اخبار رمز ارز

Arweave “چیزی باورنکردنی می سازد”، سکه 100% افزایش می یابد

Arweave (AR)، یک پروژه بلاک چین متمرکز بر ارائه راه حل ذخیره سازی غیرمتمرکز به کاربران، شاهد نوسان قیمت قابل توجهی همراه با روند صعودی اخیر بوده است.

طی هفت روز گذشته، این توکن بیش از 105 درصد رشد داشته است و در بازه زمانی ماهانه، بیش از 274 درصد افزایش قیمت داشته است.

حرکت صعودی Arweave

پس از رسیدن به اوج خود در 91 دلار در نوامبر 2021، قیمت Arweave وارد یک روند نزولی طولانی شد. در طول سال 2022، مسیر قیمت Arweave (AR) روند نزولی داشت، در فوریه به زیر 30 دلار رسید و در ژوئن به 7.21 دلار به پایین ترین حد 52 هفته اخیر رسید، جایی که تثبیت شد.

با این حال، تحولات مثبت در آگوست و سپتامبر 2023 ظاهر شد، از جمله یک رویداد قابل توجه که در آن آزمایشگاه های انجمن 30 میلیون دلار به پلتفرم Arweave تزریق کردند. این تزریق نیز باعث افزایش جزئی قیمت شد.

در 28 فوریه، قیمت Arweave (AR) بیش از 40 درصد افزایش یافت و از قیمت افتتاحیه آن 19 دلار به حداکثر 27 دلار رسید.

این افزایش به روند صعودی خود ادامه داد که در 3 فوریه آغاز شد، زمانی که AR به پایین ترین سطح 7.80 دلار رسید، که نشان دهنده افزایش قابل توجه 247 درصدی به بالاترین حد فعلی است.

افزایش قابل توجه قیمت در کمتر از 30 روز را می توان به عوامل مختلفی نسبت داد. Arweave که به خاطر راه حل ذخیره سازی غیرمتمرکز خود شناخته می شود، بر روی بلاک چین های مجهز به هوش مصنوعی کار می کند. با پردازش بیش از 3.2 میلیارد تراکنش اخیراً توجه سرمایه گذاران را به خود جلب کرده است.

علاوه بر این، افزایش اخیر قیمت ممکن است با راه‌اندازی Arweave AO، یک ابتکار جدید با هدف بهبود قابل ملاحظه مقیاس‌پذیری و قابلیت‌های محاسباتی پروتکل مرتبط باشد.

سام ویلیامز، یکی از بنیانگذاران Arweave، از پروتکل Arweave AO به عنوان یک چارچوب محاسباتی پیشرفته رونمایی کرد. هدف آن تسهیل اجرای موازی برای محاسبات اثبات سهام و رسیدگی به نیازهای روزافزون رسانه های اجتماعی و برنامه های کاربردی هوش مصنوعی در بلاک چین است.

گام‌های اخیر در پیشرفت‌های فنی و پیشرفت‌های اساسی به افزایش قیمت توکن AR Arweave دامن زده است.

این پروتکل داده های قابل توجهی را به طور موثر پردازش کرده است و در حال حاضر یک شبکه آزمایشی را برای تقویت مقیاس پذیری اجرا می کند. در زمان نگارش مقاله، AR با 31.65 دلار دست به دست می شود که بالاترین قیمت در 22 ماه گذشته را نشان می دهد.

فایل کوین

Filecoin (FIL) یکی دیگر از بازیگران فضای ذخیره سازی غیرمتمرکز نیز اخیراً سودهای مناسبی را به ثبت رسانده است. در حال حاضر در حدود 10.38 دلار به ازای هر FIL/USD، با ارزش بازار تقریباً 5 میلیارد دلار و حجم معاملات بیش از 1.1 میلیارد دلار، به ازای هر داده CoinGecko معامله می شود.

طی ماه گذشته، Filecoin (FIL) شاهد افزایش شدید قیمت بیش از 100 درصد بود، یکی از رویدادهای برجسته، مشارکت آن با Solana بود، که نشان دهنده دور شدن از رویکردهای ذخیره سازی متمرکز مرسوم به یک مدل غیرمتمرکز امن تر، مقیاس پذیرتر و قابل اعتمادتر بود.

هدف این اتحاد تقویت زیرساخت Solana بود و آن را به عنوان یک رقیب قوی برای اتریوم (ETH) از طریق بهبود قابلیت های ذخیره سازی غیرمتمرکز قرار داد.

تحلیلگران پیش‌بینی‌های قیمتی متنوعی را برای Filecoin در سال 2024 ارائه کرده‌اند. پیش‌بینی‌های صعودی حاکی از افزایش احتمالی به زودی به 15 دلار است، که مشروط به حرکت بازار و احساسات سرمایه‌گذاران است. در آوریل 2021، Filecoin به بالاترین حد خود یعنی 236.84 دلار رسید.

توکن‌های FIL با هدف امکان دسترسی به سرویس‌های ذخیره‌سازی غیرمتمرکز در شبکه Filecoin عمل می‌کنند، که این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند تا ذخیره‌سازی داده‌ها را با پرداخت هزینه خدمات و تشویق استخراج‌کنندگان برای مشارکت در منابع ذخیره‌سازی، ایمن کنند.

این شبکه از مکانیسم‌های اجماع اثبات تکرار (PoRep) و اثبات فضازمان (PoSt) برای اطمینان از امنیت بلاک چین و قابلیت اطمینان داده‌ها از طریق فرآیندهای استخراج استفاده می‌کند.

با نگاه به آینده، پیش‌بینی‌های بلندمدت قیمت برای Filecoin صعودی به نظر می‌رسند و برخی پیش‌بینی‌ها تا پایان سال 2030 بالاتر از 60.20 دلار را پیش‌بینی می‌کنند. برای برنامه های غیرمتمرکز و افزایش جذابیت آن برای توسعه دهندگان.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا