اخبار رمز ارز

بیت کوین منجر به سودهای غیرقابل تحقق در سراسر پرتفوی کریپتو می شود

یک مطالعه کوین لجر نشان داد که ارزش پرتفوی ارزهای دیجیتال در سال جاری به طور متوسط ​​2804 دلار افزایش یافته است زیرا این صنعت به سمت اوج قبلی خود در سال 2021 حرکت می کند.

ارائه‌دهنده نرم‌افزار مدیریت پورتفولیو و مالیات رمزنگاری، پایگاه‌داده‌ای از بیش از 500000 سرمایه‌گذار را تجزیه و تحلیل کرد تا توکن‌ها و راه‌حل‌های محبوبی را که در بحبوحه روند صعودی ناشی از علاقه سازمانی و تقاضای خرده‌فروشی به کار گرفته شده بودند، ترسیم کند.

طبق گفته CoinLedger، کاربران بیشترین سودهای غیرقابل تحقق را عمدتاً در دو دارایی دیجیتال برتر ارزهای دیجیتال دارند: بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH). این دو توکن از سال تا به امروز (YTD) بیش از 57 درصد و 45 درصد در هر TradingView رشد کرده اند.

CoinLedger: بیت کوین منجر به سودهای غیرقابل تحقق در سراسر پرتفوی کریپتو می شود - 1
نمودار BTC YTD | منبع: TradingView
CoinLedger: بیت کوین منجر به سودهای غیرقابل تحقق در سراسر پرتفوی کریپتو می شود - 2
نمودار ETH YTD | منبع: TradingView

ارزهای رمزنگاری شده مانند Solana (SOL)، Cardano (ADA)، Polygon (MATIC) و BNB نیز در بین شش توکن برتر برای سودهای غیرقابل تحقق در سال 2024 قرار گرفتند. SOL اخیراً به لطف نقدینگی که در اکوسیستم سولانا به سکه‌های میم جریان دارد، از رنسانس برخوردار شده است. BTC، ETH و BNB نیز طولانی ترین ارزهای رمزنگاری شده توسط سرمایه گذاران هستند.

توکن بومی صرافی ورشکسته Voyager (VGX) بیشترین ضرر ارزهای دیجیتال را در اختیار داشت. VGX بیش از 19٪ YTD را از دست داده است. تحلیلگران CoinLedger اضافه کردند که سایر ارزهای دیجیتال با ضررهای قابل توجه در سال 2024 عبارتند از Chainlink (LINK)، Luna (LUNC)، Hedera (HBAR) و Tezos (XTZ).

CoinLedger: بیت کوین منجر به سودهای غیرقابل تحقق در سراسر پرتفوی کریپتو می شود - 3
نمودار VGX YTD | منبع: TradingView

محبوب ترین صرافی ها، کیف پول ها

در کریپتو، صرافی‌ها و کیف پول‌ها ابزارهای استانداردی هستند که تقریباً هر کاربر در نقطه‌ای با آنها تعامل دارد. اعم از صرافی های متمرکز یا غیرمتمرکز، کیف پول های نگهبانی یا غیرمتمرکز، این راه حل ها به شرکت کنندگان امکان داد و ستد دارایی های دیجیتال را می دهد.

گزارش‌های CoinLedger بر صرافی‌های متمرکز و کیف‌پول‌های غیرحضوری متمرکز بود و نشان می‌داد که بایننس پر استفاده‌ترین مکان معاملاتی بوده و کاربران بیشتر MetaMask را برای ذخیره‌سازی رمزنگاری ترجیح می‌دهند.

کیف پول Ledger، کیف پول Coinbase، کیف پول Trust و Phantom گزینه های محبوبی برای محافظت از دارایی های دیجیتال بودند، در حالی که Coinbase، KuCoin، Crypto.com و Kraken پس از Binance رتبه بندی شدند.

دیوید کمرر، مدیر عامل CoinLedger، گفت که این سال پس از اینکه صنعت شک و تردیدهای شدید را پس از سقوط خیمه در سال 2022 پشت سر گذاشت، علاقه مجدد به بیت کوین و ارزهای دیجیتال را به همراه داشت.

اگرچه ورشکستگی صرافی‌هایی مانند FTX و Voyager با شکست‌های بزرگ همراه بود، سرمایه‌گذاران در سال 2024 به دلیل ظهور مجدد ارزهای رمزپایه مانند بیت‌کوین و اتریوم، شاهد پیشرفت‌های قابل‌توجهی بودند. بازار ارزهای دیجیتال بار دیگر در حال رونق است.

دیوید کمرر، مدیر عامل CoinLedger

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا