اخبار رمز ارز

Changpeng Zhao علیرغم حماسه حقوقی در رتبه بندی میلیاردرهای ارز دیجیتال در صدر قرار دارد

بر اساس مقاله جدید فوربس، چانگ پنگ ژائو، بنیانگذار بایننس، از سال 2023 دارایی خالص خود را سه برابر کرده است.

مجله فوربس رتبه بندی ثروتمندترین و تاثیرگذارترین میلیاردرهای ارزهای دیجیتال جهان را به ریاست ژائو منتشر کرده است. فوربس دارایی خالص او را 33 میلیارد دلار تخمین زد که بیش از سه برابر سال 2023 با 10.5 میلیارد دلار بود. سهام ژائو در بایننس حدود 90 درصد است که ارزش آن 32.5 میلیارد دلار است.

بنیانگذار بایننس علیرغم مشکلات حقوقی قابل توجه در سال گذشته در صدر رده بندی میلیاردرها قرار گرفت. در نوامبر 2023، ژائو و بایننس به نقض مقررات ضد پولشویی و تحریم های ایالات متحده اعتراف کردند.

به عنوان بخشی از توافق جامع با دولت که به صرافی ارز دیجیتال اجازه می دهد به فعالیت خود ادامه دهد، ژائو موافقت کرد که از سمت مدیرعاملی صرافی کناره گیری کند و 50 میلیون دلار جریمه بپردازد. بایننس مجبور شد به ازای این قرارداد 4.3 میلیارد دلار بپردازد.

انتظار می رود حکم اتهام پولشویی در 30 آوریل صادر شود. ژائو در پاییز 2023 به گناه خود اعتراف کرد.

با این حال، به سختی در ثروت او فرورفته است. ارزش سهام او در بایننس – بر اساس اسناد شرکت و مکالمات با کارمندان سابق 90٪ تخمین زده می شود – حدود 32.5 میلیارد دلار است.

فوربس

برایان آرمسترانگ، مدیر عامل کوین بیس، در جایگاه دوم این رتبه بندی قرار گرفت و فوربس ثروت او را 11.2 میلیارد دلار تخمین زد. رشد پس انداز آرمسترانگ به طور مستقیم با موقعیت این شرکت در بازار مرتبط است، به طوری که سهام کوین بیس از ابتدای سال 2023 به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

جیانکارلو دواسینی، مدیر مالی تتر، سه نفر برتر فوربس را به پایان رساند و این مجله ثروت او را 9.2 میلیارد دلار تخمین زد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا