اخبار رمز ارز

تحقیقات Uniswap دریافته است که لایه‌های 2 برای تعویض ارزان‌تر از اتریوم هستند

مطالعه‌ای توسط آستین آدامز از Uniswap Labs نشان داد که تراکنش‌ها و تدارکات نقدینگی در شبکه‌های لایه ۲ مزایای هزینه کمتری نسبت به شبکه اصلی اتریوم دارند.

این مقاله موفقیت Arbitrum را در ایجاد بیش از سه برابر موقعیت نقدینگی در مقایسه با اتریوم در سال گذشته نشان می‌دهد. به خصوص برای معاملات زیر 125000 دلار، 97.5 درصد از تراکنش های انجام شده در شبکه های لایه 2 مقرون به صرفه تر از تراکنش های موجود در شبکه اصلی اتریوم بودند که احتمالاً به دلیل کاهش هزینه های گاز و تمرکز نقدینگی بالاتر برای معامله گران خرده فروشی مفید است.

این تحقیق همچنین اشاره می‌کند که در حالی که اتریوم 25 درصد از کل تراکنش‌ها را به خود اختصاص می‌دهد، بیش از 60 درصد حجم را شامل می‌شود که نشان‌دهنده ترجیح شبکه‌های لایه 2 با وجود حجم تراکنش‌های بالاتر اتریوم است.

علاوه بر این، شبکه‌های لایه 2 مانند Arbitrum زمان بلوک‌های بسیار کوتاه‌تری را ارائه می‌کنند، و پنجره نوسانات قیمت بازار را کاهش می‌دهند و آربیتراژ را سود کمتری می‌دهند. این در نهایت به نفع ارائه دهندگان نقدینگی است که در مقایسه با شبکه اصلی 20 درصد بازده بیشتری از آربیتراژ در شبکه های لایه 2 دریافت می کنند.

با این حال، این مقاله همچنین به نگرانی‌های مربوط به شبکه‌های لایه ۲، از جمله ترتیب‌دهنده‌های متمرکزی که ممکن است تراکنش‌ها را به نفع خود دستکاری کنند و عدم وجود شواهد تقلب غیرمتمرکز در مجموعه‌های خوش‌بینانه لازم برای تصحیح خطاها، می‌پردازد.

تکثیر بیش از 40 اکوسیستم لایه-2 نیز منجر به تکه تکه شدن نقدینگی می شود که نیازمند اتکا به زیرساخت های پل زدنی است که پرهزینه و زمان بر است.

توسعه دهندگان به طور فعال برای کاهش این مشکلات کار می کنند، با Optimism که از یک سیستم ضد عیب بدون مجوز و ابتکاراتی مانند Espresso برای تنوع بخشیدن به شبکه های ترتیب دهنده رونمایی کرد.

آدامز گفت: «برای اینکه بازارهای غیرمتمرکز پتانسیل کامل خود را برآورده کنند، هزینه های کل معاملات باید کاهش یابد و تجربه کاربر باید همچنان بهبود یابد». ما معتقدیم که لایه‌های تعمیم‌یافته مورد مطالعه هنوز مزایای زیادی دارند که کاربران می‌توانند امروز از آن‌ها استفاده کنند و هر گونه پیشرفت در آینده فقط به سود تجربه معاملات ادامه خواهد داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا