اخبار رمز ارز

مکس کایزر، مدافع بیت کوین، سیاست کریپتو خاویر مایلی را مورد انتقاد قرار می دهد

مکس کایزر، مشاور نایب بوکله، رئیس جمهور السالوادور در امور بیت کوین (BTC)، از خاویر مایلی، رئیس جمهور آرژانتین به دلیل مواضع کریپتو انتقاد کرد و طرح اقتصادی او را یک “اشتباه تازه کار” خواند.

خاویر مایلی که دسامبر گذشته کرسی ریاست جمهوری آرژانتین را به دست آورد، سیاست های اقتصادی تهاجمی را برای نجات اقتصاد در حال فروپاشی این کشور و مبارزه با کاهش ارزش پزو آرژانتین، که از سال 2008 99 درصد در برابر دلار آمریکا کاهش یافته است، ارائه کرده است.

در حالی که تمایل مایلی به بیت کوین مورد ستایش جامعه گسترده تر ارزهای دیجیتال قرار گرفته است، به نظر می رسد موضع او در مورد بیت کوین و ارز دیجیتال برخی از طرفداران بیت کوین را ناراحت کرده است. در پست اخیر، مکس کایزر، مایلی را به دلیل ادغام بیت کوین و ارزهای دیجیتال محکوم کرد.

قابل ذکر است که حداکثرگرایان بیت کوین مانند کایزر معتقدند که بیت کوین بخشی از اکوسیستم کریپتو نیست و به خصومت نسبت به موضع مخالف ناگفته مایلی کمک می کند. این موضع در سیاست اقتصادی اخیر این کشور در مورد ارزهای رمزپایه مشهود است.

همانطور که کریپتوفارسدر 2 آوریل گزارش داد، Comisión Nacional de Valores، تنظیم کننده اوراق بهادار آرژانتین، اخیراً مقرراتی را ارائه کرده است که ثبت اجباری همه نهادهایی را که به عنوان ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی فعال در این کشور در نظر گرفته می شوند، الزامی می کند.

قانون جدید همه نهادهایی را که خدمات مرتبط با رمزنگاری را ارائه و دریافت می کنند مانند خرید، فروش، تجارت، دریافت یا ارسال توکن های رمزنگاری را تحت تأثیر قرار می دهد. با این قانون که فعالیت های بیت کوین را نیز در بر می گیرد، افرادی مانند کایزر این توسعه را محکوم کرده اند.

به گفته Keiser، تصمیم رئیس جمهور آرژانتین برای یکپارچه سازی بیت کوین با رمزارز یک “اشتباه تازه کار” است. او ادعا کرد که قانون اخیر، که بیت کوین را بخشی از اکوسیستم رمزنگاری می‌داند، دستور کار اصلاحات اقتصادی مایلی را سال‌ها به عقب برگردانده است.

کایزر استدلال کرد که رئیس جمهور السالوادور، بوکله، درک عمیق تری از دستور کار بیت کوین نسبت به مایلی دارد. برای زمینه، السالوادور معرفی کرد قانون صدور دارایی دیجیتال آن در ژانویه گذشته، که شامل خدمات مربوط به تمام دارایی های دیجیتال به جز بیت کوین می شود. Bitfinex اولین مجوز عملیات را طبق قانون آوریل گذشته تضمین کرد.

این کشور آمریکای مرکزی بدون عذرخواهی به سمت بیت کوین متمایل شده است و خود را به عنوان اولین کشوری معرفی کرده است که در سال 2021 دارایی های قانونی را به عنوان پول نقد قانونی اعلام کرده است. در مقابل، علیرغم افت پزو، مایلی هنوز این موضع را اتخاذ نکرده است. در عوض، لیبرتارین به دلاری کردن اقتصاد آرژانتین اشاره کرده است.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا