اخبار رمز ارز

Gnosis اولین ارتقاء Dencun را برای ایجاد شبکه ای به راحتی مقیاس پذیر ارائه می دهد

توسعه دهندگان در Gnosis Chain نسخه ای از به روز رسانی Dencun را برای کمک به مقیاس بیشتر برنامه های غیرمتمرکز در شبکه مستقر کرده اند.

فیلیپ شومرز، رئیس زیرساخت در Gnosis، در اظهار نظر در مورد به‌روزرسانی Dencun، گفت که تراکنش‌های blob جدید معرفی شده توسط proto-danksharding نشان می‌دهد که جامعه بلاک چین در حال غلبه بر چالش‌های مفهومی برای ایجاد یک شبکه با مقیاس‌پذیری آسان‌تر، اتریوم است.

“اینها شامل داده های موقت است که بسیار مهم است زیرا با نفخ حالت مقابله می کند. پیش از این، تمام داده های استفاده شده توسط لایه-2 به طور نامحدود در تمام گره های اتریوم ذخیره می شد. اکنون، این نوع جدید از داده‌ها پس از حدود دو هفته دور ریخته خواهد شد.»

فیلیپ شومرز، رئیس زیرساخت در Gnosis

در نظری به crypto.news، تیم Gnosis اعلام کرد که تراکنش‌های blob نوع 3 را در زنجیره جانبی فعال کرده است. تراکنش‌های blob که EIP-4844 یا proto-danksharding نامیده می‌شوند، قرار است با به‌روزرسانی Dencun که فردا در ساعت 13:55 UTC فعال می‌شود، در شبکه اتریوم راه‌اندازی شوند.

Blobs به یک ویژگی اضافی در شبکه تبدیل می‌شود که در دسترس بودن داده‌ها را بدون تأثیرگذاری بر زیرساخت‌های موجود اتریوم افزایش می‌دهد و منجر به تراکنش‌های ارزان‌تر در لایه‌های 2 فیوژن می‌شود.

توسعه دهندگان اتریوم فعالانه در حال آماده شدن برای به روز رسانی شبکه بزرگترین آلتکوین موجود در بازار، ETH هستند. هدف اصلی کاهش هزینه ها در راه حل های لایه 2 از طریق proto-danksharding است که باعث کاهش هزینه تراکنش برای کاربران نهایی شبکه های سطح دوم می شود.

در میان انتظارات برای به‌روزرسانی قریب‌الوقوع، قیمت ETH نیز از سطح بحرانی 4000 دلار عبور کرد و بالاترین قیمت چند ساله را به ثبت رساند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا