اخبار رمز ارز

FTX به دنبال تایید سریع دادگاه برای فروش 1.4 میلیارد دلار سهام آنتروپیک است


صرافی ورشکسته FTX کریپتو در تلاش‌های مداوم خود برای بازپرداخت وام‌دهندگان، به دنبال چراغ سبز قضایی برای تخلیه تقریباً 8 درصد سهام خود در شرکت هوش مصنوعی Anthropic است.

در 3 فوریه، FTX درخواستی را در دادگاه ورشکستگی ایالات متحده برای ناحیه دلاور ارائه کرد و از دادگاه درخواست کرد که فروش 8 درصد سهام صرافی شکست خورده در Anthropic را تأیید کند.

با تاکید بر فوریت موضوع، این شرکت همچنین درخواست دومی را برای تسریع در دوره مشورت برای اولین اقدام ارائه کرد، با این امید که بتواند تا 22 فوریه رسیدگی شود.

Anthropic یک شرکت منافع عمومی دلاور است که بر روی مدل های زبان بزرگ مشابه GPT-3 کار می کند. ارزش 18 میلیارد دلاری آن در دسامبر 2023 به این معنی است که 8 درصد از سهام FTX می تواند در بازار فعلی بیش از 1.4 میلیارد دلار ارزش داشته باشد.

شرکت هوش مصنوعی در حالی که صرافی هنوز تحت رهبری موسس آن، سام بنکمن-فرید بود، سرمایه گذاری هنگفتی از FTX دریافت کرد. مدیر عامل سابق شرمسار پس از مجرم شناخته شدن در نوامبر 2023 به اتهامات جنایی متعدد از جمله کلاهبرداری با سیم و پولشویی در حال حاضر در انتظار صدور حکم است.

فروش پیشنهادی صرفاً به عنوان یک انحلال دارایی معمولی تلقی نمی‌شود، بلکه به عنوان یک معامله ظریف و با تحریم دادگاه با هدف به حداکثر رساندن ارزش بازگشتی به سهامداران FTX تلقی می‌شود. اگر مجوز داده شود، یک گام اساسی خواهد بود – اجرای روش های فروش که از یک محیط مناقصه شفاف و رقابتی حمایت می کند.

FTX در حال بررسی راه های مختلف برای فروش، از جمله مزایده یا مذاکرات خصوصی است، در حالی که قیمت های درخواستی دقیق را مخفی نگه می دارد. این رویکرد هماهنگ به دنبال تضمین یک فرآیند منصفانه و فرصت‌طلبانه و حفظ ارزش سهامداران شرکت در بازار پرنوسان هوش مصنوعی است.

ناظران به تأثیر زمان‌بندی اشاره کرده‌اند، زیرا فناوری هوش مصنوعی همچنان یک کانون برای سرمایه‌گذاری است و این بخش شاهد افزایش علاقه و قدردانی ارزش است. این شرکت 15 فوریه را به عنوان تاریخ قطعی برای هرگونه اعتراض به درخواست خود مشخص کرده است.



نوشته های مشابه

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا