اخبار رمز ارز

آیا گزارش‌های متناقض در مورد قصور Evergrande باعث نوسانات بیت‌کوین شده است؟

اخبار ضد و نقیضی در مورد اینکه آیا غول املاک چینی Evergrande  در پرداخت وام های معوقه خود کوتاهی کرده است، درست قبل از سقوط قیمت اخیر بیت کوین منتشر شد.

گروه Evergrande دومین توسعه دهنده املاک چین است و حدود 300 میلیارد دلار بدهی دارد. این نگرانی وجود دارد که فروپاشی آن می تواند جرقه یک بحران مالی گسترده تر را ایجاد کند.

دو دقیقه پس از سررسید پرداخت Evergrandeاطلاعیه ای را DMSAدر 10 نوامبر  و در ساعت 4 بعد از ظهر صادر کرد و اعلام کرد که در حال آماده سازی مراحل ورشکستگی علیه Evergrande است.

دو ساعت بعد حدود ساعت 6 بعد از ظهر ، بیت کوین عقب نشینی چند ساعته خود را به 62800 دلار آغاز کرد.

رسانه Morning Brew حدود 45 دقیقه بعد گزارش داد کهEvergrande مهلت پرداخت بدهی معوق خود را که سررسید آن تا روز چهارشنبه ساعت 4 بعد از ظهر بود، از دست داده است.سپس 45 دقیقه دیگر بلومبرگ داستانی را منتشر کرد و گفت که اینطور نیست.

قیمت ها چند ساعت پس از افت اولیه در حدود 64500 دلار تثبیت شد. این تقریباً زمانی بود که آلیسون مک‌نیلی، گزارشگر بلومبرگ، توییت کرد: “برخلاف آنچه ممکن است در اینترنت شنیده باشید،  Evergrandeامروز مقصر نبود”.

ویلیام فونگ، تاجر ارشد در پلتفرم سرمایه گذاری دارایی های رمزنگاری استرالیا Zerocap، به کوین تلگراف گفت:

” 148 میلیون دلار در مقایسه با 300 میلیارد دلار بدهی معوق Evergrande ، چیزی نیست، اما نگرانی‌هایی را برای 100 میلیارد دلار اوراق قرضه خارج از کشور شرکت‌های چینی ایجاد می‌کند.”

فونگ معتقد است که کمک مالی برای Evergrande  به این زودی نخواهد رسید زیرا قانون گذاران چینی آغازگر روشی بودند که هدف آن افزایش بیش از حد اهرم توسعه‌ بود.

این امر خطر سرایت احتمالی را در کل فضای توسعه املاک ایجاد کرده است و درمؤسسات مالی و صنایع وابسته به این بخش نیز گسترش یافته است.

برخی بر این باورند که قیمت بیت کوین به علت سقوط بازار سهام نیز می تواند در معرض خطر قرار گیرد. ترس از اینکه تقریباً نیمی از ذخایر تتر از اوراق تجاری تشکیل شده است که بالغ بر 30 میلیارد دلار است نیز وجود دارد.

با این حال، تتر وجود هرگونه اوراق تجاری از Evergrande را رد کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا