آموزشبازی و گیممتاورس

0 تا 100 دیسنترالند متاورس

آیا اخیراً اصطلاح دیسنترالند متاورس (decentraland metaverse) به گوشتان خورده است و می خواهید در مورد آن بیشتر بدانید؟ این پست را بخوانید تا بیشتر در مورد آن بدانید.

بازی های کامپیوتری و بازی های چند نفره آنلاین سرگرمی مورد علاقه بسیاری از مردم در سراسر جهان هستند. آنها وسیله سرگرمی برای گیمرهایی هستند که تجربه زیاد بازی با گرافیک بالا را دارند. متاورس با اجازه دادن به بازیکنان برای شرکت در بازی از طریق محیط‌های سه بعدی مجازی، بازی‌های آنلاین را به سطح بالاتری برده است.

دیسنترالند متاورس واضح‌ترین مثال برای ارتقای سطح بازی‌های آنلاین است. دیسنترالند یک دنیای مجازی مبتنی بر بلاک چین است که به بازیکنان اجازه می‌دهد بازی‌ها، ابزارها، بازارها و محتواهای خود را بسازند. در سال 2021، دسنترالند رشد انفجاری در تعداد کاربران به میزان 3300 درصد را تجربه کرد و همچنین، سرفصل‌ خبرها را برای فروش املاک مجازی به دست آورد.

شما باید نگاهی عمیق تر به تعریف و تاریخچه دیسنترالند و نکات برجسته ساختار آن بیاندازید. هنگامی که بدانید دیسنترالند چگونه کار می‌کند، می‌توانید نحوه استفاده از موارد مختلف مورد نظر را شناسایی کنید. مطلب زیر به شما کمک می کند تا تمام این جزئیات را در مورد دیسنترالند، اولین پیشرو در کاربرد متاورس کشف کنید.

تعریف دیسنترالند

هنگامی که به اصطلاح ” دیسنترالند متاورس” فکر می کنید، منطقی است که تعجب کنید که آیا دیسنترالند یک متاورس است. برای رفع شک خود، باید بدانید متاورس چیست . بسته به دیدگاه متخصصان، ممکن است با طیف وسیعی از تعاریف برای متاورس مواجه شوید. به بیان ساده، متاورس یک دنیای مجازی سه بعدی پایدار و مشترک است که در آن کاربران می توانند از طریق آواتارهای دیجیتال با یکدیگر تعامل داشته باشند.

متاورس دارای فضاهای مجازی نیز خواهد بود که کاربران را قادر می سازد با روش های دیجیتال مختلف تعامل داشته باشند. تعریف متاورس تا حدی با تعریف دیسنترالند مطابقت دارد. دیسنترالند جامعه ای را گردآوری کرده و سرمایه ای گذاشته است که چشم انداز امیدوارکننده ای را برای رشد متاورس به نمایش می گذارد.

اساساً، پاسخ به ” دیسنترالند چیست” نشان می دهد که یک دنیای مجازی مشترک است که دارای یک دفتر کل غیرمتمرکز برای مستندسازی مالکیت زمین است. این دنیای مجازی همچنین دارای پروتکلی برای مشخص کردن محتوا در هر قطعه زمین است. علاوه بر این، دیسنترالند همچنین زیرساختی را برای یک شبکه peer to peer جهت تسهیل تعاملات کاربران ارائه می دهد.

دیسنترالند

تاریخچه دیسنترالند

مهمترین عامل بعدی در درک اصول دیسنترالند پیشینه این پلتفرم است.دیسنترالند چرا به وجود آمد؟ چگونه دیسنترالند در سال 2017 با متاورس به عنوان مفهوم اصلی خود شروع به کار کرد؟ طراحی اولیه بازی‌ها و شبکه‌های اجتماعی بر زیرساخت‌هایی متکی است که انعطاف‌پذیری محدود دارد و امکان مالکیت را به کاربران می‌دهد. در حال حاضر، بازی های کامپیوتری بیش از 47 درصد در بازار ایالات متحده نفوذ دارند.

در آوریل 2020، Fortnite تقریباً 3.3 میلیارد ساعت فعالیت درون بازی را با تقریباً 350 میلیون حساب کاربری ثبت کرده است. کاملاً واضح است که مردم به طور فزاینده ای زمان بیشتری را در محیط های مجازی می گذرانند. شرکت ها کنترل قابل توجهی بر تجربه کاربران و پارامترهای شبکه دارند. چنین شرکت هایی ارزش قابل توجهی را نیز از کاربران خود دریافت می کنند.

بلاک چین دیسنترالند به عنوان یک راه حل امیدوارکننده برای تخصیص قدرت بیشتر به کاربران در دنیای مجازی،  تکامل یافته است. توانمندسازی کاربران در دنیای مجازی، باعث خلاقیت بهتر کاربران در ایجاد ارزش برای جامعه دیسنترالند است. کار بر روی دیسنترالند در سال 2015 آغاز شد، زمانی که پذیرش دارایی های کریپتو هنوز در خبرها نبود.

با این حال، رشد انفجاری پذیرش کریپتو و ایجاد زیرساخت در فضای کریپتو، چشم‌انداز توسعه تجارت غیرمتمرکز در دنیای مجازی مانند دیسنترالند را تقویت کرد. مفهوم اولیه بازار دیسنترالند اساساً اثبات مفهومی برای اطمینان از تخصیص مالکیت دیجیتالی املاک در یک بلاک چین بود. با کنترل بیشتر بر دارایی های خود در یک محیط مجازی، کاربران می توانند انگیزه ای برای مشارکت بیشتر در جامعه دسنترالند پیدا کنند.

مراحل تکامل دیسنترالند

دیسنترالند از زمان اولیه آغاز ، مراحل مختلفی را در تاریخچه خود طی کرده است. در اینجا برخی از نقاط عطف مهم تاریخچه دیسنترالند آورده شده است.

عصر حجر

اولین مرحله در تاریخچه بلاک چین دیسنترالند عصر حجر است. عصر حجر اساساً آزمایشی برای اجرای اثبات اولیه مفهوم دیسنترالند  بود. در طی این مرحله، املاک دیجیتال به صورت یک پیکسل در یک شبکه دو بعدی پیوسته با تخصیص متادیتا به هر پیکسل نمایش داده شد.

عصر برنز

مرحله بعدی در درک نحوه عملکرد دیسنترالند ، عصر برنز است که دنیای مجازی سه بعدی را با قطعات زمین همراه کرد. مالکان هر قطعه زمین به راحتی می توانند قطعه را با یک مرجع هش مرتبط کنند. کاربران می توانند از مرجع هش برای دانلود فایل با محتوای قطعه زمین مرتبط استفاده کنند.

عصر آهن

آخرین مرحله در تکامل بازار دیسنترالند به عصر آهن اشاره دارد. اکنون، تمرکز دیسنترالند حول ایجاد یک تجربه اجتماعی با یک اقتصاد مستقل است که جنبه‌های توزیع محتوا و مالکیت زمین را نشان می‌دهد. توسعه دهندگان می توانند اپلیکیشن های کاربردی را در دیسنترالند ایجاد کرده و آنها را توزیع کنند و همچنین از قابلیت کسب درآمد خود بهره ببرند.

عملکرد دیسنترالند

تاریخچه دیسنترالند ایده‌ی امیدوارکننده‌ای را ارائه می‌دهد که چگونه می‌تواند کاربران را توانمند کند و باعث افزایش تعامل شود. در عین حال، مهم است که بدانیم چگونه کار می‌کند و چگونه رمزارز دیسنترالند می‌تواند بر فناوری تأثیرگذار باشد. شما باید معماری دیسنترالند و رویکردی که از آن دنبال می‌کند را درک کنید تا تصویر واضحی از نحوه عملکرد آن داشته باشید.

معماری دیسنترالند

جنبه اساسی برای درک اینکه چگونه کوین دیسنترالند به فضای رمزنگاری مرتبط خواهد بود، معماری است. شما می توانید سه لایه متمایز در پروتکل دیسنترالند به عنوان لایه اجماع، لایه محتوای زمین و لایه زمان واقعی پیدا کنید. لایه اجماع از ردیابی مالکیت زمین و محتوای مرتبط با قطعات زمین مراقبت می کند. در لایه محتوای زمین، کاربران می توانند از یک سیستم توزیع غیرمتمرکز مانند IPFS یا BitTorrent برای دانلود دارایی ها استفاده کنند.

مشخصات دقیق اشیا، عناصر، صداها و بافت های مختلف مربوط به زمین را می توانید در فایل دانلودی دریافت کنید. لایه نهایی در پروتکل رمزنگاری دیسنترالند لایه زمان واقعی است که کاربران را قادر می‌سازد تا با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. لایه زمان واقعی یک URL از سرور rendezvous  برای هماهنگ کردن ارتباطات بین کاربران P2P که همزمان فایل را کاوش می کنند، ارائه می دهد.

دیسنترالند

دسترسی به دیسنترالند

وقتی به معماری پایه متاورس دیسنترالند فکر می کنید، ممکن است که در مورد عنصر اقتصادی آن تعجب کنید. جالب اینجاست که پروتکل دیسنترالند شامل دو سیستم دیگر نیز برای توسعه اقتصاد مستقل است.

مورد اول زیرساخت کانال پرداخت برای تسهیل در پرداخت های سریع تربا کارمزد تراکنش های کمتر است.

دومین جنبه مهم برای هدایت اقتصاد دیسنترالند یک سیستم هویتی است که به کاربران اجازه می دهد تا مالکیت خود را بر آثار اصلی خود اعمال کنند.

بازار دیسنترالند بر اساس چشم انداز استفاده از حقوق مالکیت دیجیتال برای ارائه توانایی به کاربران جهت مدیریت تجربه درون بازی بدون محدودیت تمرکز، توسعه می یابد. اینجاست که می توانید ارتباط اتصال بلاک چین دیسنترالند را برای استفاده از قراردادهای هوشمند و NFTها پیدا کنید.

هر دوی این عناصر می‌توانند به کاهش کمبود در بازی کمک کنند. کاربران می توانند تجربیات اجتماعی را در جهان های سه بعدی با اقتصاد مستقل در دیسنترالند توسعه دهند. رویکرد عملی دیسنترالند بر دو دارایی دیجیتال کاربردی برجسته، MANA و LAND تمرکز دارد. شما می توانید با یک مرور کلی از این دارایی ها، به درک دقیقی از تعامل ارزهای دیجیتال دیسنترالند برسید.

LAND یکNFT است که با قطعات زمین دیجیتال در دیسنترالند از طریق استانداردهای ERC-721 مرتبط است. هر توکن LAND دارای مجموعه ای از مختصات مجزا در دیسنترالند است و ارزش آن به نزدیکی به LAND دیگر بستگی دارد. ارزش LAND همچنین به توانایی میزبانی محتوا و ایجاد ارتباط بین کاربران در دیسنترالند بستگی دارد.

MANA دارایی دیجیتالی است که در واقع نوعی کوین دیسنترالند است. به عنوان واحد حساب برای تعیین قیمت توکن های LAND عمل می کند. علاوه بر این، MANA برای پرداخت محصولات و خدمات در دیسنترالند نیز مفید است.

یکی دیگر از نکات جالب توجه در عملکردهای دیسنترالند به تخصیص کنترل قرارداد هوشمند به DAO اشاره دارد. در نتیجه، کاربران کنترل بیشتری بر تغییرات پروتکل در دیسنترالند از طریق رای دادن دارند. DAO پایه و اساس رای گیری در مورد به روز رسانی سیاست ها، هزینه های معاملات بازار دیسنترالند و حراج های زمین را فراهم می کند.

موارد استفاده از دیسنترالند

عناصر مختلف در طراحی متاورس دیسنترالند نشان می دهد که چگونه می تواند با موارد مختلف استفاده در دنیای واقعی مطابقت داشته باشد.

یکی از مهمترین کاربردهای دیسنترالند در ایجاد برنامه ها، بازی ها و محتواهای پویا سه بعدی است.

کاربران همچنین می توانند در جوامعی با علایق مشترک در دیسنترالند برای مدیریت محتوا گرد هم آیند.

علاوه بر این، برندها می‌توانند از فضاهای مجازی در دیسنترالند برای فرصت‌های بازاریابی در نزدیکی قطعه های LAND پرترافیک استفاده کنند.

یکی دیگر از موارد استفاده آشکار از دیسنترالند ، تسهیلات انتشار، توزیع و جمع آوری دارایی های دیجیتال کمیاب است.

همانطور که اکوسیستم دیسنترالند بیشتر رشد می کند، به بسیاری از موارد استفاده دیگر مانند گردشگری مجازی، آموزش و توسعه حرفه ای گسترش می یابد.

سوالات متداول در مورد  دیسنترالند متاورس

اگر در یادگیری متاورس تازه کار هستید، ممکن است برخی از سوالات به ذهن شما خطور کند. بنابراین، برای کنجکاوی شما، در اینجا به چند سوال متداول در مورد دیسنترالند متاورس می پردازیم.

1.آیا کاربران برای شرکت در دیسنترالند به تجهیزات تخصصی نیاز دارند؟

شما می توانید با PC  یا لپ تاپ بدون هیچ گونه تجهیزات یا نرم افزار پیشرفته در دیسنترالند شرکت کنید. تنها چیزی که نیاز دارید یک مرورگر مانند کروم یا فایرفاکس برای دسترسی به دیسنترالند است. با این حال، دیسنترالند در حال حاضر از موبایل پشتیبانی نمی کند.

2.آیا کاربران می توانند چیزهای دیگری را با MANA به جز LAND خریداری کنند؟

بله، شما هم می توانید قطعه های زمین را با MANA و هم بسیاری از موارد دیگر را خریداری کنید. به عنوان مثال، شما می توانید MANA را با سایر کاربران برای خرید کالا و خدمات در دیسنترالند معامله کنید.

3.مفهوم Estate در دیسنترالند چیست؟

Estate نیز مانند LAND در دیسنترالند یک توکن غیر مثلی(NFT) است. اساساً ترکیبی است از دو یا چند قطعه زمین مجاورکه برای مدیریت آسان تر دارایی های بزرگتر می باشد.

4.ابزارهای موجود برای ایجاد محتوا در دیسنترالند چیست؟

دیسنترالند دو ابزار مجزا برای ایجاد محتوای سه بعدی در پلتفرم ارائه می دهد. دیسنترالند Builder یک ابزار بصری آسان کشیدن و رها کردن را ارائه می دهد، در حالی که SDK قدرت و انعطاف پذیری بیشتری را امکان پذیر می کند.

سخن آخر

مروری دقیق بر اصول دیسنترالند و نحوه عملکرد آن نشان داد دلایل دقیق افزایش محبوبیت آن چیست. درک اینکه دیسنترالند چیست، آن را به عنوان یک دنیای مجازی مشترک که برای توانمندسازی کاربران با قدرت خلق طراحی شده است، نشان می دهد. شما می توانید قطعه های مجازی املاک ، زمین، و خرید کالا و خدمات با کوین دیسنترالند ،MANA داشته باشید. کاربران می توانند بسیاری از تجربیات و محتواهای تعاملی و همچنین رویدادهای اجتماعی را در دیسنترالند با چشم اندازهای انحصاری برای کسب درآمد ایجاد کنند. همین الان با کاوش در این پلتفرم، مشخصات دقیق دیسنترالند رابیشتر بررسی کنید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا