آموزش

نگاهی به انواع کیف پول های دیجیتال

احتمالاً ساده‌ترین راه برای سرمایه‌گذاران برای نگهداری سکه‌های خود، نگه‌داشتن رمزارز خود در صرافی‌ای است که آن را خریداری کرده‌اید. اما برای کسانی که می‌خواهند به گزینه‌ای امن‌تر بروند، کیف پول دیجیتال می‌تواند محافظت بیشتری را ارائه کند. استفاده از کیف پول‌ های دیجیتال کمی پیچیده تر است، اما برای برخی از سرمایه گذاران ارزش این زحمت را دارد.

اگرچه برنامه‌ها و سخت‌افزارهای کیف پول های دیجیتال زیادی برای انتخاب وجود دارد، اما معمولاً در دو نوع اصلی قرار می‌گیرند: کیف پول‌ های دیجیتال نرم افزاری و کیف پول‌ های دیجیتال سخت افزاری. آنها در سطوح امنیتی، دسترسی و سایر ویژگی ها متفاوت هستند. در اینجا چیزی است که هنگام انتخاب بین کیف پول‌ های دیجیتال نرم افزاری و سخت افزاری باید بدانید و اینکه آیا اصلاً به آن نیاز دارید یا خیر:

نگاهی به کیف پول های دیجیتال

کیف پول های دیجیتال

کارشناسان می گویند هوشمندانه است که سرمایه گذاری های رمزنگاری خود را کمتر از 5٪ از کل سبد سهام خود نگه دارید. قیمت ارزهای دیجیتال روز به روز به شدت در نوسان است، و کارشناسان همچنین می گویند که سرمایه‌گذاری‌های کریپتو هرگز نباید مانع دیگر اولویت‌های مالی مانند پس‌انداز برای مواقع اضطراری، پرداخت بدهی‌های با بهره بالا و پس‌انداز برای بازنشستگی با استفاده از استراتژی‌های سرمایه‌گذاری مرسوم شوند.

شما نمی توانید در یک حساب کارگزاری سنتی مانند Fidelity یا Vanguard ارز دیجیتال بخرید، بنابراین باید از یک صرافی ارز دیجیتال مانند Gemini یا Coinbase استفاده کنید. هنگامی که بیت کوین، اتریوم یا سایر رمزارزهای خود را خریداری می کنید، این گزینه را خواهید داشت که آن را در صرافی که آن را خریداری کرده اید رها کنید، یا می توانید آن را به نوع دیگری از سیستم ذخیره سازی به نام کیف پول‌ های دیجیتال منتقل کنید.

کیف پول های دیجیتال می توانند محافظت بیشتری برای سرمایه گذاران ارائه دهند. کیف پول‌ های دیجیتال دارای دو اطلاعات مهم هستند: کلید عمومی و خصوصی.

یک کلید عمومی نحوه ارسال و دریافت پول به حساب خود است – مانند شماره حساب بانکی. به این «آدرس کیف پول» شما نیز می گویند. کلید خصوصی شما مانند رمز عبور بانک شما و نحوه دسترسی شما به حساب خود برای جابجایی یا انجام کارهای دیگر با رمزارزتان است.

از نظر فنی، هر ارز دیجیتالی که در یک صرافی ارز دیجیتال باقی می‌گذارید، در یک نوع کیف پول نگهداری می‌شود، و کارشناسان می‌گویند که اگر مردم آن را در صرافی بگذارند، مشکلی ندارد، به‌خصوص کسانی که سرمایه‌گذاری‌های کمتری دارند. با این حال، اگر می‌خواهید گزینه امن‌تری داشته باشید، می‌توانید به دنبال کیف پول‌ های دیجیتال باشید. قبل از اینکه صرافی را انتخاب کنید، باید در نظر بگیرید که آیا می‌خواهید دارایی خود را از صرافی خود خارج کنید یا نه.

همچنین بخوانید:   بهترین های کیف پول دیجیتال در سال 2022

کیف پول های دیجیتال نرم افزاری چیست؟

کیف پول های دیجیتال

کیف پول‌ های دیجیتال گرم را می توان کیف پول نرم افزاری نیز نامید. این یک نوع ذخیره سازی دیجیتال است که می توانید در رایانه یا تلفن خود به آن دسترسی داشته باشید و به اینترنت متصل است. به دلیل اتصال به اینترنت، کیف پول های دیجیتال نرم افزاری (گرم) به اندازه همتایان خود – کیف پول های دیجیتال سخت افزاری (سرد) – در برابر هکرها امن نیستند. برخی از صرافی ها علاوه بر اینکه به شما امکان می دهند رمز ارز خود را در صرافی نگه دارید، یک کیف پول دیجیتال گرم جداگانه ارائه می دهند.

نیکول دی سیکو، بنیانگذار CryptoConsultz، یک روش مشاوره برای افراد و سازمان‌ها که در مورد آنها یاد می‌گیرند، “آنها اغلب با یک صرافی مرتبط هستند، اغلب کاربر پسند هستند، و واقعاً فضا را به روی یک بازار اصلی تر باز کرده اند.” فناوری کریپتو و بلاک چین اخیراً به NextAdvisor گفته است. اما خطرات زیادی برای آنلاین نگه داشتن وجوه شما وجود دارد.

کیف پول‌ های دیجیتال نرم افزاری می‌توانند بازگرداندن کریپتو به یک صرافی برای انجام معاملات بیشتر یا نقدینگی دارایی‌تان را آسان‌تر کنند و از نگهداری ارزهای شما در حساب صرافی‌تان ایمن‌تر هستند. به علاوه، بسیاری از آنها رایگان هستند.

اما آنها هنوز راه آهنینی برای جلوگیری از حملات دیجیتال نیستند. قیمت نیز در اینجا مورد توجه قرار می گیرد – کیف پول‌ های دیجیتال نرم افزاری معمولا رایگان هستند، در حالی که کیف پول های سرد یا سخت افزاری معمولا بین 50 تا 200 دلار قیمت دارند.

کیف پول های دیجیتال سخت افزاری چیست؟

کیف پول های دیجیتال

کیف پول‌ های دیجیتال سرد که به عنوان کیف پول سخت افزاری یا ذخیره سازی سرد شناخته می شود، یک دستگاه فیزیکی است که ارز دیجیتال شما را کاملا آفلاین نگه می دارد و بسیاری شبیه درایوهای USB هستند.

آفلاین کردن دارایی های خود به محافظت در برابر هک و حملات آنلاین کمک می کند، اما همچنین می توانید دارایی های خود را از دست بدهید. هیچ نسخه پشتیبان به این شکل ذخیره سازی وجود ندارد. اگر کیف پول خود را اشتباه قرار دهید، دسترسی به سرمایه گذاری های خود را از دست خواهید داد. کیف پول های دیجیتال سخت افزاری (سرد) نیز می توانند تا 200 دلار قیمت داشته باشند (اگرچه قطعا گزینه های ارزان تری نیز وجود دارد).

در حالی که یک کیف پول سرد هک کردن را بسیار دشوارتر می کند، اما هنوز یک امکان وجود دارد. DeCicco هشدار می دهد، مطمئن شوید که کیف پول سخت افزاری خود را مستقیماً به جای دست دوم از یک سازنده خریداری می کنید، زیرا ممکن است دستگاه به گونه ای دستکاری شده باشد که باعث آسیب پذیری آن شود.

همچنین بخوانید:   بهترین های کیف پول دیجیتال در سال 2022

اگر قصد خرید و نگهداری ارزهای دیجیتال را برای طولانی مدت دارید، ذخیره سازی سخت افزاری (سرد) می تواند منطقی تر باشد. اما اگر به دنبال خرید و معامله هستید، و فکر می‌کنید ممکن است بخواهید پس از مدتی دارایی خود را نقد کنید، یک کیف پول نرم افزاری (گرم) یا حتی گذاشتن آن در صرافی می‌تواند سود بیشتری داشته باشد.

آیا اصلا به کیف پول های دیجیتال نیاز دارید؟

اکثر صرافی‌ها به شما امکان می‌دهند بلافاصله پس از ثبت‌نام، ارز دیجیتال خریداری کنید، و در کیف پولی در صرافی نگهداری می‌شود – به این معنی که پیدا کردن یک کیف پول اضافی ضروری نیست. اما انتقال آن به یک کیف پول داغ یا سردخانه ایمن تر می تواند امنیت بیشتری را ارائه دهد.

به طور کلی، کارشناسان موافق هستند که اگر از یک صرافی اصلی مانند Coinbase استفاده می‌کنید و مقدار نسبتاً کمی از ارز دیجیتال در سبد سرمایه‌گذاری گسترده‌تر خود دارید، احتمالاً خوب است که رمزارز خود را در صرافی بگذارید. بنابراین چه زمانی باید به استفاده از کیف پول فکر کنید؟

اگر دائماً نگران دزدیده شدن یا قرار گرفتن در معرض کلاهبرداری هستید و امنیت بیشتر به شما آرامش می دهد، یک کیف پول دیجیتال نرم افزاری یا سخت افزاری سرد ممکن است به شما کمک کند احساس امنیت بیشتری کنید.

آیا یکی از انواع کیف پول های دیجیتال از دیگری ایمن تر است؟

از آنجایی که کیف پول‌ های دیجیتال سخت افزاری (سرد) دستگاه‌های آفلاین هستند و به اینترنت متصل نیستند، امنیت بیشتری نسبت به کیف‌پول‌های دیجیتال نرم افزاری (گرم) دارند. اما معاوضه های دیگری نیز وجود دارد که باید در نظر گرفت.

اگر نگران ردیابی یک کالای فیزیکی مانند کیف پول سخت افزاری (سرد) هستید، بهتر است از یک کیف پول نرم افزاری (گرم) استفاده کنید. کیف پول‌ های دیجیتال نرم افزاری همچنین می‌توانند تجربه کاربر پسندتری را ارائه دهند و اغلب به صرافی‌های ارزهای دیجیتال متصل می‌شوند، که انتقال دارایی شما را ساده‌تر از استفاده از کیف پول های دیجیتال سخت افزاری می‌کند.

هر دو شکل کیف پول‌ های دیجیتال عموماً امن تر از ذخیره ارزهای دیجیتال در صرافی جایی که شما آن را خریداری می کنید در نظر گرفته می شوند، اما مانند هر استراتژی سرمایه گذاری، عوامل زیادی برای تعیین اینکه چه چیزی برای شما منطقی است وجود دارد. برای سرمایه‌گذاری که چند صد دلار در صرافی بزرگی مانند کوین‌بیس دارد، احتمالاً خوب است که آن را در صرافی بگذارد. برای سرمایه‌گذارانی که هزاران دلار رمز ارز دارند، امنیت بیشتر یک کیف پول ممکن است آرامش بیشتری به همراه داشته باشد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا