NFTدیفایمتاورس

NFT، دیفای و متاورس حکمرانان فضای رمزارزها در سال 2022

سال 2021 به دلایل گوناگون نقطه عطفی در دنیای رمزارزها بوده است. در سال 2021، علیرغم این‌که چین ممنوعیت کامل تجارت و استخراج کریپتو را اعلام کرد، ارزش بازار رمز ارزها به سقف 3 تریلیون دلار رسید. در سالی دراماتیک برای بازار رمزارزها ، ترندهای جدیدی مانند توکن‌های غیرمثلی، امور مالی غیرمتمرکز (دیفای) و متاورس نیز ظاهر شدند.

این روزها، NFT، DeFi، و هیاهوی روزافزون پیرامون وب 3.0 و متاورس، نقل صحبت فعالان فضای دیجیتال است. این فناوری ها در سال 2022 چگونه تکامل خواهند یافت؟ وضعیت NFT در سال 2022 چگونه خواهد بود؟ دیفای یا متاورس در سال 2022 چگونه خواهد بود؟ آنها چگونه بر تصویر بزرگتر صنعت کریپتو تأثیر خواهند گذاشت؟ اجازه دهید با بررسی روند NFTها، دیفای و متاورس در سال 2022، پاسخ این سؤالات را پیدا کنیم.

شرایطی تازه در فضای رمزارزها در سال جدید

می‌توانید با درک چیستی هر یک از این فناوری‌ها، روندهای برتر نوظهور در فضای رمزارزها برای سال 2022 را پیدا کنید.

NFT ها

پیش‌تر در مطلب NFT چیست ؟ به طور جامع به این پدیده پرداخته‌ایم. به طورکلی، توکن‌های غیرمثلی یا NFT نوع جدیدی از دارایی دیجیتال هستند که به اعمال و تأیید مالکیت منحصر به فرد کمک می‌کنند. NFT ها هم‌چنین به عنوان یک گزینه مطلوب برای ارائه مالکیت کسری بر دارایی‌های معمولی غیر نقدشونده مانند فلزات گرانبها ظاهر شده‌اند. هیچ‌کس نمی‌تواند فراموش کند که چگونه یک اثر هنری دیجیتال در یک حراجی در فوریه 2021 به قیمت 69 میلیون دلار فروخته شد. این‌گونه بود که جادوی NFT توجه جهان را به خود جلب کرد.

دیفای

اگر می‌خواهید در مورد وضعیت دیفای در سال 2022 مطلع شوید، باید بدانید که این یک برداشت نوآورانه از سیستم‌های مالی متعارف با کمی تغییر در تمرکززدایی است. تامین مالی غیرمتمرکز رویکردی است که امکان دسترسی به خدمات مالی را بدون دخالت واسطه‌های مرکزی مانند بانک‌ها فراهم می‌کند. پروتکل‌های اعطای وام و استقراض در کنار مبادلات غیرمتمرکز، مبالغ هنگفتی از ارزش کل دارایی‌های قفل شده در پروتکل‌ها را تشکیل می‌دهند.

متاورس

بحث‌ها در مورد ترندهای متاورس برای سال 2022 نیز در چشم‌انداز ارزهای دیجیتال شروع به رشد کرده است. متاورس چیست ؟ در واقع، شما ممکن است شاهد بازنمایی چنین مفهومی در رمان‌ها یا فیلم‌های علمی تخیلی بوده باشید. با اعلام فیس بوک مبنی بر تغییر نام تجاری شرکت مادر خود به نام Meta، سر و صدا پیرامون متاورس افزایش یافته است. به طور خلاصه، متاورس یک محیط دیجیتال یا واقعیت مجازی است که در آن کاربران می‌توانند از طریق آواتارهای دیجیتال با یکدیگر تعامل داشته باشند.

حال بیایید به آینده این پیشروهای تکنولوژی بپردازیم:

وضعیت NFT در سال 2022

حکمرانان فضای رمزارزها - NFT

صرف نظر از نظرات متناقض در مورد NFT ها، آن‌ها ابزار معتبری برای بازتعریف رویکردهایی هستند که از طریق آنها کاربران با وب تعامل دارند. علاوه بر این، روندهای NFT همچنین تأثیر بالقوه خود را بر خرید و فروش آثار هنری یا ایجاد و تجربه موسیقی به نمایش می‌گذارند. بنابراین، از توکن‌های غیر مثلی در سال 2022 چه انتظاری می‌توان داشت؟ در اینجا برخی از روندهای قابل توجهی که وجود دارد و ممکن است در فضای NFT در سال 2022 تسلط یابد، آمده است.

NFTها در بازی

یکی از مهم‌ترین پیش‌بینی‌های NFT برای سال 2022، رشد NFTها به‌عنوان ابزاری برای سودمندی و نه صرفاً ترویج هنر است. NFT ها بیشتر در زمینه بازی گسترش می‌یابند و دسترسی به جوامع کمیاب را امکان‌پذیر می‌کنند، که عموماً با بازاریابی وب 3.0 و پخش آواتار مرتبط است.

صنعت بازی شاهد پایه و اساس ورود NFTها بوده است و ناشران محبوبی مانند Ubisoft به این بازی پیوستند. Ubisoft یک بلاک چین توسعه داده است که به بازیکنان امکان می‌دهد آیتم‌هایی را خریداری کرده و قفل آن را باز کنند که در زمان حاضر ارزش واقعی دارند. بازی‌های درآمدزا مانند Axie Infinity همچنین نشان داده‌اند که چگونه روند NFT در صنعت بازی شکل مطلوبی خواهد داشت.

موسیقی و NFT

یکی دیگر از نکات موردتوجه NFT در سال 2022 کاهش شکاف بین NFT و پذیرش موسیقی است. NFT ها همچنین قرار است تأثیر خود را بر فضای موسیقی اعمال کنند. جالب اینجاست که جک دورسی، مدیرعامل سابق توییتر، برای معرفی NFT های موسیقی در سرویس‌های استریم مانند Tidal به سمت Block روی آورد.

بهترین چیز در مورد NFT که استفاده از آن‌ها را در بخش موسیقی در سال 2022 سوق می‌دهد، تأیید مالکیت است. شما به راحتی می‌توانید مالکیت محتوا را تأیید کنید، و NFT های موسیقی نیز چشم اندازهای بهتری برای تعامل با مخاطب ارائه می‌دهند.

NFT ها و تگ دیجیتال

مزایای NFT ها برای تأیید مالکیت نیز از پیش‌بینی‌های حوزه NFT برای سال 2022 است. از این پس NFT ها می‌توانند به سازندگان و هنرمندان نسبت به مالکیت قابل تأیید محتوای خود اطمینان دهند.

در آینده تقریباً هر کاری مرتبط با NFT خواهد بود.

تگ اشیا با NFT به عنوان ردپای دیجیتالی برای شناسایی آسان مالکیت اشیاء عمل می‌کند. جالب اینجاست که موارد زیادی از تگ دیجیتالی برای اقلام و تجربیات فیزیکی وجود داشته است. به عنوان مثال، NBA Top Shot یک پلتفرم است که در آن می‌توانید نکات برجسته بازی و یادگاری‌های طرفداران را به عنوان NFT پیدا کنید.

ترندهای متاورس در سال 2022

حکمرانان فضای رمزارزها - متاورس

دورنمای متاورس در سال 2022 بسیار امیدوارکننده به نظر می‌رسد، به ویژه با توجه به اینکه بسیاری از شرکت‌ها مانند فیس بوک و اپیک گیمز میلیاردها دلار برای توسعه متاورس سرمایه‌گذاری کرده‌اند. همان‌طور که شرکت‌ها برای درک متاورس و نحوه شکل‌گیری آن آماده می‌شوند، روند متاورس برای سال 2022 می‌تواند نشان دهد که چگونه در کوتاه‌مدت تکامل خواهد یافت. در اینجا برخی از روندهای برجسته‌ای که بر متاورس در سال آینده تأثیر می‌گذارد آورده شده است.

مد و متاورس

یک برند بین المللی مد، H&M، فروشگاه مجازی خود را در متاورس افتتاح کرد. H&M فروشگاه را در شهر مجازی “CEEK” در متاورس ایجاد کرد و به مشتریان اجازه داد در متاورس خرید کنند. خریداران می‌توانند از کوین‌های CEEK برای خرید در فروشگاه متاورس H&M استفاده کنند. بنابراین، پیش‌بینی‌های متاورس برای سال 2022 ممکن است عمیقاً بر افزایش چنین موارد استفاده‌ای از متاورس باشد.

تقویت

از آن‌جا که بسیاری از شرکت‌های برجسته مانند فیس بوک و مایکروسافت برای ساخت و پرورش متاورس تلاش کرده‌اند و بسیاری دیگر از غول‌های فناوری جهانی مانند Tencent، NVidia، Snap و دیگران نیز از تبلیغات متاورس حمایت می‌کنند، سال 2022 سال رشد بیشتر متاورس خواهد بود.

از بسیاری جهات، سال 2022 ممکن است آغازی کاملاً جدید برای متاورس باشد. به عنوان مثال، درگیر شدن بزرگان تکنولوژی در متاورس نیز حاکی از حمایت قابل توجهی از رشد متاورس است. وضعیت یک متاورس در سال 2022 تا حد زیادی بر نقش غالب فناوری AR/VR با قابلیت‌های بلاک چین متمرکز خواهد شد.

کوین های متاورس

یکی دیگر از نکات برجسته امیدوارکننده در پیش‌بینی‌های متاورس برای سال آینده، استفاده از کوین های متاورس است. شرکت‌های بزرگ در سال 2022 علاقه بیشتری به پروژه‌های متاورس نشان خواهند داد و در نتیجه منجر به افزایش احتمال استفاده از کوین در متاورس می‌شوند.

هم‌اکنون، تقریباً 100 پروژه جدید کوین در سال 2022 در دسترس خواهند بود و مکمل رهبرانی چون SAND، AXS و MANA هستند. استفاده از AXS در Axie Infinity ، یک بازی برای کسب درآمد مبتنی بر بلاک چین که در NFTها معامله می‌شود، پتانسیل پذیرش کوین‌های متاورس را نشان می‌دهد. به زودی، کوین‌های متاورس ممکن است در سال 2022 در سبد سرمایه‌گذاران در فضای کریپتو جایی پیدا کنند.

ترندهای دیفای در سال 2022

حکمرانان فضای رمزارزها - دیفای

در یک نمای کلی، می‌توانید ببینید که NFTها و متاورس‌ها چگونه با یکدیگر مرتبط هستند. بنابراین، روند قابل توجه دیگر، یعنی DeFi، در کجای تصویر قرار می‌گیرد؟ اگر متاورس محیط را ارائه می‌دهد و NFTها توکن‌هایی را برای تعامل با محیط ارائه می‌دهند، دیفای زیرساختی را برای تراکنش‌های مالی ارائه می‌دهد. DeFi پتانسیل تغییر فضای کریپتو را دارد و ارزش کل دارایی‌های 236 میلیارد دلاری قفل شده در پروتکل‌های DeFi اهمیت آن را نشان می‌دهد. در این‌جا برخی از پیش‌بینی‌های قابل توجه DeFi برای سال 2022 آورده شده است.

دیجیتالی شدن بیشتر دارایی‌ها

روندهای وب 3.0 توسط کاربران به سرعت پذیرفته شدند و ادغام دارایی‌های دیجیتال با اشکال متعارف مالی توسط بازارها تسهیل شده است. در نتیجه، ترندهای دیفای برای سال 2022 به احتمال زیاد بازارهای مالی و زنجیره‌های ارزش را برای باز کردن ارزش بیشتر بازتعریف خواهند کرد. مزایای پروتکل‌های غیرمتمرکز و معماری توزیع‌شده برای صادرکنندگان به ویژه در افزایش سرمایه به وضوح مشهود است. علاوه بر این، معرفی ابزارهای جدید در سطح سازمانی و زیرساخت‌های منطبق با مقررات می‌تواند از دیجیتالی شدن دارایی‌ها پشتیبانی کند.

نزدیکتر شدن به مقررات دیفای

یکی دیگر از روندهای برجسته برای دیفای در سال 2022 توجه را به یکی از موانع برجسته برای پذیرش دیفای جلب می‌کند. موسسات و سرمایه‌گذاران، نگران مسائل مربوط به مقررات و انطباق با دیفای هستند. با این حال، دیفای در سال 2022 بسیاری از پیشرفت‌های جدید را از نظر مقررات و انطباق ارائه خواهد کرد. به عنوان مثال، کیف پول‌ها و راه‌حل‌های دیفای با بررسی‌های داخلی KYC و قوانین بین‌المللی می‌توانند قرار گرفتن در معرض دید سازمان‌های با دیفای را بهبود بخشند. در عین حال، انتظار می‌رود که قانون‌گذاران در سال آینده ابتکار عمل خود را در رابطه با پیامدهای نظارتی دیفای نشان دهند.

نکات بیشتر در فضای رمزارزها در سال 2022

بررسی اجمالی روندهای NFT و وضعیت متاورس و دیفای برای سال 2022 چشم انداز امیدوارکننده‌ای را نشان می‌دهد. با این حال، چالش‌های اساسی بسیاری وجود دارد که در سفر NFT، دیفای و متاورس در سال 2022 ظاهر خواهند شد.

تامین مالی غیرمتمرکز، به ویژه با معرفی پلتفرم‌های جدید و افزایش تاکید بر مقررات، به روند خود ادامه خواهد داد. در عین حال، نگرانی‌های مربوط به عدم قطعیت چشم‌انداز ارزهای دیجیتال منجر به برداشت‌های مبهم در مورد آینده NFTs، متاورس و دیفای می‌شود. پیشنهاد ما این است که فناوری‌های جدید را کاوش کنید و پتانسیل واقعی آن‌ها را برای متحول کردن دنیای رمزارز شناسایی کنید.

جهت خواندن خبر اصلی اینجا را کلیک نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا