، در حالی که قیمت فعلی Solana 0.98 دلار است که پیش بینی مثبت را تأیید می کند.

پیش‌بینی قیمت سولانا (SOL)، فوریه 2024
پیش بینی قیمت سولانا (SOL)، فوریه 2024 | منبع: TradingView

معامله گران اغلب این وضعیت را به عنوان سیگنالی برای نگهداری یا خرید بیشتر تفسیر می کنند، زیرا نشان می دهد که روند قیمت ممکن است در آستانه بازگشت صعودی باشد.

اگر این سناریو طبق پیش‌بینی‌ها اجرا شود، گاوها می‌توانند یک شکست قاطع به سمت قلمرو 120 دلاری ترتیب دهند.

در مقابل، خرس‌ها می‌توانند این پیش‌بینی صعودی را با اعمال اصلاحات زیر سطح 85 دلار رد کنند. با این حال، همانطور که توسط نقاط SAR در بالا مشخص شد، دیوار خرید پشتیبانی با قیمت 87 دلار می تواند چالشی دلهره آور را تشکیل دهد.

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا