آموزش صرافی کوکوین
اخبار رمز ارز

پیش‌نویس دستورالعمل‌های بانک اسرائیل درباره ارزهای دیجیتال AML/CFT

با غوغای زیاد رمزارزها این روزها ممکن است بانک های خصوصی ملزم به انجام ارزیابی ریسک به صورت موردی باشند.

روز جمعه، بانک اسرائیل پیش‌نویس مقرراتی را درباره مدیریت ریسک مبارزه با پولشویی و مبارزه با تامین مالی تروریسم (AML/CFT) برای بانک‌هایی که تراکنش‌های ارز دیجیتال به فیات را تسهیل می‌کنند، منتشر کرد.

این اقدام به تدارک دولت اسرائیل برای قانونی کردن و تنظیم رابطه بین بانک ها و ارائه دهندگان خدمات ارز مجازی (VASP) اشاره دارد. در این سند مشارکت افزایش یافته مشتریان با دارایی های دیجیتال به عنوان دلیل خط مشی جدید ذکر شده است:

«با توجه به افزایش فعالیت مشتریان در ارزهای دیجیتال و در نتیجه افزایش درخواست مشتریان برای انتقال پول […] اداره نظارت بانکی امروز پیش‌نویس بخشنامه‌ای را درباره مدیریت ریسک‌های AML/CFT و خدمات پرداخت مربوط به فعالیت های منشأ آن در ارزهای دیجیتال برای ارائه به مشتریان منتشر کرد.

قانون گزاران بر «خطر بالقوه بالا» تراکنش‌های دارایی دیجیتال به دلیل ناشناس بودن کیف پول‌های دیجیتال تأکید می‌کند و بر نیاز به ایجاد مکانیسم‌های شناسایی پول تأکید می‌کند. در حال حاضر، این وظیفه به دو بخش عمده تقسیم می‌شود: انجام ارزیابی‌های دقیق ریسک و شفاف‌سازی «منبع پول مورد استفاده در خرید ارز دیجیتال و مسیری که ارز دیجیتال، بین خرید و تبدیل به فیات، از آن عبور کرده است»

همانطور که در این اطلاعیه تصریح شده است، بانک‌ها تنها مجاز به معامله با اشخاصی هستند که دارای مجوز ارائه خدمات دارایی‌های مالی از سوی ناظر سازمان بازار سرمایه، بیمه و پس‌انداز هستند.

پیش نویس اصلاحیه به شورای امور بانکی ارسال شد، که انتظار می رود اطلاعات بیشتری را ارائه دهد که همراه با نظرات عمومی، توسط بانک اسرائیل در روند نهایی کردن دستورالعمل ها مورد بررسی قرار گیرد.

در نوامبر 2021، دولت اسرائیل VASP ها را موظف کرد که مجوز عملیاتی را از سازمان اوراق بهادار اسرائیل و سازمان بازار سرمایه، بیمه و پس انداز دریافت کنند. با توجه به دستورالعمل‌های AML/CFT برای بانک‌ها که اکنون روی میز قرار دارد، این کشور حتی به دستیابی به چارچوبی جامع برای تراکنش‌های دارایی دیجیتال نزدیک‌تر می‌شود.

برای مشاهده منبع این خبر، اینجا کلیک کنید.

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام  عضو شوید.

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
 VIPکانال