اخبار رمز ارز

یکی از بنیانگذاران اپل می گوید بیت کوین ریاضی خالص است

استیو وزنیاک، یکی از بنیانگذاران اپل و سرمایه گذار چرخه مالی  Unicorn Hunters، در مصاحبه ای با  یاهو فایننس در 29 اکتبر گفت که بیت کوین ریاضی خالص است و کپی کردن آن غیرممکن است.

وزنیاک به برایان سوزی و جولی هایمن گفت: «به دلار آمریکا نگاه کنید، دولت می‌تواند دلارهای جدید ایجاد کند و وام بگیرد انگار هیچ گاه ثابت نیست برعکس بیت ‌کوین. بیت کوین ریاضیات است، ریاضیات خالص. هرگز نمی توان بیت کوین دیگری ایجاد کرد.”

این کارآفرین شباهت هایی بین سیستم پولی ایالات متحده و شبکه پولی الکترونیکی همتا به همتا ترسیم کرد. دلار آمریکا برای وزنیاک “مصنوعی” به نظر می رسد، در حالی که او از “علم، ریاضی، منطق و برنامه نویسی کامپیوتری” تعبیه شده در بیت کوین لذت می برد.

وزنیاک بیان کرد: “اگر تورم وجود داشته باشد، خانه شما در 40 سال 10 برابر می شود و فکر می کنید سرمایه گذار باهوشی هستید؛ نه، شما فقط یک خانه قدیمی دارید.شما قبلاً یک خانه جدید داشتید، اما دولت می‌گوید 90 درصد ارزش آن درآمد است و ما از آن مالیات می‌گیریم. دولت همه مالیات‌های خود را از تورم می‌گیرد.”

این برنامه نویس سازنده اولی کامپیوتر اپل همچنین تاکید کرد که چگونه بیت کوین توسط یک نهاد واحد کنترل نمی شود و بنابراین می تواند سطحی از پیش بینی پذیری را حفظ کند که به سختی با دلار آمریکا این کار را می توان کرد، زیرا قانون گذاران می توانند صورتحساب های کاغذی جدیدی را به دلخواه ایجاد کنند.

او افزود: “بیت‌کوین حتی سازنده‌ای ندارد که ما او را بشناسیم، توسط شرکتی اداره نمی‌شود، فقط ریاضی خالص است و من معتقدم که طبیعت همیشه بر انسان‌ها برتری دارد.”

با این حال، وزنیاک برخی مسایلی در مورد بیت کوین و حقوق بشر برای حفظ حریم خصوصی را نیز بیان کرد که جالب نبود.  وی گفت که بیت کوین و برخی ارزهای دیجیتال « ناشناس هستند» که به نظر او چیز خوبی نیست. او با زیر سوال بردن نیاز به حفظ حریم خصوصی گفت: “شما باید بتوانید بایستید و بگویید من این معامله را انجام دادم.”

در این زمینه، اظهارات وزنیاک کوته نگرانه است و سطح عمیقی از برتری اش را به نمایش می گذارد. او به‌عنوان یک مرد سفیدپوست دارای امتیاز مالی در ایالات متحده که می‌تواند از آزادی بالایی برخوردار باشد، 4.3 میلیارد نفر را که تحت رژیم‌های استبدادی در سرتاسر جهان زندگی می‌کنند – که «ایستادن» می‌تواند عواقب بدی برای آنها به همراه داشته باشد، را با این ادعا نمی تواند تایید کند.

وزنیاک همچنین انگیزه‌هایی که بیت‌کوین برای تشویق همه به پذیرش آن در نظر گرفته است و این مزیت که بیت‌کوین نمی‌تواند ممنوع شود، را در نظر نگرفته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا