اخبار رمز ارز

Reddit IPO 5x با ارزش 6.5 میلیارد دلاری بیش از حد اشتراک داشت: گزارش

به گزارش رویترز، به نظر می رسد ردیت با عرضه اولیه عمومی خود (IPO) به ارزش 6.5 میلیارد دلاری برسد.

این گزارش به نقل از منابع ناشناس ادامه داد.

این رقم نشان‌دهنده کاهش ارزش ۱۰ میلیارد دلاری است که در آخرین دور جمع‌آوری سرمایه در آگوست ۲۰۲۱ به دست آمد.

محدوده قیمت IPO برنامه ریزی شده بین 31 تا 34 دلار برای هر سهم تعیین شده است.

Reddit – که بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH) و Polygon (MATIC) را طبق پرونده IPO خود در اختیار دارد – قصد دارد تحت عنوان RDDT در بورس نیویورک معامله کند.

Reddit به دنبال برای جمع آوری 748 میلیون دلار

Reddit هنوز به سود خود دست پیدا نکرده است.

در سه ماهه آخر سال 2023، این شرکت درآمد خالص تقریباً 18.5 میلیون دلار را اعلام کرد. سال 2023 را با زیان خالص 90.8 میلیون دلار به پایان رساند.

Reddit که به دنبال جذب 748 میلیون دلار از طریق IPO است، قصد دارد بیش از 15.2 میلیون سهم از سهام عادی کلاس A خود را به همراه 6.7 میلیون سهم اضافی که توسط فروشندگان سهام عرضه می شود، عرضه کند.

Reddit همچنین به برخی از کارمندان خود فرصت فروش سهام را در طول IPO می دهد، حرکتی که از روند معمول تحمیل دوره قفل برای جلوگیری از فروش فوری که می تواند بر قیمت سهام تأثیر منفی بگذارد منحرف می شود.

همچنین برای کاربران برتری که «کارما» خوبی دارند، سهام رزرو می‌کند، اصطلاحی که پلتفرم از آن برای سنجش اعتبار کاربرانش در سایت استفاده می‌کند.

Reddit در سال 2006 به شرکت رسانه ای Condé Nast فروخته شد.

استیو هافمن، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل، 3.3 درصد از سهام شرکت را در اختیار دارد (الکسیس اوهانیان هم بنیانگذار او در سال 2020 شرکت را ترک کرد).

دیگر سهامداران اصلی Reddit عبارتند از: شرکت مادر Condé Nast، Advance Publications (30.1%)، و همچنین Shenzhen، Tencent مستقر در چین (11%) و مدیر عامل OpenAI Sam Altman (8.7%).

تصمیم برای هدف قرار دادن ارزش کمتر در بحبوحه بازار سرد IPO صورت می گیرد.

تا کنون در سال 2024، 33 عرضه اولیه در بازار سهام ایالات متحده وجود داشته است. بر اساس تجزیه و تحلیل سهام، از یکشنبه، 17 مارس، این 10٪ بیشتر از بازه زمانی مشابه در سال 2023 است.

طبق گزارش S&P Global، در سال 2023 تنها 1429 IPO در سراسر جهان وجود داشت. این کمترین رقم از سال 2019 است و نسبت به سال 2022 نزدیک به 16 درصد کاهش داشته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا