اخبار رمز ارز

Flipside می‌گوید: ارتقای Dencun برای کاهش بیشتر تسلط اتریوم و تسریع راه‌حل‌های لایه ۲

از آنجایی که بیشتر قراردادهای هوشمند دیگر در اتریوم مستقر نیستند، تحلیلگران انتظار دارند که ارتقای Dencun با بهبود راه حل های لایه 2، این روند را بیشتر تقویت کند.

تحلیلگران Flipside در یک گزارش تحقیقاتی اخیر نشان دادند که اتریوم به سرعت در حال از دست دادن موقعیت خود به عنوان برترین هاب برای استقرار قراردادهای هوشمند در بحبوحه رقابت رو به رشد بین شبکه های لایه 2 (l2) است. بر اساس داده‌های آن‌ها، نزدیک به 640 میلیون قرارداد هوشمند از ژانویه 2022 به کار گرفته شده است که Polygon و BNB Chain (زنجیره هوشمند سابق بایننس) در استقرار قرارداد پیشرو هستند.

Flipside می‌گوید: ارتقای Dencun برای کاهش بیشتر تسلط اتریوم و تسریع راه‌حل‌های لایه 2 - 1
قراردادهای هوشمند مستقر توسط زنجیره ای | منبع: Flipside

علاوه بر این، Flipside می‌گوید Optimism، یک راه‌حل لایه ۲ که در بالای معماری اتریوم عمل می‌کند، «دو سوم کل استقرار قراردادهای هوشمند EVM تا کنون در سال ۲۰۲۴» را به خود اختصاص داده است.

از آنجایی که اکثر قراردادهای EVM دیگر مستقیماً در اتریوم مستقر نمی‌شوند، ما انتظار داریم که ارتقای Dencun آتی این روند را تسریع کند زیرا راه‌حل‌های L2 در دسترس و کارآمدتر می‌شوند.

فلیپساید

تحلیلگران خاطرنشان کردند که توسعه دهندگان قراردادی نیز افزایش یافته اند و از اول ژانویه 34.7 درصد از توزیع کنندگان قابل طبقه بندی را در زنجیره های مشاهده شده تشکیل می دهند که افزایش قابل توجهی را نسبت به 11.2 درصد در سال های 2022 و 2023 نشان می دهد. می تواند قراردادها را مستقر کند» و افزود که قراردادهای هوشمند می توانند قراردادها را نیز مستقر کنند.

برای مثال، «کارخانه‌هایی» مانند UniswapV2Factory به هر کسی اجازه می‌دهد تا بدون مجوز برای توکن‌های خود استخرهای نقدینگی ایجاد کند. این منجر به ادغام استقرار در اطراف توسعه دهندگانی مانند این می شود.”

فلیپساید

به گفته تحلیلگران، در همین مدت، استقرارکنندگان مرتبط با توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) از 18.6 درصد به 8.2 درصد در مدت مشابه کاهش یافته است، و پیشنهاد می‌کنند که روند صعودی بعدی «ممکن است تأمین مالی غیرمتمرکز را به NFTها ترجیح دهد، که در چرخه قبلی غالب بود. “

در ژانویه، گلکسی دیجیتال بانک رمزنگاری مایکل نووگراتز در یک گزارش تحقیقاتی اعلام کرد که سال 2024 یک سال مهم برای اتریوم خواهد بود، زیرا دیگر بلاک چین های لایه 1 مانند سولانا احتمالاً خطرات را افزایش خواهند داد.

تحلیلگران Galaxy Digital خاطرنشان می‌کنند که معماری ماژولار اتریوم، به‌ویژه انواع مختلف جمع‌آوری، به دلیل مراحل اولیه توسعه، چالش‌ها و خطرات فناوری جدیدی را به همراه خواهد داشت. با جدا کردن Solana به عنوان متمایزترین بلاک چین همه منظوره که معماری یکپارچه را در بر می گیرد، آن را به عنوان رقیب اصلی در برابر اتریوم قرار می دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا