اخبار رمز ارز

Solana قیمت 120 دلار به عنوان حجم SOL DeFi Beats ETH، ARB

قیمت سولانا در 30 ژانویه به بالای 100 دلار رسید. افزایش حجم انحرافات و احساسات مثبت پیرامون ایردراپ آینده مشتری می تواند آن را بیشتر پیش ببرد.

در 30 ژانویه، قیمت سولانا برای اولین بار در سال 2024 برای مدت کوتاهی سد 100 دلار را شکست. با این حال، تقریباً 48 ساعت بعد، در 1 فوریه، پس از بیانیه ای که جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، به تعویق کاهش نرخ ها به مارس 2024 اشاره کرد، قیمت کریپتو کاهش یافت. همانطور که به طور گسترده پیش بینی شده است.

قیمت سولانا به دلیل اظهارات جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، 12.5 درصد کاهش یافت

پس از نشست کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC)، بیانیه پاول باعث عقب نشینی قابل توجهی در بازارهای ارزهای دیجیتال شد. نمودار TOTAL3 TradingView ارزش تجمعی همه دارایی‌های رمزنگاری شده فهرست شده، به استثنای بیت‌کوین (BTC) و اتریوم (ETH) را نشان می‌دهد.

نمودار زیر نشان می دهد که بازارهای آلتکوین بین 30 ژانویه و 1 فوریه 5.3 درصد کاهش یافته است. در همین حال، قیمت Solana (SOL) 12.5 درصد از اوج خود در 30 ژانویه 106 دلار به پایین ترین سطح محلی 93.7 دلار در 1 فوریه کاهش یافت.

Altcoin Market vs Solana (SOL) روند قیمت 30 ژانویه – 1 فوریه 2024، منبع| TradingView

این نشان می دهد که باد مخالف بیانیه پاول به طور نامتناسبی بر قیمت سولانا تأثیر گذاشته است، به طوری که 12.5 درصد افت آن بیش از 7 درصد از میانگین کلی بازار آلت کوین فراتر رفته است.

بدون یک کاتالیزور نزولی منحصربه‌فرد، کاهش سریع‌تر قیمت دارایی از میانگین بخش می‌تواند یک سیگنال کلیدی باشد که نشان می‌دهد ممکن است کمتر از ارزش‌گذاری شده یا بیش از حد فروخته شود. این نوسانات بزرگ می تواند زمینه را برای ورود قیمت SOL به یک بازگشت بزرگ زمانی که احساسات صنعت به سمت صعودی حرکت کند، فراهم کند.

سهم بازار Solana defi در ژانویه از 26 درصد گذشت

روند حجم معاملات سولانا در ژانویه 2024 نشان می‌دهد که روند نزولی قیمت 12.3 درصدی SOL در این هفته احتمالاً ناشی از وخامت متناسب در ابزار اصلی شبکه نیست.

متریک حجم معاملات DefiLlama DEXs ارزش اسمی تراکنش‌های مربوط به دارایی‌های کریپتو را در صرافی‌های غیرمتمرکز مختلف دنبال و مقایسه می‌کند. این نشان دهنده نقدینگی و فعالیت سرمایه گذار در یک اکوسیستم مالی غیرمتمرکز توسط بلاک چین است.

همانطور که در نمودار زیر مشاهده می شود، تسلط سولانا در بخش دفی از 16.5 درصد به 26.9 درصد بین 31 دسامبر تا 31 ژانویه افزایش یافته است.

Solana (SOL) جایگاه اول را در حجم معاملات DeFi، 24 ژانویه - 1 فوریه 2024 کسب کرد
Solana (SOL) مقام اول را در حجم معاملات DeFi، 24 ژانویه – 1 فوریه 2024 به دست آورد | منبع: DeFiLama

نگاهی دقیق تر به نمودار نشان می دهد که سولانا شاهد افزایش 15.2 درصدی حجم معاملات در بازه زمانی هفتگی گذشته بوده است. از Arbitrum (ARB) و ETH جهش کرد و مقام اول را به خود اختصاص داد.

افزایش حجم معاملات در شبکه بلاک چین نشانه ای است که نشان می دهد توکن های بومی تقاضای بالایی دارند. اگر این روند صعودی در مشارکت در شبکه Solana و فعالیت های defi ادامه یابد، فقط زمان آن است که قیمت SOL وارد فاز برگشتی شود.

گمانه زنی های مثبت پیرامون ایردراپ توکن مشتری (JUP) می تواند فعالیت Solana defi را در روزهای آینده تشدید کند و به طور بالقوه کاتالیزور دیگری برای شکست احتمالی قیمت SOL به 120 دلار اضافه کند.

پیش بینی قیمت SOL: گاوها می توانند 120 دلار را هدف قرار دهند

از دیدگاه زنجیره ای، قیمت SOL نسبت به میانگین بازار بیش از حد فروش می شود. افزایش حجم دفی و ایردراپ آینده مشتری کاتالیزورهای کلیدی هستند که می توانند قیمت SOL را در نمودار فوریه بالا ببرند.

با توجه به اینکه قیمت سولانا اخیراً به بالای 105 دلار رسیده است، گاوها می‌توانند نگاه خود را بالاتر ببرند و در رالی بعدی دوباره منطقه 120 دلاری را آزمایش کنند.

شاخص فنی گروه بولینگر نیز این موضع را تأیید می کند. زمانی که قیمت یک دارایی از میانگین های بحرانی بالاتر می رود، نشان دهنده یک حرکت صعودی در حال رشد است. و با توجه به اینکه SOL در حال حاضر با قیمت 96 دلار در زمان انتشار در 1 فوریه معامله می شود، به بالاتر از میانگین متحرک ساده 20 روزه قیمت 93 دلار رسیده است.

این همسویی نشان می‌دهد که قیمت سولانا در حال بهبود است و تاثیرات نزولی اظهارات تعویق کاهش نرخ پاول را از بین می‌برد.

پیش‌بینی قیمت سولانا (SOL) فوریه 2024
پیش بینی قیمت سولانا (SOL) فوریه 2024 | منبع: TradingView

با این حال، نوار بالایی بولینگر نشان می دهد که خرس ها می توانند مقاومت قابل توجهی در منطقه 103 دلار ایجاد کنند. یک شکست قاطع بالاتر از دیوار فروش مقاومتی می‌تواند درها را برای آزمایش مجدد ۱۲۰ دلاری باز کند.

از طرف دیگر، خرس‌ها می‌توانند به عقب‌نشینی زیر 80 دلار مجبور شوند، به طور خلاصه می‌توانند این پیش‌بینی خوش‌بینانه را باطل کنند. اما همانطور که در بالا نشان داده شد، گاوها احتمالاً در باند پایین بولینگر برای دفاع از حمایت 83 دلاری دوباره جمع خواهند شد.

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا