اخبار رمز ارز

5 ارز دیجیتال برتر این هفته که باید حواستون بهشون باشه

با ما همراه باشید تا به ۵ ارز دیجیتال برتر این هفته (16 تا 23 اسفند ماه) که باید حواستون بهشون باشه، بپردازیم!

بیت کوین (BTC) در 4 مارس به زیر 40000 دلار سقوط کرد و در طول آخر هفته در زیر این سطح معامله شد.

اگرچه قیمت کریپتو در چند روز گذشته بی‌ثبات بوده است، داده‌های Glassnode نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران نهادی از دسامبر 2021 به تدریج بیت کوین را از طریق سهام Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) جمع‌آوری می‌کنند.

یکی دیگر از نشانه های مثبت این بوده است که مدیران صندوق ها وحشت نکرده و دارایی های خود را در GBTC رها نکرده اند. این نشان می‌دهد که روند احتمالاً در بلندمدت صعودی است.

۵ ارز دیجیتال برتر این هفته

بلومبرگ اینتلیجنس (Bloomberg Intelligence) در گزارش چشم انداز بازار کریپتو در 4 مارس اعلام کرد که در صورت ادامه سقوط بازارهای سهام ایالات متحده، بیت کوین ممکن است تحت فشار باقی بماند، اما در نهایت، آنها انتظار دارند که رمزارزها رو به جلو باشند. از سوی دیگر، اگر بازار سهام بهبود یابد، در صورت تکرار الگوهای گذشته، بیت کوین می تواند با سرعت بیشتری افزایش یابد.

اگرچه بازارهای کریپتو با بادهای مخالف شدیدی روبرو هستند، آلت کوین های انتخابی نشانه هایی از حیات را نشان می دهند. بیایید نمودارهای 5 ارز دیجیتال برتر را که می توانند از افزایش مجدد بیت کوین بهره مند شوند، مطالعه کنیم.

BTC/USDT

بیت کوین در 4 مارس به زیر میانگین متحرک سقوط کرد و این نشان می دهد که خرس ها در حال تلاش برای به دست آوردن دست برتر هستند. گاوها سعی کردند با عقب بردن قیمت به بالای میانگین متحرک در 5 مارس و 6 مارس، خرس های مهاجم را به دام بیاندازند، اما شکست خوردند.

۵ ارز دیجیتال برتر این هفته

اگر قیمت کمتر از میانگین های متحرک باقی بماند، خرس ها سعی خواهند کرد جفت BTC/USDT را به خط حمایت کانال صعودی بکشند. گاوها احتمالاً از این سطح به طور تهاجمی دفاع می کنند. بازگشت قوی از این حمایت نشان می دهد که این جفت می تواند اقامت خود را در کانال برای چند روز دیگر تمدید کند.

اگر قیمت از سطح فعلی بالا برود و از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (40474 دلار) عبور کند، این دیدگاه نزولی کوتاه مدت باطل خواهد شد. این نشان دهنده خرید قوی در سطوح پایین تر است. سپس گاوها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به سمت خط مقاومت کانال سوق دهند. حرکت پرطرفدار بعدی احتمالاً پس از شکسته شدن این جفت در بالا یا پایین کانال آغاز خواهد شد.

۵ ارز دیجیتال برتر این هفته

20-EMA در نمودار 4 ساعته کاهش یافته است و شاخص قدرت نسبی (RSI) در منطقه منفی است، که نشان می دهد خرس ها دست بالا را دارند. اگر قیمت به زیر 38000 دلار برسد، این جفت ممکن است به 37000 دلار و سپس به 35500 دلار کاهش یابد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد و به بالای 20-EMA برسد، خرید قوی در سطوح پایین‌تر را پیشنهاد می‌کند. حرکت صعودی می تواند پس از شکست این جفت و بسته شدن به بالای میانگین متحرک 50 ساده افزایش یابد. این می تواند درها را برای یک تجمع احتمالی تا 45000 دلار باز کند.

XRP/USDT

ریپل (XRP) در چند روز گذشته تلاش کرده است تا از خط روند نزولی بالاتر برود اما خرس‌ها همچنان موضع خود را حفظ کرده‌اند. یک نکته مثبت جزئی این است که گاوها تسلیم نشده اند و سعی می کنند از SMA 50 روزه (0.72 دلار) دفاع کنند.

میانگین متحرک مسطح و RSI نزدیک به نقطه میانی مزیت واضحی برای گاوها و خرس ها ایجاد نمی کند. اگر گاوها قیمت را به بالای خط روند نزولی فشار دهند و حفظ کنند، احتمالاً مومنتوم افزایش می یابد و جفت XRP/USDT می تواند تا 0.91 دلار افزایش یابد.

شکستن و بسته شدن بالاتر از این سطح می تواند مسیر را برای آزمایش مجدد احتمالی مقاومت روانی در 1 دلار باز کند. برعکس، اگر قیمت سقوط کند و به زیر 0.69 دلار برسد، نشان می‌دهد که خرس‌ها دوباره کنترل را در دست دارند. سپس این جفت می تواند به 0.62 دلار کاهش یابد.

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که این جفت در حال حاضر بین 0.80 تا 0.70 دلار محدود است. اگر خریداران قیمت را به بالای خط روند نزولی برسانند، جفت می‌تواند مقاومت سربار را در 0.80 دلار به چالش بکشد. شکستن و بسته شدن بالاتر از این سطح می تواند نشان دهنده برتری گاوها باشد. این جفت می تواند ابتدا تا 0.85 دلار و سپس به 0.91 دلار صعود کند.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از میانگین‌های متحرک کاهش یابد، نشان می‌دهد که خرس‌ها در حال فروش هستند. سپس این جفت می تواند به 0.70 دلار کاهش یابد. اگر این سطح شکست بخورد، فروش می تواند شتاب بگیرد و جفت به 0.62 دلار کاهش یابد.

NEAR/USDT

پروتکل NEAR (NEAR) بین میانگین های متحرک چند روز گذشته قرار گرفته است. این نشان می‌دهد که خرس‌ها در  SMA  50روزه (11 دلار) می‌فروشند در حالی که گاوها با کاهش به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (10 دلار) خرید می‌کنند.

RSI نزدیک به نقطه میانی است و متحرک نمایی 20 روزه صاف شده است که نشان دهنده وضعیت تعادل بین گاوها و خرس ها است. اگر قیمت از سطح فعلی برگشت و به بالای 12 دلار برسد، نشان می دهد که گاوها در حال بازگشت هستند. سپس جفت NEAR/USDT می تواند تا 14 دلار افزایش یابد، جایی که ممکن است دوباره با مقاومت شدید خرس ها مواجه شود.

برخلاف این فرض، اگر قیمت شکسته شود و کمتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه بماند، نشان می دهد که خرس ها دست بالا را دارند. این جفت پس از آن می تواند به حمایت قوی در 8 دلار سقوط کند.

این جفت پس از شکستن از خط روند نزولی شتاب صعودی را به دست آورد، اما با مقاومت قوی در 12 دلار مواجه است. خرس‌ها قیمت را به زیر 20-EMA رساندند، اما گاوها موفق شدند از 50-SMA دفاع کنند.

اگر خریداران قیمت را بالاتر از 20-EMA حفظ کنند، گاوها دوباره سعی خواهند کرد تا مانع بالای 12 دلار را برطرف کنند. از طرف دیگر، اگر قیمت به زیر 50-SMA بشکند، فروش می تواند تشدید شود و جفت به 9.50 دلار کاهش یابد.

XMR/USDT

Monero (XMR) در چند هفته گذشته در یک کانال نزولی در حال اصلاح است. گاوها در حال خرید تا 134 دلار و تلاش برای ایجاد یک الگوی پایه هستند.

این منجر به تثبیت بین 134 تا 188 دلار در چند روز گذشته شده است. متحرک نمایی 20 روزه (164 دلار) مسطح شده است و RSI نزدیک به نقطه میانی است که نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است.

اگر خریداران قیمت را بالای 188 دلار فشار دهند و حفظ کنند، این تعادل به نفع خریداران تغییر خواهد کرد. این یک الگوی دو کفی را تکمیل می کند که هدف آن 242 دلار است. با این حال، بعید است که این تجمع آسان باشد، زیرا انتظار می‌رود که خرس‌ها دفاعی قوی در خط مقاومت کانال ایجاد کنند.

برخلاف این فرض، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر 155 دلار برسد، خرس‌ها تلاش خواهند کرد جفت XMR/USDT را به 134 دلار برسانند.

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که گاوها قیمت را به بالای خط روند نزولی فشار دادند، اما نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند. این نشان می دهد که خرس ها به طور تهاجمی از این سطح دفاع می کنند. میانگین های متحرک در حال صاف شدن هستند و RSI درست زیر نقطه میانی قرار دارد که نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است.

اگر قیمت کاهش یابد و به زیر 155 دلار سقوط کند، روند کوتاه مدت می تواند به نفع خرس ها باشد. در مقابل، نزدیک شدن به بالای خط روند نزولی می تواند چشم انداز افزایش احتمالی مقاومت سربار در 188 دلار را بهبود بخشد.

WAVES/USDT

Waves (WAVES) یک الگوی پایین دوگانه در 8 دلار تشکیل داد و به شدت به 21 دلار افزایش یافت. میانگین های متحرک یک متقاطع صعودی را تکمیل کرده اند و RSI در منطقه خرید بیش از حد است که نشان می دهد گاوها دست بالا را دارند.

خرس‌ها چالش سختی را نزدیک به 20 دلار مطرح می‌کنند، اما یک نکته مثبت این است که اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد، نشان می دهد که گاوها در حال خرید هستند. که امکان رسیدن دوباره به 21 دلار را افزایش می دهد.

اگر گاوها قیمت را به بالای 21 دلار سوق دهند و حفظ کنند، جفت WAVES/USDT می تواند شتاب بیشتری بگیرد و به سمت 24 دلار و سپس 27 دلار افزایش یابد. اگر خرس ها جفت را به زیر 16 دلار بکشند و حفظ کنند، این دیدگاه مثبت در کوتاه مدت باطل می شود.

نمودار 4 ساعته نشان می‌دهد که اصلاح از 21 دلار، RSI را از سطوح بسیار زیاد خرید به پایین‌تر از نقطه میانی کشیده است. گاوها نزول را تا سطح اصلاحی فیبوناچی 38.2% در 16 دلار خریداری کردند و قیمت را به بالای 20-EMA رساندند.

اگر قیمت بالاتر از 20-EMA باقی بماند، گاوها تلاش خواهند کرد تا این جفت را به بالای مقاومت سربار 21 دلار برسانند.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد و به زیر میانگین‌های متحرک برسد، ممکن است معامله‌گران کوتاه‌مدت به سمت خروج عجله کنند. این می تواند جفت را به 14 دلار و سپس 13 دلار بکشاند.

نکته مهم: تیم کریپتوفارس قصد ارائه هیچ گونه توصیه مالی و سرمایه گذاری ندارد. قبل از هرگونه سرمایه گذاری با افراد متخصص مشورت کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا