اخبار رمز ارز

داعش از استیبل کوین ها برای تامین مالی عملیات در آفریقا استفاده می کند

گروه تروریستی داعش از استیبل کوین هایی مانند تتر برای جمع آوری کمک های مالی و تراکنش های مالی جهانی از جمله عملیات در آفریقا استفاده می کند.

همانطور که بلومبرگ گزارش داده است، گروه مالی ضد داعش یک ائتلاف بین المللی است که شبکه های مالی این سازمان شبه نظامی را مختل می کند و ابتکار عمل توسط این گروه تروریستی را پیدا کرده است. در حالی که روش‌های سنتی مانند پیک‌های نقدی همچنان غالب هستند، تغییر قابل توجهی به سمت استفاده از ارزهای رمزنگاری شده، به ویژه توسط وابستگان داعش در غرب آفریقا، وجود دارد.

علیرغم از دست دادن کنترل بر سرزمین های بزرگ در سوریه و عراق، گروه های داعش، به ویژه در آفریقا، به تلاش های خشونت آمیز خود ادامه می دهند. طبق گزارش ها، این سازمان بین 10 تا 20 میلیون دلار پول نقد و سایر دارایی های نقدی دارد که کاهش قابل توجهی نسبت به ظرفیت مالی قبلی آنها که به صدها میلیون دلار می رسید، است.

منبع اصلی درآمد برای جناح سومالی این گروه، جمع آوری حدود 6 میلیون دلار از طریق اخاذی و اخذ مالیات های محلی است.

تسویه حساب اخیر 4.4 میلیارد دلاری وزارت دادگستری ایالات متحده با بایننس همچنین شامل این ادعاها بود که مبنی بر عدم اجرای اقدامات ضروری ضد پولشویی برای مقابله با تامین مالی سازمان های تروریستی، از جمله داعش، این صرافی را شامل می شود. گروه مالی مقابله با داعش متشکل از ایالات متحده، ایتالیا، عربستان سعودی و سایر کشورهایی است که در تلاش‌های خود برای محدود کردن فعالیت‌های مالی داعش متحد شده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا