اخبار رمز ارز

تسلا در حال آزمایش گزینه پرداخت با دوج کوین است

خودروساز برقی تسلا با توجه به منبع وب‌سایت خود، در حال آزمایش گزینه پرداخت با Dogecoin (DOGE) است که قبلاً هم مورد آزمایش قرار گرفته بود.

یک مهندس نرم‌افزار که در توییتر ازاکانت «Tree of Alpha» استفاده می‌کند، به The Block گفت: گزینه پرداخت DOGE حدود سه روز پیش برای آزمایش اضافه شد. مهندسین کد منبع تسلا را تجزیه و تحلیل کردند و گفتند که این شرکت “قطعا” در حال آزمایش این گزینه است.

وی گفت: “بیشتر کد در حال حاضر در آخرین فایل‌های جاوا اسکریپت که تسلا برای پردازش پرداخت‌ها استفاده می‌کند وجود دارد، اما بخش مربوط به Dogecoin بدون توجه به اتفاقی که می‌افتد مجبور به بازگشت پوچ می‌شود، بنابراین هرگز نشان داده نمی‌شود .”

به عبارت دیگر، گزینه پرداخت DOGE در حال حاضر “یک ویژگی پنهان” است که اکثر افراد غیر فنی هنوز نمی توانند آن را به تنهایی ببینند.

آنها همچنین دریافته‌اند که تسلا صفحه «crypto_continue.html» را به کد منبع خود اضافه کرده است تا پرداخت‌های رمزنگاری شده را انجام دهد.

این اولین بار نیست که Tree of Alpha کد منبع تسلا را تجزیه و تحلیل می کند. در نوامبر، آنها متوجه شدند که تسلا در حال آزمایش پرداخت برای یک کوین به نام “SHIBA (SBA)” است و در نهایت آن کوین نSHIBA INU (SHIB) نبود بلکه DOGE بود.

آخرین آزمایش یک ماه پس از آن انجام شد که ایلان ماسک گفت که شرکت پرداخت های DOGE را برای کالا می پذیرد و “باید ببیند که چگونه پیش می رود.”

ماسک از طرفداران قدیمی DOGE بوده است. او همچنین در کنار بیت کوین و اتر روی میم کوین نیز سرمایه گذاری کرده است.

در مارس سال گذشته، تسلا شروع به پشتیبانی از بیت کوین برای پرداخت خودرو کرد. اما بلافاصله پس از آن، در ماه مه، به دلیل نگرانی در مورد اثرات زیست محیطی، پذیرش بیت کوین برای خرید خودرو را متوقف کرد.

تسلا در آن زمان گفت: “ما نگران افزایش سریع استفاده از سوخت‌های فسیلی برای استخراج و معاملات بیت‌کوین هستیم، به‌ویژه زغال‌سنگ که بدترین انتشار را در بین هر سوختی دارد.”

با این حال، طبق گفته CoinGecko، این شرکت در حال حاضر 48000 بیت کوین در ترازنامه خود دارد که ارزش آن به قیمت  فعلی بیش از 2 میلیارد دلار است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا