اخبار رمز ارز

کنگره ایالات متحده یلن را در مورد مقررات رمزنگاری به چالش می کشد و به دنبال شفافیت در مورد نقش تست هوی است


اعضای کنگره ایالات متحده درخواست جانت یلن وزیر خزانه داری برای مقررات قوی تر ارزهای دیجیتال را به چالش کشیده اند و در نامه اخیر به کاستی های تست هاوی در حمایت از مصرف کننده اشاره کرده اند.

نامه جدیدی که توسط اعضای کنگره ایالات متحده منتشر شده است، خواستار شفافیت در مورد نقش بالاترین نهاد نظارتی کشور در تصویب قوانین خاص کریپتو شده است.

این نامه توسط چهره های کلیدی، از جمله رئیس کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان، پاتریک مک هنری، رئیس کمیته کشاورزی مجلس نمایندگان، گلن تامپسون، و نمایندگان فرنچ هیل و داستی جانسون، حمایت شد. آنها به دنبال توضیح جامعی از یلن در مورد چگونگی تصور او از چشم انداز نظارتی برای دارایی های دیجیتال هستند.

نمایندگان کنگره به طور خاص خواستار توضیح درباره نقش کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) و اثربخشی آزمون هوی شدند. این آزمون برای تعیین اینکه آیا یک معامله واجد شرایط یک قرارداد سرمایه گذاری و بنابراین یک اوراق بهادار است، بسیار مهم است. آنها ابراز نگرانی کردند که رویکرد فعلی SEC، که به شدت بر تست Howey تکیه دارد، ممکن است محافظت کافی برای سرمایه گذاران ارائه نکند.

در این نامه تاکید شده است: «رئیس جنسلر اعلام کرده است که «اکثریت قریب به اتفاق توکن‌های رمزنگاری احتمالاً آزمون قرارداد سرمایه‌گذاری را انجام می‌دهند.» با این حال، به ماهیت گذشته‌نگر تحلیل SEC اشاره کرد که پس از انجام تراکنش‌ها رخ می‌دهد و شک و تردیدهایی را در مورد آن ایجاد می‌کند. ظرفیت فعال آن برای حفاظت از منافع مصرف کننده.

علاوه بر این، نمایندگان کنگره به بخش‌های مهمی از اکوسیستم دارایی‌های رمزنگاری مانند بیت‌کوین و اتر توجه کردند که خارج از محدوده نظارتی فعلی قرار دارند. آنها شورای نظارت بر ثبات مالی (FSOC) به رهبری یلن را زیر سوال بردند که آیا این ارزهای دیجیتال به عنوان اوراق بهادار طبقه بندی می شوند یا خیر.

از FSOC که بین تنظیم‌کننده‌های اصلی مالی برای شناسایی و مدیریت ریسک‌های سیستمی هماهنگی می‌کند، خواسته شده تا در این مورد شفاف‌سازی کند.

فشار یلن برای قوانین سختگیرانه‌تر در پی سقوط FTX صورت می‌گیرد و آسیب‌پذیری‌های صنعت کریپتو را برجسته می‌کند. او در طول شهادت خود در کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان در 6 فوریه، بار دیگر بر لزوم قانونگذاری کنگره در مورد استیبل کوین ها و بازار نقدی دارایی های رمزنگاری غیرامنیتی تاکید کرد و به خلأهای قانونی در چارچوب فعلی اشاره کرد.

یلن بر وجود «مرجع نظارتی واضح» در بسیاری از زمینه‌های مربوط به دارایی‌های دیجیتال تأکید کرد، اما شکاف‌هایی را تأیید کرد که حمایت از مصرف‌کننده و ثبات مالی را به خطر می‌اندازد. به طور خاص، او به فقدان اختیارات CFTC بر بازارهای نقدی به عنوان یک شکاف نظارتی قابل توجه اشاره کرد.

یلن با تمرکز بر روی استیبل کوین ها، آنها را به عنوان یک خطر بالقوه برای سیستم مالی شناسایی کرد و از یک چارچوب قانونی اختصاصی برای رفع این نگرانی ها دفاع کرد. درخواست او برای شفافیت و بهبود مقررات بازتاب دهنده فشار گسترده‌تر دولتی برای محافظت از اکوسیستم مالی در برابر ماهیت بی ثبات ارزهای دیجیتال است.

نمایندگان کنگره انتظار دارند تا 20 فوریه یلن پاسخ دهد که نشان دهنده نیاز مبرم به شفافیت و اقدام در رسیدگی به چالش های نظارتی پیش روی صنعت کریپتو است. این گفت‌وگو بر بحث جاری بین نهادهای نظارتی و قانون‌گذاران در مورد بهترین روش برای عبور از پیچیدگی‌های بازار ارزهای دیجیتال تأکید می‌کند و نیاز به نوآوری را با حمایت از مصرف‌کننده و ثبات مالی متعادل می‌کند.

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا