اخبار رمز ارز

BIS پروژه Agorá را برای بررسی توکن سازی در سیستم های مالی راه اندازی می کند

بانک تسویه حساب های بین المللی از پروژه آگورا، ابتکاری برای کشف پتانسیل توکن سازی برای افزایش کارایی سیستم های مالی جهانی، رونمایی کرد.

بانک تسویه حساب های بین المللی (BIS) که نماینده 63 بانک مرکزی در سراسر جهان است، پروژه های متعددی را با تمرکز بر انتشار ارزهای دیجیتال ملی و استفاده از فناوری برای بهبود عملیات بازار، رهبری می کند.

توکن‌سازی، تبدیل دارایی‌های دنیای واقعی به توکن‌های دیجیتال، علاقه فزاینده‌ای را از سوی مؤسسات مالی در سطح جهان به خود جلب کرده است. اخیراً گزارشی که توسط دولت بریتانیا تأیید شده است، مشاغل محلی را تشویق کرده است تا تلاش‌های خود را برای توکن‌سازی پیش ببرند.

علاوه بر این، HSBC، یک موسسه مالی پیشرو، ماه گذشته سرمایه گذاری خود را برای توکن کردن طلا برای سرمایه گذاران در هنگ کنگ اعلام کرد. شایان ذکر است، بر اساس داده‌های 21.co، ارزش بازار اوراق بهادار خزانه‌داری ایالات متحده در بلاک چین‌های عمومی برای اولین بار در ماه مارس از یک میلیارد دلار گذشت. تام وان.

پروژه آگورا که از واژه یونانی برای بازار نامگذاری شده است، شاهد همکاری مقامات پولی بریتانیا، ژاپن، کره جنوبی، مکزیک، سوئیس، اروپا و فدرال رزرو نیویورک در کنار شرکت های مالی خصوصی خواهد بود.

این تلاش به بررسی این موضوع می‌پردازد که چگونه سپرده‌های بانک تجاری توکن‌سازی شده را می‌توان به طور موثر با پول بانک مرکزی عمده‌فروشی توکن‌شده در یک پلت فرم مالی اصلی قابل برنامه‌ریزی دولتی-خصوصی ادغام کرد. بر اساس این اعلامیه، این یکپارچه سازی می تواند “عملکرد سیستم پولی را بهبود بخشد و راه حل های جدیدی را با استفاده از قراردادهای هوشمند و قابلیت برنامه ریزی ارائه کند و در عین حال ساختار دو لایه آن را حفظ کند.”

سیسیلیا اسکینگزلی، رئیس مرکز نوآوری BIS، بر تمرکز پروژه بر زیرساخت پرداخت کارآمدتر، که به طور بالقوه سیستم های پرداخت مختلف را متحد می کند، تأکید کرد.

اسکینگزلی گفت: «ما نه تنها این فناوری را آزمایش نمی‌کنیم، بلکه آن را در شرایط عملیاتی، نظارتی و قانونی ارزهای شرکت‌کننده، همراه با شرکت‌های مالی فعال در آنها آزمایش خواهیم کرد.

هیون سونگ شین، رئیس تحقیقات BIS، در یک کنفرانس مطبوعاتی نسبت به اهداف بلندپروازانه پروژه ابراز خوش بینی کرد.

شین گفت: «ما به دنبال چیزی هستیم که در نهایت بسیار قابل استفاده خواهد بود و چیزی که تفاوت واقعی ایجاد می‌کند،» با اشاره به پایه‌گذاری پروژه بر زیرساخت فعلی به عنوان دلیلی برای این خوش‌بینی.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا