اخبار رمز ارز

دو سناریو احتمالی برای بیت کوین درهفته پیش رو

پس از افت 50 درصدی از زمان ثبت سطح رکورد 69 هزار دلاری در نوامبر 2021، قیمت بیت کوین به آرامی در حال بهبود است. تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین پیش رو دو سناریو احتمالی را از نقطه نظر تکنیکال مورد بحث قرار می دهد.

تحلیل تکنیکال

بازه زمانی طولانی مدت: روزانه

با نگاهی به نمودار روزانه، قیمت بیت کوین از زمانی که بیش از 50 درصد سقوط کرد و  دردوشنبه گذشته به زیر 33 هزار دلار رسید، در حال بهبودی است.

با این حال، بیت کوین هنوز در زیر دو ناحیه مقاومت بحرانی در حال حاضر قرار دارد. اول خط روند نزولی آبی است که قیمت را هر بار که بیت کوین تلاش می کند از آن عبور کند پایین می آورد و منطقه دوم محدوده ای است که با رنگ قرمز بین 39 تا 41 هزار دلار مشخص شده است.

از سوی دیگر، RSI روزانه از مقاومت شیب کم چند ماهه خارج شده است. دو شکست قبلی منجر به حرکت های صعودی بزرگی در سال گذشته شده بود.

در نتیجه، دو سناریو محتمل عبارتند از:

1.شکستن بالای خط روند نزولی و منطقه قرمز (در اطراف منطقه 40 هزار دلار)، برای مدتی در بالای منطقه تثبیت شده، یک عقب نشینی به سمت مقاومت ایجاد می کند و افزایش قیمت را به کانال 50-60 هزار دلار آغاز می کند.

2.رد شدن توسط خط روند و ناحیه مقاومت افقی، تشکیل یک سطح بالای پایین‌تر جدید برای تأیید روند نزولی را ایجاد می کند، سپس کاهش به سطوح پایین‌تر قیمت و آزمایش مناطق پشتیبانی برای ایجاد یک سطح پایین جدید را شروع می کند.

همچنین بخوانید:   مارک کوبان در برابر حداکثرگرایان بیت کوین از دوج کوین دفاع می کند

بازه زمانی کوتاه مدت: 4 ساعت

همانطور که در نمودار زیر نشان داده شده است، بیت کوین دارای سطوح مقاومت چندگانه در بازه های زمانی پایین تر (LTF) است. قیمت در داخل یک کانال نزولی کاهشی، نوسانات پایین‌تر را ایجاد کرده است.

قیمت اکنون زیر خط 100 MA و خط روند بالای کانال معامله می شود. در نتیجه، اگر قرار است بازار به عقب بازگردد و یک رالی جدید صعودی را آغاز کند، باید از خط روند خارج شود و یک سطح بالاتر جدید را تکمیل کند، همانطور که در مسیر سبز نشان داده شده است.

سناریوی دیگر این است که قیمت خط روند را لمس کند، یک سطح بالای پایین تر جدید را ثبت  کند و سپس در مسیر خود برای آزمایش مجدد سطوح قیمت پایین تر (مسیر قرمز) رد شود.

تجزیه و تحلیل زنجیره ای : جریان ورودی استیبل کوین

نمودار زیر شامل قیمت بیت کوین و میانگین متحرک ۷ روزه و ورودی استیبل کوین است.

همانطور که می بینید، طی چند روز گذشته افزایش قابل توجهی در حجم استیبل کوین های سپرده شده در صرافی ها وجود داشته است.

آخرین باری که شاهد چنین افزایش شدیدی در این معیار بودیم، در می 2021 بود که پس از سقوط به محدوده 30 هزار دلار رخ داد. این نشان می دهد که نقدینگی آماده خرید افت است. با این حال، مراحل انباشت پس از سقوط های بزرگ بازار معمولاً مدتی طول می کشد. بنابراین، ممکن است مانند سال گذشته، چند هفته یا حتی ماه ها طول بکشد تا افزایش قیمت اتفاق بیفتد.

همچنین بخوانید:   قیمت های Dogecoin، Pepe و Bonk افزایش یافت. سرمایه گذاران به این سکه میم روی می آورند

برای خواندن خبر اصلی اینجارا کلیک نمایید.

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا