آموزش صرافی کوکوین
اخبار رمز ارز

5 ارز دیجیتال برتر این هفته

با ما همراه باشید تا به 5 ارز دیجیتال برتر که این هفته (25 بهمن تا 2 اسفند ماه) باید حواستون بهشون باشه، بپردازیم!

عملکرد قیمت بیت کوین تاسف بار به نظر می رسد، اما معامله گران امیدوارند که جهش از حمایت 42000 دلاری، الگوی تحلیل تکنیکال صعودی را تکمیل کند و باعث افزایش قیمت بیت کوین و آلت کوین ها شود.

بیت‌کوین (BTC) برخی از دستاوردهای اخیر خود را پس داده است، اما منبع داده‌های زنجیره‌ای Ecoinometrics می‌گوید که نهنگ‌ها در حال تجمع هستند زیرا معتقدند قیمت از دیدگاه بلندمدت جذاب است.

از جنبه منفی، ویلی وو، تحلیلگر معتقد است که 33000 دلار پایین ترین سطح برای بیت کوین است. تاجر محبوب توییتر Credible Crypto با استناد به داده های PlanC گفت که احتمال کاهش بیت کوین به زیر 30000 دلار ضعیف است.

ارز دیجیتال برتر

کریس کویپر، رئیس دارایی‌های دیجیتال فیدلیتی، معتقد است که ریسک نزولی بیت‌کوین در مقایسه با سایر دارایی‌های دیجیتال می‌تواند بسیار کم باشد، اما اگر بتواند جایگزین طلا به عنوان ذخیره‌کننده ارزش شود، می‌تواند به میزان قابل توجهی افزایش یابد.

آیا بیت کوین و آلت کوین ها می توانند پس از عقب نشینی اخیر بهبودی را رقم بزنند؟ بیایید نمودارهای 5 ارز دیجیتال برتر را که ممکن است در کوتاه مدت توجه سرمایه گذاران را به خود جلب کنند، مطالعه کنیم.

BTC/USDT

بیت کوین از مقاومت سربار در 45,456 دلار رد شد، اما یک نکته مثبت جزئی این است که گاوها اجازه نداده اند قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (41,383 دلار) برسد.

اگر قیمت از سطح فعلی بازگردد، گاوها سعی خواهند کرد  BTC/USDT را به بالای 45456 دلار برسانند. بسته شدن بالاتر از این سطح یک الگوی معکوس سر و شانه صعودی را تکمیل می کند.

BTC/USDT پس از آن می تواند تا 52088 دلار افزایش یابد، جایی که خرس ها احتمالاً یک چالش قوی را ایجاد خواهند کرد. اگر گاوها قیمت را به بالاتر از این سطح برسانند، BTC/USDT می‌تواند حرکت خود را به سمت شمال به سمت هدف الگوی 56904 دلار آغاز کند.

اگر قیمت شکسته شود و به زیر 39600 دلار برسد، این دیدگاه مثبت نفی خواهد شد. چنین حرکتی می تواند درها را برای کاهش احتمالی تا 36250 دلار باز کند.

این جفت از 45456 دلار کاهش یافت و به زیر میانگین متحرک شکست. گاوها در حال حاضر در تلاش برای دفاع از حمایت جزئی در 41688.88 دلار هستند اما در میانگین متحرک با مقاومت سختی روبرو هستند.

اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید و به زیر 41688.88 دلار برسد، این جفت ممکن است به 39600 دلار کاهش یابد. اگر قیمت از این سطح بازگردد، جفت می‌تواند برای چند روز در محدوده 39600 تا 45456 دلار باقی بماند.

در روند صعودی، شکستن و بسته شدن بالاتر از میانگین های متحرک اولین نشانه ای است که گاوها دارای لبه اندکی هستند. سپس این جفت می تواند به 43920 دلار و بعداً به 45456 دلار افزایش یابد.

XRP/USDT

ریپل (XRP) در 7 فوریه بالاتر از میانگین های متحرک شکست و بسته شد، که نشان می دهد روند نزولی ممکن است به پایان برسد. خرس ها سعی کردند قیمت را به زیر سطح شکست 0.75 دلار برگردانند اما گاوها تلاش آنها را ناکام گذاشتند.

قیمت به 0.75 دلار بازگشت و گاوها در تلاش هستند جفت XRP/USDT را به سمت مقاومت سربار در 1 دلار سوق دهند. شکست و بسته شدن بالاتر از این مقاومت می‌تواند درها را برای صعود احتمالی به 1.41 دلار باز کند.

میانگین های متحرک در آستانه یک متقاطع صعودی هستند و شاخص قدرت نسبی (RSI) در منطقه مثبت قرار دارد که نشان می دهد خریداران دست بالا را دارند. این دیدگاه مثبت در یک شکست باطل می شود و به زیر 0.75 دلار بسته می شود. چنین حرکتی نشان می دهد که خرس ها به فروش خود در رالی ها ادامه می دهند.

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که گاوها و خرس ها در نزدیکی مرز 0.82 دلار با آن مبارزه می کنند. گاوها قیمت را به بالاتر از این سطح رساندند اما خرس‌ها رالی را در 0.85 دلار متوقف کردند و جفت را به زیر 0.82 دلار رساندند.

یک نکته مثبت جزئی این است که گاوها در حال خرید نزول به 50-SMA هستند. اگر قیمت از این حمایت بازگردد، گاوها سعی خواهند کرد جفت را به بالای 0.85 دلار برسانند و مقاومت را در 0.91 دلار به چالش بکشند. برعکس، شکست و بسته شدن به زیر 50-SMA می تواند جفت را به 0.75 دلار برساند. شکستن و بسته شدن زیر این حمایت می تواند نشان دهنده شروع یک اصلاح عمیق تر باشد.

CRO/USDT

سکه بومی Crypto.com (CRO) در 7 فوریه به بالای SMA 50 روزه (0.47 دلار) رسید که نشان می‌دهد که مرحله اصلاحی ممکن است به پایان برسد. قیمت در 10 فوریه به 0.54 دلار افزایش یافت، جایی که خرس‌ها در حال دفاع قوی هستند.

میانگین های متحرک در آستانه یک کراس اوور صعودی قرار دارند و RSI در محدوده مثبت قرار دارد که نشان می دهد خریداران دارای برتری اندکی هستند. اگر بازگشت فعلی نسبت به میانگین‌های متحرک حفظ شود، این نشان می‌دهد که گاوها در حال خرید با نزول هستند. گاوها سپس تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای 0.54 دلار برسانند و روند صعودی را از سر بگیرند.

اگر آنها بتوانند آن را انجام دهند، جفت CRO/USDT می تواند تا 0.60 دلار و سپس به 0.68 دلار افزایش یابد. برخلاف این فرض، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد، جفت ممکن است تا 0.39 دلار کاهش یابد.

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که این جفت در داخل یک الگوی کانال صعودی در حال افزایش است. گاوها سعی کردند قیمت را بالاتر از کانال ببرند اما خرس ها برنامه های دیگری داشتند. آنها قیمت را به کانال بازگرداندند و گاوهای تهاجمی را به دام انداختند.

خریداران در حال تلاش برای دفاع از 50-SMA هستند. اگر قیمت بالاتر از 20-EMA باقی بماند، گاوها دوباره سعی خواهند کرد این جفت را به بالای خط مقاومت کانال فشار دهند. اگر قیمت کاهش یابد و به زیر خط حمایت کانال سقوط کند، این دیدگاه مثبت باطل می شود.

FTT/USDT

توکن FTX (FTT) در ساختاری در حال گسترش فرار بوده است. عدم موفقیت خریداران در بالا بردن قیمت به بالای خط مقاومت نشان می دهد که خرس ها رالی ها را تا این سطح می فروشند.

با این حال، یک نکته مثبت جزئی این است که گاوها در حال خرید شیب در منطقه بین متحرک نمایی 20 روزه (43.85 دلار) و SMA 50 روزه (41.50 دلار) هستند. اگر قیمت از سطح فعلی بازگردد، خریداران یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا مانع سربار را برطرف کنند.

اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، جفت FTT/USDT می تواند روند صعودی جدیدی را آغاز کند. این جفت پس از آن می تواند تا 53.50 دلار افزایش یابد، جایی که خرس ها ممکن است دوباره چالش بزرگی ایجاد کنند، اما اگر این مقاومت از بین برود، رالی می تواند تا 65 دلار افزایش یابد.

اگر قیمت کاهش یابد و به زیر SMA 50 روزه سقوط کند، این دیدگاه صعودی باطل می شود. این نشان می دهد که این جفت می تواند اقامت خود را در الگوی گسترش برای چند روز دیگر تمدید کند.

شکست گاوها در بالا بردن قیمت به بالای منطقه مقاومت بالای 48 تا 50 دلار ممکن است باعث رزرو سود از سوی معامله گران کوتاه مدت شده باشد. این جفت به زیر هر دو میانگین متحرک شکسته شده است و می تواند به سطوح اصلاحی فیبوناچی 38.2 درصد در 41.99 دلار سقوط کند.

اگر قیمت از سطح فعلی یا 41.99 دلار افزایش یابد، این نشان می دهد که خریداران در حال انباشته شدن هستند. گاوها دوباره سعی می کنند قیمت را به بالای 50-SMA برسانند. اگر آنها موفق شوند، این جفت می تواند مقاومت بالای سر را به چالش بکشد.

از جنبه نزولی، شکست و بسته شدن به زیر 41.99 دلار می تواند نشانه شروع یک اصلاح عمیق تر به سطح 50% اصلاحی در 39.95 دلار باشد.

THETA/USDT

شبکه تتا (THETA) در 10 فوریه بالای خط روند نزولی شکست و بسته شد، که نشان می‌دهد روند نزولی ممکن است به پایان برسد. به طور کلی، یک رالی بالاتر از یک مقاومت سفت تمایل دارد به عقب برگردد و سطح شکست را دوباره آزمایش کند.

اگر گاوها موفق شوند سطح شکست را به حمایت تبدیل کنند، نشان دهنده تغییر در احساسات از فروش در رالی به خرید در کاهش قیمت است. میانگین متحرک نمایی 20 روزه (3.49 دلار) شروع به افزایش کرده است و RSI در محدوده مثبت قرار دارد که نشان دهنده مزیت برای خریداران است.

اگر قیمت از خط روند نزولی برگشت، گاوها تلاش خواهند کرد روند صعودی جدیدی را آغاز کنند. شکست و بسته شدن به بالای 4.39 دلار می تواند خرید بیشتری را به خود جلب کند و جفت THETA/USDT می تواند تا 6 دلار افزایش یابد.

اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید و به زیر خط روند نزولی سقوط کند، این دیدگاه صعودی باطل می شود. چنین حرکتی نشان می دهد که شکست بالای خط روند نزولی می تواند یک تله گاوی باشد.

این جفت در داخل یک الگوی کانال صعودی افزایش یافته است. گاوها سعی کردند قیمت را به بالای خط مقاومت کانال برسانند اما خرس ها تسلیم نشدند. این ممکن است منجر به رزرو سود توسط خرس‌های کوتاه مدت شده باشد و قیمت را به سمت خط حمایت بکشد.

قیمت در سه نوبت قبلی از خط حمایت جهش کرده است، بنابراین گاوها دوباره سعی خواهند کرد از آن دفاع کنند. اگر قیمت از سطح بازگردد و از خط روند نزولی بالاتر رود، نشانه از سرگیری روند صعودی خواهد بود.

از طرف دیگر، شکستن و بسته شدن در زیر خط حمایت کانال می‌تواند نشان دهنده یک اصلاح عمیق‌تر به 3.20 دلار باشد.

 

 

 

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام  عضو شوید.

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
 VIPکانال