اخبار رمز ارز

Coinbase گسترش معاملات آتی برای Dogecoin، Litecoin و Bitcoin Cash را اعلام کرد

صرافی کریپتو کوین بیس برنامه خود را برای راه اندازی محصولات معاملات آتی دوج کوین، لایت کوین و بیت کوین کش، احتمالاً در اول آوریل اعلام کرده است.

آخرین اقدام در سه ارتباط جداگانه با کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) ایالات متحده در 7 مارس شرح داده شد. از طریق این ابتکار، Coinbase Derivatives قصد دارد قراردادهای آتی با تسویه نقدی را برای این ارزهای دیجیتال در پلتفرم خود، احتمالاً قبل از دریافت تأییدیه رسمی، ارائه دهد. از CFTC

این صرافی قصد دارد از یک فرآیند “خود گواهی” استفاده کند و ادعا کند که قراردادهای آتی با استانداردهای نظارتی تعیین شده توسط آژانس مطابقت دارند. این رویکرد امکان فهرست بندی قرارداد آتی Dogecoin را برای معاملات در تاریخ یا پس از 1 آوریل 2024، همانطور که در یکی از نامه ها مشخص شده است، می دهد.

پس از اعلام، در 20 مارس، DOGE افزایش 16.1 درصدی را تجربه کرد، BCH 11.4 درصد افزایش یافت و LTC 7.8 درصد افزایش یافت که همگی از رشد 6.2 درصدی کل بازار ارزهای دیجیتال در همان زمان پیشی گرفتند.

در حال حاضر، Coinbase Derivatives قراردادهای آتی بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) را به سرمایه گذاران نهادی و خرد به همراه قراردادهای نفت خام ارائه می دهد.

انتخاب این ارزهای رمزپایه خاص برای قراردادهای آتی توسط کوین بیس ممکن است به دلیل کد اساسی مشترک آنها با بیت کوین که اکنون به طور گسترده توسط نهادهای نظارتی به عنوان یک کالا شناخته می شود، اهمیت بیشتری داشته باشد.

جیمز سیفارت، تحلیلگر ETF در بلومبرگ، این حرکت را منعکس کرد و اظهار داشت که می تواند کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) را برای روشن کردن تمایز بین اوراق بهادار و کالا فراتر از توجیهات فعلی به چالش بکشد.

اسکات جانسون، شریک عمومی و مشاور عمومی Van Buren Capital، در مورد پیامدهای حرکت استراتژیک Coinbase اظهار نظر کرد و آن را به عنوان آغاز یک روند گسترده تر پیش بینی کرد و برنامه های بعدی را در پی تغییرات در رهبری نظارتی ایالات متحده پیش بینی کرد.

جانسون همچنین تاکید کرد که چنین فهرست‌بندی‌های آتی ممکن است گامی حیاتی به سمت ایجاد ETF‌های رمزنگاری نقطه‌ای باشد.

این توسعه در پس زمینه تایید نهایی SEC از ETF های بیت کوین پس از یک تقابل طولانی مدت قانونی با Grayscale انجام می شود.

یک حکم دادگاه مقاومت طولانی مدت SEC در برابر ETF ها را بی اساس اعلام کرد و راه را برای تأییدیه های آینده هموار کرد.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا