اخبار رمز ارز

تغییرات شبکه کاردانو در 1 دسامبر در Mainnet اعمال می شود

Input Output (یا به طور مخفف IOHK، یاIOG)، شرکت بلاک چین است که مسئولیت تحقیق و توسعه کاردانو را بر عهده دارد. این شرکت مجموعه ای از تنظیمات آتی شبکه را به منظور حمایت از رشد آن در آینده را اعلام کرده است.

جان وودز، مدیر معماری  IOHK کاردانو ،  در یک پست وبلاگی با عنوان “آهسته و پیوسته در مسابقه پیروز می شود” که در 22 نوامبر منتشر شد، برنامه این شرکت را برای توسعه شبکه به منظور توسعه مقیاس برای رشد در آینده را تشریح کرد. وودز گفت که کاردانو از همان ابتدا برای ایجاد تعادل بین “امنیت، مقیاس پذیری و تمرکززدایی” طراحی شده است و به اندازه کافی انعطاف پذیر است تا از پایگاه جهانی میلیون ها کاربر پشتیبانی کند.

فاز جدید که “Basho” نام دارد، بر بهینه سازی، مقیاس بندی و رشد شبکه متمرکز است.IOHK رشد ترافیک بالا را در کنار راه‌اندازی برنامه‌های غیرمتمرکز جدید (DApps) پیش‌بینی می‌کند و بر این اساس پارامترهای شبکه را تغییر خواهد داد. این پست نشان داد که کاردانو در حال حاضر تنها از 25 درصد از کل ظرفیت خود استفاده می کند.

Ouroboros برای مدیریت حجم زیادی از داده ها و همچنین تراکنش ها و اسکریپت های با پیچیدگی و اندازه های مختلف طراحی شده است. در حال حاضر و با پارامترهای فعلی، شبکه کاردانو به طور متوسط ​​تنها از 25 درصد ظرفیت خود استفاده می کند. این مقدار کمتر از حد بهینه است زیرا در واقع، کارآمدترین سناریو این است که کاردانو با 100 درصد ظرفیت یا نزدیک به آن کار کند (یعنی شبکه “اشباع” باشد).

وودز مجموعه ای از تغییرات آتی را شامل افزایش اندازه بلوک از 8 کیلوبایت به 72 کیلوبایت و افزایش واحدهای حافظه اسکریپت Plutus در هر تراکنش به 11.25 میلیون (افزایش 12.5٪) را مطرح کرد. افزایش واحدهای حافظه اسکریپت Plutus  به توسعه دهندگان این امکان را می دهد که اسکریپت های پیچیده تر Plutus را ایجاد کنند و در نتیجه توانایی خود را برای پردازش داده ها گسترش دهند.

انتظار می رود این دو تغییر در روز چهارشنبه، 1 دسامبر 2021 در ساعت 21:45:00 UTC در شبکه اصلی اعمال شوند.

تکامل کاردانو به عنوان یک پلتفرم مبتنی بر “داده های تجربی برگرفته از شبکه” خواهد بود و تقاضای واقعی کاربران را منعکس می کند. IOHK ادعا می کند که از ایجاد تغییراتی که تأثیر بلندمدت دارند اجتناب می کند تا بر اساس استفاده کوتاه مدت از شبکه بهترین تجربه را بتواند به کاربران ارائه دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا