اخبار رمز ارز

انقلابی در املاک متاورس

همانطور که متاورس رشد می کند  املاک دیجیتال نیز رشد می کند. به لطف فناوری های غیرمتمرکز، املاک و مستغلات ممکن است برای همیشه متحول شوند.

مارک زاکربرگ ممکن است ادعا کند متاورس آینده است اما از نظر دیگران، آینده از قبل آغاز شده است. نیل استفنسون، نویسنده داستان های علمی تخیلی، اصطلاح متاورس را در سال 1994 در رمان خود با نام Snow Crash ابداع کرد. در کتاب او، شخصیت اصلی، هیرو پروتاگونیست، در دنیای مجازی حرکت می کند.

از سال 2003، میلیون‌ها نفر نیز در Metaverse در دنیای آنلاین Second Life کار، بازی و معاشرت کرده‌اند. در حالی که بازی، با اوج گیری در دهه اول دهه 2000 و دارای برخی گرافیک های پیچیده، با دیدگاه مدرن متاورس که توسط شرکت هایی مانند متا و مایکروسافت ارائه شده است، فاصله زیادی دارد، ایده یک ابر دنیای مجازی که در آن افراد با یکدیگر تعامل دارند، ایده جدیدی نیست.

در حال حاضر، Decentraland مسلماً شناخته‌شده‌ترین متاورز مدرن است که شبکه جهانی از کاربران را برای خرید و فروش املاک دیجیتال، کاوش، تعامل و بازی کردن تشویق می‌کند.

بنیاد Decentraland در سال 2015 تأسیس شد و عرضه اولیه سکه (ICO) پروژه در سال 2017 حدود 26 میلیون دلار در آن زمان به دست آورد. در حالی که Decentraland گسترده است و امکانات زیادی برای انجام دارد، این پلتفرم چشمان بسیاری را به سمت صنعت پرسود و همیشه در حال رشد دیجیتال املاک و مستغلات جلب کرده است.

در 25 نوامبر، گزارش‌های رسانه‌ها نشان داد که شرکت املاک و مستغلات Metaverse Group مستقر در توکن غیرقابل تعویض (NFT) قطعه‌ای از “زمین” Decentraland را به مبلغ 2.43 میلیون دلار برای کمک به برنامه‌های ورود به صنعت مد دیجیتال خریداری کرد.

درآمدزایی Metaverse صنعت املاک و مستغلات را تکان داد

به طور فزاینده ای آشکار می شود که املاک تجاری در متاورس نقش بزرگی در صنعت املاک و مستغلات جهانی در سال های آینده ایفا خواهد کرد.
در پاییز 2021، Tokens.com نامه‌ای مبنی بر خرید 50 درصد از سهام یک سبد املاک دیجیتال متعلق به گروه Metaverse امضا کرد، که سپس قصد دارد این پیشنهادات را به عنوان اولین REIT برای املاک دیجیتال به بازار عرضه کند. گروه متاورس معتقد است که یک فهرست عمومی ممکن است در سال 2022 یا 2023 ارائه شود.

محبوبیت خرید و فروش ملک دیجیتال به این معنی است که شرکت هایی مانند گروه متاورس در اکثر موارد بر روی همان نوع وظایف مربوط به خرید، فروش و بازاریابی مانند یک شرکت سنتی املاک و مستغلات کار می کنند.

با افزایش قیمت‌ها، به نظر می‌رسد خریداران در مورد زمین مجازی شور و شوق دیوانه واری داشته‌اند – برخی ابراز تردید می‌کنند که سرمایه‌گذاری در املاک دیجیتال در آینده محتاطانه خواهد بود.

با این حال، با وجود قیمت‌های بالا، علاقه به املاک و مستغلات متاورس همچنان در حال افزایش است، به‌ویژه که همه‌گیری ویروس کرونا افراد بیشتری را آنلاین کرده است و آنها را مستعدتر کرده است تا عملاً اجتماعی شوند.
علاقه مندان به املاک و مستغلات متاورس نیز رقابت دارند، یعنی افراد مشهوری که از تبلیغ فعالیت های املاک دیجیتال خود خجالت نمی کشند.

در اواخر سپتامبر، The Sandbox شراکت با رپر افسانه‌ای اسنوپ داگ را برای راه‌اندازی عمارت و مجموعه NFT خود در متاورس اعلام کرد. در ماه بعد، پاریس هیلتون با Decentraland و Genies همکاری کرد تا به عنوان یکی از هنرمندان اصلی اولین جشنواره متاورس که در اواخر اکتبر برگزار شد، خدمت کند.

چگونه سرمایه گذاران املاک و مستغلات به سمت املاک مجازی حرکت می کنند

متاورس

توجه و علاقه ای که به متاورس داده شده است، به جز متا، از دیگر شرکت ها، که قبلاً فیس بوک و مایکروسافت بوده اند، دور نمانده است، که آنها نیز مشتاق هستند که وارد عمل شوند.

مانند املاک و مستغلات سنتی که اغلب حتی در زمان‌های سخت اقتصادی ارزش خود را حفظ می‌کنند، دارایی‌های متاورس با وجود افت و خیز بیت‌کوین (BTC) و سایر ارزهای دیجیتال به رونق خود ادامه می‌دهند.

محبوبیت NFT ها همراه با افزایش علاقه به محیط های آنلاین با مقدار محدود زمین در دنیای مجازی در متاورس در تضاد است. برای مثال، دسنترالند تنها 90000 قطعه زمین دارد.

شرکت‌های سرمایه‌گذاری همچنان به یادگیری بیشتر در مورد نحوه مشارکت در متاورس ادامه می‌دهند.

قیمت های بالا، محبوبیت و سهولت خرید و فروش زمین مجازی (برخلاف املاک سنتی) به این معنی است که Metaverse چیزی فراتر از یک کلمه رایج خواهد بود.

مانند نام دامنه در دوران اولیه اینترنت، سرمایه‌گذاران و خریداران باهوشی که دارایی‌هایی را در مکان‌های برتر خریداری می‌کنند، بسیار هوشمندانه به نظر می‌رسند، زیرا افراد بیشتر و بیشتری وارد دنیای متاورس می‌شوند.

همانطور که Metaverse به رشد و گسترش ادامه می دهد – املاک و مستغلات دیجیتال نیز همینطور به رشد و گسترش ادامه خواهند داد.
خریداران و سرمایه گذاران باهوش؛ آنهایی خواهند بود که جلوتر از منحنی ها حرکت می‌کنند و می‌دانند که رونق املاک و مستغلات متاورس ماندگار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا