آلت کوینتحلیل و بررسی رمز ارزها

apecoin چیست | پیش بینی قیمت apecoin

آیا می دانید apecoin چیست و چه کاربردی در بازار امروز ارزهای دیجیتال دارد؟ در این مقاله به بررسی و تحلیل apecoin و پیش بینی قیمت apecoin در سال 2022 می پردازیم.

Ape coin چیست؟

پس از بررسی بازار ارز دیجیتال و نام آشناهایی مانند NFT، بیت کوین و …این بار قصد داریم در این مقاله شما را با مفهوم APE COIN که اخیراً سروصدای زیادی در بازار ارز دیجیتال به راه انداخته است آشنا کنیم.

APE COIN که به معنای ” سر میمون” از ریشه APE به معنی “میمون ” سرچشمه می‌گیرد و نوعی رمز ارز اتریوم است که از طریق airdrop و شرکتی به نام DAO منتشر و به بازار عرضه‌شده است.

این نام ازاین‌جهت انتخاب شد که رمز ارز غیرقابل‌معاوضه یا NFT شخصیت‌های مربوط به شاه میمون‌های کسل را در پلتفرم خود به تصویر کشید تا قابل‌فروش شود. قبلاً اشاره‌کرده بودیم که هرکدام از این شخصیت‌ها ویژگی‌های منحصربه‌فرد و نوعی از تک و خاص بودن نسبت به دیگری را داراست، به این معنا که ویژگی‌هایی که در هرکدام از شخصیت‌های میمون وجود دارد در دیگری یافت نمی‌شود.

سپس این شرکت توکن apecoin را به پلتفرم خود اضافه نمود. سرمایه‌گذاران NFT و ایردراپ، اپ کوین ها را به‌صورت رایگان دریافت نموده و سپس از آن‌ها نگه‌داری کردند تا آن‌ها را به فروش برسانند. ظرف مدت چند روز قیمت آن‌ها 12 برابر شد و این عامل سبب شد توجه همگان به آن جلب گردد.

توزیع اپ کوین به شرح زیر است:

62 درصد اپ کوین ها متعلق به هولدر های این توکن و خزانه DAO می‌باشد. در 90 روز اولیه، دارندگان NFT و کلکسیون‌های جانبی می‌توانند مقداری توکن apecoin  دریافت کنند، حتی در ظرف همین چند لحظه میلیون‌ها توکن میان کاربران توزیع‌شده است.

مقدار درصد باقیمانده به حفاظت حیات‌وحش میمون‌ها یا بنیاد گودال، تعلق می‌گیرد که درنهایت با حساب سرانگشتی 10 میلیون توکن به بنیاد گودال و بقیه به حامیان رمز ارز apecoin  توزیع می‌شود.

apecoin چیست ، قیمت apecoin در سال 2022 ، تحلیل apecoin
apecoin چیست ، قیمت apecoin در سال 2022 ، تحلیل apecoin

پس از آشنایی مختصر با اپ کوین، اجازه دهید در مورد کاربردهای نیز شما را آشنا کنیم

یکی از کاربردهای این اپ کوین ها در بازی‌ها و ایجاد یک سیستم متاورس است. حتماً تاکنون نام تکنولوژی متاورس به گوشتان خورده است. این تکنولوژی درواقع نوعی واقعیت مجازی محسوب می‌شود که کاربردهای زیادی ازجمله شرکت کردن افراد در بازی‌ها با استفاده از عینک‌های مخصوص، برگزاری کنفرانس مجازی میان مدیران شرکت و صاحبان کسب‌وکار و …که تماماً مانند دنیای واقعی شبیه‌سازی‌شده‌اند.

از اپ کوین ها می‌توان در بازی‌های موجود در پلتفرم‌های NFT استفاده کرده و وسایل داخل بازی‌ها را مشترک شده و به توکن apecoin تبدیل کرده و به فروش رساند. لذا این بازی‌ها تبدیل به سیستم متاورسی شده و برای کاربر درامد ایجاد می‌نمایند.

تفاوت‌های اپ کوین با سایر رمز ارزها:

ازجمله تفاوت‌های این توکن ها با سایر توکن ها می‌توان به لیست شدن آنی اپ کوین در بازار صرافی‌ها اشاره نمود. به این معنا که این توکن به‌سرعت جای خود را در صرافی‌ها بازکرده و همچنین از دیگر تفاوت‌های آن‌ها با NFT در این است که توکن های اپ کوین قابل تعویض می‌باشند اما توکن های NFT غیرقابل تعویض؛ یعنی هر توکن اپ کوین ارزشی دقیقاً معادل اپ کوین دیگر دارد، لذا به‌راحتی می‌تواند تعویض و مبادله شود.

از دیگر کاربردهای این توکن ها این است که همان‌گونه که اشاره نمودیم، شرکت منتشرکننده اپ کوین ها دائو ها هستند که برای بهبود سیستم پیشنهاداتی را از طرف جامعه قبول می‌کنند. این بنیاد به ازای هر پیشنهاد تائید شده مبلغی را پرداخت می‌کند. برای ارائه پیشنهاد، کاربران حتماً باید ارز apecoin را از قبل خریداری کرده باشند. این پیشنهادها باید مراحل بسیاری را طی کنند تا به تائید درآیند، ازجمله:

  • ارائه‌ی خلاصه پیشنهاد،
  • کلمات کلیدی،
  • اینکه ارائه‌دهنده چرا فکر می‌کند که این پیشنهاد با ارزش است،
  • شرح نحوه کارکرد این پیشنهاد،
  • میزان زمان و بودجه موردنیاز.
apecoin چیست ، قیمت apecoin در سال 2022 ، تحلیل apecoin
apecoin چیست ، قیمت apecoin در سال 2022 ، تحلیل apecoin

مراحل بررسی پیشنهاد apecoin چیست

سپس این پیشنهاد طی 9 روز موردبررسی قرار می‌گیرد. این 9 روز به شیوه زیر طی می‌شود: مرحله اول ارائه پیشنهاد و بررسی آن توسط ناظر و تائید یا رد آن می‌باشد. در صورت تائید پیشنهاد، در معرض نمایش همگان قرار می‌گیرد. پس‌ازآن 7 روز نظرات راجع به این پست جمع‌آوری‌شده و وارد مرحله دوم می‌گردد. ناظر آن موضوع را بسته و یک ماه به ارائه‌دهنده پیشنهاد فرصت داده تا توضیحات خود را راجع به این پیشنهاد ارائه دهد، در صورت غفلت، این پیشنهاد رد خواهد شد. اگر تائید شود، این پیشنهاد دارای نام و دسته‌بندی‌شده و به مرحله سوم وارد می‌شود.

فاز سوم، مرحله تجزیه‌وتحلیل پیشنهاد است که به‌طور دقیق صورت می‌گیرد. مرحله چهارم، گروهی از ناظران گزارش‌ها را مرور کرده و در صورت تائید به مرحله پنجم وارد می‌شود و اگر تائید نشود امکان ارائه گزارش مجدد وجود دارد. فاز پنجم یا post moderation tagging پیشنهادهای در حال تائید و معلق شده را برچسب می‌زند و ازاینجا یک راست به فاز هفتم صعود می‌کند. اگر مشکل یا دردسری برای DAO نداشته باشد برای بررسی مجد به مرحله ششم می‌رود.

در مورد هزینه‌های اجرای این پیشنهادات، دائو میزان مشخصی برای خود تعیین نموده است. این هزینه‌ها از مقدار مشخص 5 درصد نباید بیشتر شود. درصورتی‌که واجد این شرط باشد و شرایط دیگر را نیز به‌طور صحیح داشته باشد، به مرحله هفتم برای رأی نهایی می‌رود.

در صورت نداشت این شرایط برچسبی با نام بازگشت برای شفاف‌سازی می‌خورد و اگر دارای موردی مشکوک باشد برچسبی با نام بازسازی پیشنهاد خورده و برگشت داده می‌شود.

مرحله هفتم پیشنهادهای ارائه‌شده رأی‌گیری می‌شوند، مرحله هشتم، در صورت یک رأی مثبت به مرحله نهم برای اجرا رفته و اگر هیچ رأی به آن داده نشود می‌تواند با هماهنگی ناظر دوباره به بخش بررسی ارجاع شود. مرحله نهم که پیشنهادات اجرا می‌شوند تیم مدیریت پیشنهاد تشکیل‌شده و مسئول اطمینان از صحت و اجرای پیشنهاد می‌گردد.

apecoin چیست ، قیمت apecoin در سال 2022 ، تحلیل apecoin
apecoin چیست ، قیمت apecoin در سال 2022 ، تحلیل apecoin

توکن های apecoin چیست

توکن اپ کوین عرضه‌ای نهایی معادل 1 میلیارد دارد که 27 درصد آن از ابتدا و مابقی آن طی 48 ماه توزیع خواهد شد.

همچنین این توکن ها دارای 4 کاربرد اساسی: حاکمیت، یکسان‌سازی پرداخت‌ها، دسترسی و ایجاد انگیزه هستند.

  • توکن های اپ، برای توسعه‌دهندگان ازاین‌جهت ایجاد انگیزه می‌کنند که می‌توانند بازی‌ها و سایر پروژه‌های خود را در آن گنجانده و از آن درامد کسب کنند.
  • همه خریداران توکن می‌توانند رأی و پیشنهاد اراده دهند.
  • خریداری توکن های اپ کوین، به کاربران این امکان را می‌دهد که به پروژه‌ها و کالاها یا خدماتی دسترسی داشته باشند که بدون داشتن آن نمی‌توانستند.
  • و همچنین همه کاربران این پلتفرم یا اعضای جامعه می‌توانند از یک توکن مشترک غیرمتمرکز استفاده نمایند.

پیش بینی قیمت apecoin در سال 2022

همانند دیگر رمز ارزها، پیش بینی دقیقی برای قیمت apecoin نیز در سال جدید نمی‌توان ارائه داد. ولی با توجه به مشاهدات صورت گرفته و چارت‌ها و نمودارها، در حال حاضر اپ کوین نرخ 14 دلار را طی می‌کند؛ که اگر همین روند را ادامه دهد، در سال جدید به دلیل اینکه اپ کوین همچنان به‌عنوان تازه‌وارد، در حال جا افتادن و طی کردن روند شکل‌گیری خود در جامعه است، پیش بینی می‌شود که تا آخر سال 2022 به 50 دلار نیز برسد.

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا