اخبار رمز ارز

ارتقای اتریوم Dencun باعث ایجاد نظرات متفاوتی از مدیران ارزهای دیجیتال شده است

در حالی که توسعه‌دهندگان اتریوم به عرضه Dencun نزدیک‌تر شده‌اند، برخی کارشناسان متقاعد نیستند که این ارتقا به وعده‌های خود عمل کند.

چند روز قبل از برنامه ریزی برای استقرار Dencun در شبکه اصلی اتریوم، دو پیشکسوت صنعت نظرات متفاوتی در مورد تأثیر این ارتقاء مورد انتظار در میان افزایش سرسام آور قیمت اتر (ETH) ارائه کردند.

هیاهو و سرخوشی بازار ارزهای دیجیتال ETH را به بالاترین حد دو سال اخیر رساند، زیرا کریپتو برای اولین بار از اواخر سال 2021، در اوج چرخه صعودی قبلی، از 4000 دلار عبور کرد.

Core DAO، کارشناسان Wormhole در مورد ارتقای اتریوم

توسعه‌دهندگان اتریوم گفته‌اند که Dencun در دسترس بودن داده‌های گسترده‌ای را برای راه‌حل‌های لایه ۲ مانند Arbitrum و Optimism پیاده‌سازی می‌کند که امکان بهبود ظرفیت تراکنش با هزینه‌های کمتر گاز را فراهم می‌کند.

Rich Rines، مشارکت‌کننده اولیه Core DAO در بیانیه‌ای که توسط کریپتوفارسدریافت شده است، گفت که تمرکز بر اتریوم L2 ممکن است مشکلات غیرمنتظره‌ای در مورد نقدینگی و تکه تکه شدن در زنجیره ایجاد کند.

در حالی که این امر باید TPS بالاتری را در کل شبکه فعال کند، این سوال باقی می ماند که آیا این یک راه حل بلند مدت است یا خیر. اتکای بیش از حد به لایه 2 می تواند منجر به شکستگی اکوسیستم ها و نقدینگی شود، زیرا روند فعالیت از لایه پایه دور می شود. علاوه بر این، لایه 2 ممکن است شامل مفروضات اعتماد بیشتری باشد و در صورتی که تراکنش ها و کارمزدها به طور فزاینده ای از زنجیره پایه حذف شوند، می توانند تأثیر کمتری بر لایه پایه داشته باشند.

Rich Rines، مشارکت کننده اولیه Core DAO

رانز خاطرنشان کرد که ناظران باید از نزدیک پیشرفت دنکون را پس از استقرار، که انتظار می‌رود تا 13 مارس بدون تاخیرهای پیش‌بینی نشده، نظارت کنند. همکار Core DAO همچنین گفت که ممکن است سوالاتی در مورد اینکه آیا هدف ارتقا در وهله اول هدف صحیح بوده است یا خیر مطرح شود.

از سوی دیگر، رابین برکی، یکی از بنیانگذاران بنیاد Wormhole و CCO، به Dencun خوش بینانه نگاه می کند و انتظار دارد که این ارتقاء منادی افزایش عظیم در انتقال دارایی های زنجیره ای باشد.

ارتقاء Dencun بدون شک یک پیشرفت مثبت برای فضای کریپتو است. این ارتقا واقعا مقیاس‌پذیری و امنیت اتریوم را افزایش می‌دهد، که نویدبخشی خوبی برای سازگاری و قابلیت همکاری کلی است. این منجر به جابجایی دارایی ارزان تر و آسان تر و تراکنش های مقرون به صرفه تر در اتریوم می شود.

رابین بورکی، یکی از بنیانگذاران بنیاد کرم هول و CCO،

برکی معتقد بود که ارتقای دنکن استفاده، دسترسی و پویایی را تقویت می‌کند، زیرا هزینه‌های ارزان‌تر باید مشوق مشارکت بیشتر روی زنجیره در بزرگترین اکوسیستم غیرمتمرکز کریپتوها باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا