اخبار رمز ارز

Coinbase اعلام کرد LTC را به بالای 100 دلار برساند؟

قیمت لایت کوین در 20 مارس 8 درصد رشد کرد و در بازه زمانی 24 ساعته از 77 دلار به 86 دلار رسید.

یک روند نادر تراکنش‌های شبکه نشان می‌دهد که لیت‌کوین (LTC) می‌تواند در روزهای آینده تا ۱۰۰ دلار پیشرفت کند. اعلامیه اخیر Coinbase و افزایش حجم معاملات LTC بزرگ به عنوان کاتالیزور اصلی صعودی قیمت لایت کوین در این هفته ظاهر شده است.

قیمت لایت کوین پس از اعلام معاملات آتی Coinbase LTC افزایش یافت

در 20 مارس، مشتقات کوین بیس اعلام کرد که قصد دارد قراردادهای آتی دوج کوین (DOGE)، لایت کوین و بیت کوین کش (BCH) را فهرست کند. طبق بایگانی Coinbase در کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC)، این مبادله در 1 آوریل آغاز به کار سه جفت شده است.

با نگاهی به آخرین اقدام قیمت LTC، سرمایه‌گذاران واکنش مثبتی به این خبر نشان دادند و پیش‌بینی کردند که فهرست کوین‌بیس می‌تواند جریان‌های سرمایه جدید را ایجاد کند و پذیرش جهانی LTC را عمیق‌تر کند.

اقدام قیمت لایت کوین (LTC) |  مارس 21 2024 |  منبع: TradingView
اقدام قیمت لایت کوین (LTC) در 21 مارس | منبع: TradingView

در عرض 24 ساعت پس از اعلام فهرست آتی Coinbase، قیمت LTC شاهد جهش 13.5 درصدی قیمت به 86 دلار بود که بیش از 800 میلیون دلار به ارزش بازار اضافه کرد.

در حالی که این تحول اخیر باعث یک روند صعودی قیمت شده است، داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهد که شبکه اخیراً افزایش قابل‌توجهی را در تراکنش‌های بزرگ بلیت تجربه کرده است، حتی در حالی که قیمت‌های LTC در مرحله تجمیع بودند.

میانگین اندازه تراکنش لایت کوین در 60 روز گذشته 200 درصد افزایش یافته است

لایت کوین برای جذب تقاضای بازار در سه ماهه چهارم سال 2023 تلاش کرد زیرا خرس ها پس از رویداد نیمه هاوینگ سوم که در 2 آگوست اجرا شد، بازار را در دست گرفتند. اما، از ابتدای سال، به نظر می رسد این شبکه این روند را کاهش داده است.

نمودار IntoTheBlock زیر روند میانگین اندازه تراکنش های تاریخی در شبکه LTC را نشان می دهد. این به عنوان نماینده ای برای اندازه گیری شدت تقاضای بازار و مشارکت سرمایه گذاران نهنگ در بازار عمل می کند.

میانگین اندازه تراکنش لایت کوین (LTC) |  منبع: IntoTheBlock
میانگین اندازه تراکنش لایت کوین (LTC) | منبع: IntoTheBlock

به دنبال کاهش تقاضا در سه ماهه چهارم 2023، بازار LTC در اواخر ژانویه 2024 به نقطه عطف رسید. همانطور که در بالا مشاهده شد، میانگین اندازه تراکنش لایت کوین برای 22 ژانویه 2026 دلار بود. اما از آن زمان، سرمایه گذاران LTC به افزایش شدت معاملات ادامه دادند.

بر اساس آخرین ارزش ثبت شده در 20 مارس، میانگین حجم معاملات به 17594 دلار رسیده است که نشان دهنده رشد 768 درصدی در 60 روز معاملاتی گذشته است.

سرمایه گذاران استراتژیک به دو دلیل عمده می توانند این افزایش در اندازه متوسط ​​تراکنش را به عنوان یک سیگنال صعودی حیاتی متوقف کنند.

اولا، چنین افزایش قابل توجهی در اندازه متوسط ​​تراکنش نشان دهنده افزایش قابل توجه اعتماد سرمایه گذاران و فعالیت در بازارهای LTC است. این مشارکت افزایش یافته حاکی از افزایش علاقه و احساسات صعودی پیرامون چشم انداز قیمت کوتاه مدت LTC است.

ثانیاً، رشد قابل‌توجه در اندازه تراکنش، هجوم معاملات در مقیاس بزرگ‌تر را برجسته می‌کند، که می‌تواند نشان‌دهنده مشارکت فزاینده معامله‌گران نهادی و سرمایه‌گذاران با ارزش خالص باشد. منافع سازمانی اغلب ثبات، نقدینگی و حمایت بلندمدت عالی‌تری را برای بازار به ارمغان می‌آورد و چشم‌انداز صعودی کلی برای LTC را تقویت می‌کند.

همچنین، با توجه به عملکرد ضعیف بازار در فازهای اولیه رالی در سه ماهه چهارم 2023 به دلیل فروش پس از نصف شدن، معامله گران استراتژیک می توانند لایت کوین را کمتر از ارزش گذاری شده در نظر بگیرند و جریان سرمایه بیشتری را انباشته کنند که احتمالاً قیمت LTC را در هفته های آینده به بالای 100 دلار برساند. .

پیش بینی قیمت لایت کوین: جاده پر دست انداز تا 100 دلار

بر اساس واکنش بازار به لیست پیشنهادات معاملات آتی LTC توسط Coinbase و افزایش طولانی مدت 768 درصدی میانگین اندازه تراکنش، به نظر می رسد لایت کوین برای شکست بالای 100 دلار آماده است.

روندهای فعلی در بازارهای مشتقات لایت کوین بر چشم انداز صعودی تاکید بیشتری دارد. خط روند قرمز در نمودار نشان می دهد که معامله گران گاو نر در حال حاضر غالب هستند و قراردادهای طولانی آنها بالاتر از قراردادهای کوتاه فعال است.

با این حال، افزایش قیمت لایت‌کوین می‌تواند در کوتاه‌مدت به 90 دلار افزایش یابد.

تراکنش‌های شبکه لایت‌کوین با نزدیک شدن به قیمت ۱۰۰ دلار، ۲۰۰ درصد افزایش می‌یابد - 1
پیش بینی قیمت لایت کوین | نقشه انحلال، 21 مارس 2024 | منبع: Coinglass

اگر قیمت LTC از 89.90 دلار فراتر رود، خرس ها بیش از 9.6 میلیون دلار در موقعیت های منحل شده از دست خواهند داد. اگر خرس‌ها برای جلوگیری از ضررهای بیشتر، فروش عمده‌ای را در آن منطقه انجام دهند، قیمت LTC ممکن است عقب‌نشینی را تجربه کند.

اما اگر اندازه تراکنش همانطور که در 60 روز گذشته مشاهده شد به رشد خود ادامه دهد، گاوها می توانند حرکت کافی برای مقاومت در برابر فشار فروش را به دست آورند و قیمت لایت کوین را همانطور که پیش بینی می شد به بالای 100 دلار برسانند.

از سوی دیگر، در صورت رکود بازار، گاوهای لایت کوین می توانند برای تثبیت ثابت در اطراف سطح حمایت 80 دلاری دوباره جمع شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا