اخبار رمز ارز

90 درصد بیت کوین ها استخراج شده است

بیت کوین به زیر 50000 دلار سقوط کرد زیرا تقریباً 90 درصد از کل سکه های استخراج شده است

بیت کوین، بزرگترین ارز رمزنگاری شده صنعت کریپتو، اغلب به دلیل ویژگی های ذخیره ارزش با عرضه محدود، «طلای دیجیتال» نامیده می شود.

مجموع عرضه ارز دیجیتال محدود و از پیش تعریف شده به تنها 21 میلیون است. به محض استخراج این کوین ها، دیگر نمی توان کوینی ایجاد کرد.

با این حال، تا زمانی که به این سقف نرسیده باشد، کوین های جدید از طریق فرآیندی به نام “استخراج” ایجاد می‌شوند که یک فرآیند ریاضی پیچیده و بسیار رقابتی برای افزودن و تأیید دسته‌ها (یا بلاک‌های) تراکنش‌ها به بلاک چین عمومی بیت‌کوین است.

بر اساس داده‌های Blockchain.com، این کمبود اکنون واضح‌تر است زیرا 18.89 میلیون یا تقریباً 90 درصد از تمام سکه‌هایی که تا به حال وجود خواهند داشت، اکنون استخراج شده‌اند.

تقریباً 13 سال طول کشید تا بیت کوین پس از استخراج اولین بلاک – که به بلاک Genesis  نیز معروف است – توسط خالق آن ساتوشی ناکاموتو در 9 ژانویه 2009 استخراج شد.

با این حال، استخراج باقی مانده عرضه به این سرعت نخواهد بود. با توجه به ویژگی نصف شدن بیت کوین، انتظار می رود 2.1 میلیون بیت کوین باقی مانده تا سال 2140 یا تا 119 سال دیگر تولید شود.

یکی از ستون های اساسی سیاست پولی کاهش تورم بیت کوین، نصف شدن پس از استخراج هر 210000 بلاک است که تقریباً هر چهار سال یکبار اتفاق می افتد و پاداشی را که استخراج کنندگان برای تلاش های خود دریافت می کنند را کاهش می دهد. هر رویداد نصف کردن، نرخ صدور بیت کوین را کاهش می دهد تا زمانی که دیگر کوین های جدیدی وارد گردش نشوند.

در حال حاضر، ماینرهای بیت کوین به ازای هر بلاکی که پیدا می کنند، 6.25 بیت کوین دریافت می کنند، که پاداش آن پس از در نصف شدن بعدی به 3.125 بیت کوین کاهش می یابد.

بر اساس اطلاعات Clark Moody بیت کوین، چنین فرآیند مشابه دوره بعدی انتظار می رود در ماه می 2024 رخ دهد.

هش ریت بیت بیت کوین، سختی استخراج رکوردها را می شکند

در همین حال، دو معیار کلیدی دیگر بیت کوین اخیراً به نقاط عطف جدیدی نیز رسیده اند، که نشان می دهد شبکه به طور کامل پس از سرکوب گسترده رمزارزهای چین و در نتیجه مهاجرت استخراج کنندگان به مکان جدید ، بهبود یافته است.

در ماه مه، چین موسسات مالی تحت نظارت را از ارائه خدمات مرتبط با رمزنگاری مانند تجارت، تسویه حساب و تسویه تراکنش منع کرد. در اواخر همان ماه، این کشور عملاً سرکوب استخراج بیت کوین را آغاز و شرکت های بزرگ را مجبور کرد عملیات خود را به خارج از کشور منتقل کنند.

در نتیجه، هش ریت بیت کوین شروع به کاهش کرد و به پایین ترین سطح سال، 84.79 EH/s در ماه جولای رسید.

با این حال، شبکه به طور پیوسته بهبود یافته است و هش ریت به بالاترین حد تاریخ یعنی 181.77 EH/s رسید و رکورد قبلی 180.66 EH/s ثبت شده در ماه مه امسال را در Blockchain.com شکست.

دشواری استخراج بیت کوین – معیاری برای سنجش میزان سختی استخراج کوین های جدید – نیز روز بعد به بالاترین حد خود یعنی 24.45 تریلیون رسید و تا 8.33 درصد از آخرین تعدیل مجدد افزایش یافت.

طبق گزارش BTC.com، این بزرگترین افزایش از آگوست امسال است.

افزایش توام دشواری استخراج بیت کوین و هش ریت، می تواند نشان دهنده این باشد که بسیاری از ماشین های ماینینگ جدید در حال پیوستن به مسابقه هستند و رقابت بین ماینرها را افزایش می دهد.

علیرغم پایه های قوی شبکه، قیمت بیت کوین نتوانست بالاتر از سطح 50000 دلاری که برای مدت کوتاهی در شب گذشته رسیده بود، تثبیت شود. بیت کوین در روز گذشته 0.8 درصد کاهش داشته است و حدود 48840 دلار به ازای هر CoinGecko تغییر کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا