اخبار رمز ارز

متخصص رمزارز هشدار می دهد که محبوبیت سولانا می تواند منجر به تهدید بالقوه شود

شبکه Solana به دلیل افزایش فعالیت کاربران، دردسرهای فزاینده ای را تجربه می کند که می تواند به چندین تهدید منجر شود.

تریستان فریزا، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل زتا مارکتز، در مورد ازدحام اخیری که سولانا را تحت تاثیر قرار داده و همچنین تهدیدات و راه حل هایی که در آینده در انتظار صنعت کریپتو است، با کریپتوفارسصحبت کرد.

ما می‌توانیم ببینیم که این یک مشکل بزرگ برای کاربران با تصمیم اخیر Jito برای خاموش کردن سرویس Meme Pool خود در تلاش برای مبارزه با حملات ساندویچ گسترده است که باعث می‌شود کاربران قیمت‌های بدی را برای مبادله‌هایشان به ارمغان بیاورند.»

تریستان فریزا، مدیرعامل زتا مارکت

Frizza ادعا می کند که شبکه بلاک چین Solana به دلیل افزایش فعالیت کاربران، دردسرهای فزاینده ای را تجربه می کند، که منجر به ازدحام و جذب مهاجمان می شود، که می تواند بر فضای مالی غیرمتمرکز (defi) و رشد کلی شبکه تأثیر بگذارد.

متخصص چندین راه حل برای جلوگیری از چنین سناریویی ارائه می دهد. Frizza معتقد است که بهینه سازی بیشتر کتاب های سفارش برای جلوگیری از بارگذاری بیش از حد محیط محاسباتی زمان اجرا Solana ضروری است. یک راه حل ممکن، انتشار نسخه 1.18 است که مدت ها در انتظار آن بودیم، که به ناسازگاری ها در بازارهای آزاد محلی می پردازد.

برای تسریع توسعه راه‌حل‌های جمع‌آوری سولانا، که ارسال سفارش و تامین نقدینگی را به L2 می‌رساند. این امر بسیار عاری از مسائل مربوط به تراکم زنجیره پایه خواهد بود.”

تریستان فریزا، مدیرعامل زتا مارکت

ناتوانی سولانا در مدیریت حجم بالای تراکنش اغلب باعث قطع شبکه می شود. ماه گذشته، شبکه سولانا پردازش بلوک ها را متوقف کرد. Laine، توسعه‌دهنده نرم‌افزار بلاک چین و اعتبارسنجی Solana، توضیح داد که این شکست به دلیل کاهش عملکرد شبکه اصلی رخ داده است.

پیش از این، در فوریه 2023، اعتبار سنجی سولانا به دلیل یک خطای ناشناخته که باعث توقف کامل فعالیت اقتصادی شد، دو بار شبکه را راه اندازی مجدد کردند.

با این حال، قطع‌های دوره‌ای مانع از به‌روزرسانی توکن SOL نمی‌شود. یکی از محرک های رشد، هیاهویی در مورد سکه های میم در بلاک چین Solana بود که در دسامبر 2023 آغاز شد. در نتیجه، قیمت SOL در 13 مارس به 158 دلار رسید – بالاترین سطح در تقریباً دو سال اخیر.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا