آموزشمتاورس

متاورس برای خرده فروشی

در خصوص کاربرد های متاورس مطالب زیادی را در کریپتوفارس منتشر کرده ایم. موارد استفاده متاورس برای خرده فروشی چیست؟ در این مقاله موارد استفاده متاورس را در خرده فروشی بررسی می کنیم.

شگفتی های تکنولوژی سورپرایزهای بی نظیری برای تمدن بشری در هر عصری به همراه داشته است. از توسعه ماشین آلات صنعتی گرفته تا گسترش اینترنت، تکنولوژی جنبه های بسیاری از تاریخ و زندگی ما را شکل داده است. متاورس یکی از این تکنولوژی ‌هاست که پتانسیل تغییر نحوه تعامل ما با دنیای اطراف را دارد.

پس از اینکه فیس بوک تغییر نام شرکت مادر خود به متا را اعلام کرد، بحث های پیرامون متاورس شروع به افزایش یافت. چشم انداز به کارگیری متاورس برای استفاده در خرده فروشی ، از اولین نمونه های پذیرش متاورس در دنیای واقعی بوده است.

در حالی که بازی ها به عنوان بستری مساعد برای گسترش متاورس عمل کرده اند، بخش خرده‌فروشی نیز می‌تواند پتانسیل پربار متاورس را کشف کند. چگونه؟ مطلب زیر تصویری از موارد استفاده احتمالی متاورس در خرده‌فروشی و اینکه متاورس چگونه بخش خرده‌فروشی را در آینده شکل خواهد داد، به شما ارائه می‌دهد.

متاورس برای خرده فروشی

متاورس چیست؟

اگر می خواهید پاسخ «چگونه متاورس صنعت خرده فروشی را تغییر می دهد» بیابید، ابتدا باید متاورس را درک کنید. متاورس اساساً یک دنیای مجازی سه بعدی است که واقعیت فیزیکی و مجازی را در یک محیط مشترک و پایدار ترکیب می کند. شما می توانید متاورس را به عنوان یک نمایش سه بعدی محصولات در اینترنت در نظر بگیرید.

دیگر نیازی به تعامل با صفحات وب دو بعدی ندارید، زیرا متاورس به شما این امکان را می دهد در محیط های سه بعدی وارد اینترنت شوید. هیچ شرکت خاصی نمی تواند بر متاورس انحصار ونفوذ داشته باشد. با این حال، شرکت های مختلف می توانند پلتفرم های متاورس متمرکز خود را داشته باشند. بنابراین، فرصت برای بخش خرده فروشی در متاورس چیست؟

ورود مجدد خرده فروشی ها به مارکت

اجرای متاورس برای بخش خرده فروشی تا حد زیادی به ورود مجدد طرح بدون محدودیت بستگی دارد. ترکیب دنیای فیزیکی و مجازی می تواند دید جدیدی را در مورد خرید کردن به ما بدهد. به عنوان مثال، اینترنت باعث نابودی مراکز خرید خرده‌فروشی در سراسر جهان شد زیرا مصرف‌کنندگان احساس راحتی بیشتری برای خرید از آمازون و سایر فروشگاه‌های آنلاین مانند دیجی کالا داشتند. با این حال، فروشگاه‌های آنلاین نمی‌توانند تجربه خرید زنده و واقعی مانند فروشگاه‌های خرده‌فروشی حقیقی را ارائه دهند.

موارد استفاده از متاورس در بخش خرده فروشی، بر ارائه تجربه ای فراتر از طراحی گذشته متمرکز است. طراحان و برنامه نویسان به راحتی می توانند یک فروشگاه را مطابق با ظاهر مورد نظر در متاورس طراحی کنند و در نتیجه همان تجربه فروشگاه های خرده فروشی واقعی را ارائه دهند.

به عنوان مثال، طراحان پلتفرم در حال کار بر روی ایجاد تجربیات خریدی هستند که خرده فروشان برتر را با خریداران در سراسر جهان مرتبط می کند. استفاده از فناوری واقعیت مجازی VR مانند هدست های Oculus برای کاوش در دنیای مجازی و بازی ها، فرصت خرید در محیط های مجازی را ارائه می دهد.

استفاده از متاورس برای خرده فروشی

انعطاف‌پذیری در طراحی فروشگاه‌ها با مخاطبان، هدف برندها در متاورساست. نکته برجسته‌ای برای بخش خرده‌فروشی است. در اینجا استفاده برخی از برندهای برتر از برنامه های کاربردی متاورس برای بخش خرده فروشی را مرور می کنیم.

همچنین بخوانید:   غول های صنعت در مقابل بازی تبلیغاتی مقاومت می کنند

Ralph Lauren

رالف لورن، یکی از پیشگامان اصلی پوشاک متاورس است و پایه و اساس استفاده از متاورس در خرده فروشی را هموار کرده است. کاربران می‌توانند لباس‌های دیجیتال بدون جنسیت را در پلتفرم بازی Roblox جستجو کنند و پرو کنند. لباس های نسخه محدود با قیمت 150 تا 200 کوین Robux می تواند کمک کند کاربران آواتارهای خود را شخصی سازی کنند.

علاوه بر این، بازدیدکنندگان از فروشگاه‌های مجازی پولو رالف لورن در Roblox نیز می‌توانند همزمان با بازدید از این فروشگاه در منزل استیک درست کنند ،  یا هات چاکلت  بنوشند. علاوه بر این، گیمرها در Roblox می‌توانند قفل اکسسوری های مختلف را از طریق شکار گنج، باز کنند.

Zara

یکی دیگر از نمونه های قابل توجهی که استفاده از متاورس را در بخش خرده فروشی نشان می دهد، زارا است. این خرده‌فروش محبوب مد، متاورس خود را با نام  Zepeto، برای مجموعه منحصربه‌فرد لباس‌های مجازی خود راه‌اندازی کرده است. شما می توانید Zepeto را به عنوان یک متاورس کره جنوبی برای گوشی های هوشمند در نظر بگیرید. Zepeto دارای آواتارهای سه بعدی است و بیش از 2 میلیون کاربر روزانه دارد که آن را به یکی از فضاهای مجازی به سرعت در حال رشد در سال گذشته تبدیل کرده است. زارا با ایجاد تسهیلات برای خرید اقلام دیجیتال با ارز بومی، واقعاً یک قدم در معرفی لباس‌های متاورس جلوتر رفته است. جالب اینجاست که Zepeto امکان دسترسی میلیون ها کاربر به آن را در سراسر جهان فراهم می کند.

یکی از نکات قابل توجه در مورد متاورس زارا این است که سهم عمده ای از مخاطبان آن را زنان جوان در گروه سنی 13 تا 24 سال تشکیل می دهند. کاربران با توجه به مشخصات فیزیکی واقعی خود، آواتارهای دیجیتالی را در Zepeto ایجاد می کنند. علاوه بر این، زارا همچنین با راه‌اندازی مجموعه‌های لباسی که در فروشگاه‌های منتخب به فروش می‌رسند، نمونه‌ای محکم از استفاده از متاورس برای خرده‌فروشی ارائه می‌کند. محصولات در محیط مجازی با همان قیمت های در فروشگاه ها موجود است.

Balenciaga

برند بزرگ بعدی در استفاده از متاورس در بخش خرده فروشی Balenciaga است. این برند مشهور وارد همکاری با Fortnite شد و تیم متاورس اختصاصی خود را ایجاد کرده است. Balenciaga تلاش های تیم متاورس خود را بر شناسایی فرصت های بازاریابی و تجاری در فضای متاورس، متمرکز خواهد کرد.

H&M

می‌توانید H&M را به‌عنوان یکی از برترین برندهای در حال کاوش راه‌های جدید مرتبط با بازار پوشاک متاورس بیابید. اول از همه، برند H&M یکی از شرکت کنندگان ثابت بازی Animal Crossing است. این برند یازده قطعه از مجموعه Co-Exist Story خود را بازسازی کرده و آنها را در یک نمایش مد، درون بازی به نمایش گذاشته است.

جزیره لوپ آن در بازی Animal Crossing  برای انعکاس ارزش‌های گیاه‌خواری گروه Co-Exist Story طراحی شده است. به عنوان مثال، این جزیره شکار و ماهیگیری را ممنوع می کند و رستوران جزیره فقط غذاهای گیاهی سرو می کند. بازیکنان Animal Crossing  همچنین می‌توانند لباس‌های H&M را به صورت مجازی از فروشگاه Able Sisters این برند در بازی دانلود کنند.

به غیر از این برندها، بسیاری از نام‌های بزرگ دیگر در مد، مانند آدیداس، نایک، دولچه و گابانا و گوچی، به متاورس توجه کرده‌اند. حال، سوال مهم این است که چگونه متاورس می تواند بخش خرده فروشی را متحول کند.

آینده متاورس و خرده فروشی

سوال «چگونه متاورس صنعت خرده فروشی را تغییر می دهد»  با نگرانی هایی در حال حاضرهمراه است. اگر گام‌های پیاده‌سازی متاورس در موارد استفاده مختلف بخش خرده‌فروشی را مشاهده کنید، متوجه می‌شوید که همه چیز در مرحله آزمایشی است. آیا کاربردهای متاورس در آینده نیز ادامه خواهند داشت؟

همچنین بخوانید:   کمک های مالی ارزهای دیجیتال به اوکراین به سرعت افزایش یافت، اما این کمک ها هنوز در حد واقعی بود

بر اساس شاخص زندگی دیجیتال، تقریباً 59 درصد از مصرف‌کنندگان دوست دارند لباس، کفش و لوازم جانبی را به صورت آنلاین خریداری کنند. بنابراین، نادیده گرفتن چشم اندازهای مرتبط با متاورس برای مصرف کنندگان خرده فروشی کاملاً غیر منطقی است. در عین حال، برندها باید به این واقعیت نیز توجه داشته باشند که مصرف‌کنندگان دیجیتال چیزی بیش از تجربیات خرید آنلاین را می‌خواهند.

این تجربیات نقش مهمی در افزایش محبوبیت لباس‌های متاورس دارند. کاربران می توانند با محصولات به شکل آواتارهای دیجیتال در دنیای مجازی متاورس تعامل داشته باشند. حتی اگر این تجربیات شبیه رفتار مصرف‌کننده سنتی و تجربیات خرید از فروشگاه واقعی به نظر برسد، در نهایت منحصر به فرد و خاص است.

شما هم می توانید با آواتارهای دیجیتال خود در متاورس خرید کنید، هم می توانید اقلام دیجیتالی را برای آواتار خود خریداری کنید. ایده های ممکن دیگر برای اجرای متاورس در صنعت خرده فروشی، به ویژه در مد چیست؟ در اینجا برخی از موارد استفاده بالقوه که می تواند فعالیت خرده فروشی در متاورس را هدایت کند، آمده است.

بازاریابی یکپارچه

در میان ارزش‌هایی که متاورس ارائه می دهد، فرصت‌های بازاریابی برای برندها اولویت خاصی دارند. برندهای خرده‌فروشی می‌توانند از متاورس برای قرار دادن تبلیغات در نقاط ارگانیک درون متاورس استفاده کنند. به عنوان مثال، بیلبورد یک برند به صورت استراتژیک در نقطه بازرسی یک بازی قرار می گیرد.

واقعیت مجازی (VR)

پیشرفت‌ها در تکنولوژی واقعیت مجازی، نوآوری‌های جدیدی را برای استفاده از متاورس در بخش خرده‌فروشی ایجاد می‌کند. بسیاری از خرده فروشان شروع به کار بر روی پلتفرم ها جهت تجربیات همه جانبه ابزارهای واقعیت مجازی مانند هدست های Oculus کرده اند.

واقعیت افزوده (AR)

تکنولوژی امیدوارکننده دیگری که می‌تواند به پذیرش متاورس توسط بخش خرده‌فروشی کمک کند، واقعیت افزوده یا Augmented Reality (AR) است. نام‌های بزرگی مانند IKEA و آمازون روی واقعیت افزوده سرمایه‌گذاری کرده‌اند تا به کاربران کمک کنند بتوانند ببینند محصولات در خانه و محل کارشان چگونه به نظر می‌رسند.

متاورس خرده فروشی

توکن های غیر مثلی (NFT)

برند‌های خرده‌فروشی می‌توانند روی مجموعه‌های لباس خاص توسط NFT برندسازی کنند و جریان‌های درآمدی جدیدی را توسط همین ابزار ایجاد کنند.

محصولات دیجیتال آواتارها

استفاده دیگر از متاورس در خرده فروشی می تواند معرفی محصولات برای آواتارهای دیجیتال باشد. به عنوان مثال، برندهای برتر مانند Louis Vuitton و Gucci اکسسوری دیجیتالی مانند جواهرات و کیف ها را برای آواتارهای مجازی می فروشند.

نتیجه گیری

متاورس برای خرده فروشی فرصت های جدیدی را برای برندها ایجاد می کند. اول از همه، متاورس مشتریان را به برندها نزدیک تر می کند. همچنین مصرف‌کنندگان فرصت‌های بهتری برای تعامل با محصولات و تأیید ارزش آن‌ها در متاورس پیدا می‌کنند. در مقایسه با تجارب خرید آنلاین موجود، استفاده از متاورس برای خرده فروشی مزایای ارزشی زیادی دارد و می تواند بسیاری از برندهای جدید را گسترش دهد. به جز استفاده از تجربه های خرید جذاب، تکامل متاورس در خرده فروشی مزایای بسیاری دیگر را به همراه خواهد داشت. بررسی بیشتر در مورد متاورس و قابلیت های آن را همین حالا شروع کنید.

جهت خواندن متن اصلی اینجارا کلیک نمایید.

 

 

 

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا