اخبار رمز ارز

کتی وود از BTC به عنوان دارایی امن بعدی حمایت می کند


کتی وود، مدیر عامل ARK Invest، در مورد اعتقاد خود به پتانسیل بیت کوین برای تحت الشعاع قرار دادن طلا به عنوان دارایی امن ترجیح داده شده است.

بینش وود، که طی یک به‌روزرسانی یوتیوب به اشتراک گذاشته شد، عملکرد بیت‌کوین را در طول بحران بانک‌های منطقه‌ای سال گذشته در ماه مارس برجسته کرد، جایی که شاهد افزایش قابل‌توجه 40 درصدی قیمت بود، برخلاف مشکلاتی که شاخص بانک منطقه‌ای با آن مواجه بود.

او خاطرنشان کرد که این روند با افزایش شتاب بیت کوین در حالی که شاخص بانک منطقه ای با نوسان مواجه است، دوباره ظاهر می شود. مشاهدات او با این احساس رو به رشد مطابقت دارد که بیت کوین به طور فزاینده ای به عنوان دارایی «فرار به سوی کیفیت» در نظر گرفته می شود.

کاهش اخیر قیمت بیت کوین به دنبال معرفی 11 صندوق قابل معامله در بورس (ETF) توسط وود به چرخه خرید و فروش متعاقب آن نسبت داده شد که یک الگوی رایج در بازارهای مالی است.

با وجود این، وود داده‌هایی را ارائه کرد که روند قیمت بیت‌کوین در برابر طلا را نشان می‌داد و یک روند صعودی قوی و بلندمدت را نشان می‌داد. او معتقد است که این نشان دهنده حرکت تدریجی بیت کوین به سمت تبدیل شدن به بخش مهمی از چشم انداز سرمایه گذاری است که به طور بالقوه جایگزین طلا برای برخی از سرمایه گذاران خواهد شد.

تحلیل وود فراتر از پویایی قیمت بیت کوین است و بر حرکات گسترده تر بازار تأثیر می گذارد. او به تغییر سرمایه‌گذاران از طلا به بیت‌کوین اشاره کرد که با راه‌اندازی ETF‌های بیت‌کوین نقطه‌ای تسهیل شد، که مسیری در دسترس برای سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین ارائه می‌دهد. مقایسه بیت کوین با طلا توسط وود، با تاکید بر نقش آن به عنوان یک “دارایی با خطر” در طول بی ثباتی بخش بانکی، موضع او را در مورد نقش در حال تحول بیت کوین در بازارهای مالی تثبیت می کند.

آینده بیت کوین به عنوان یک دارایی

واکنش بازار به عرضه بیت کوین ETF نقطه ای، اگرچه در ابتدا منجر به اصلاح قیمت شد، اما چشم انداز بلندمدت بیت کوین را کاهش نداده است. وود اشاره کرد که بخش قابل توجهی از بیت کوین در دستان قوی باقی می ماند که نشان دهنده افق سرمایه گذاری بلندمدت در میان بسیاری از دارندگان بیت کوین است.

پیش از این، بحث وود در یک پادکست در نوامبر 2023 با مرین سامرست وب، اعتقاد او را به پتانسیل بیت کوین به عنوان یک محافظ کاهش تورم در دهه آینده آشکار کرده بود. از وود در مورد انتخاب بین بیت کوین، طلا یا پول نقد برای نگهداری 10 ساله سرمایه گذاری پرسیده شد. او بر اعتقاد خود به بیت کوین به عنوان “طلای دیجیتال” تاکید کرد و دلیل آن عدم ریسک طرف مقابل و افزایش محبوبیت آن در بین سرمایه گذاران نهادی بود.

در همین حال، تحلیلگران رابطه بیت کوین با دارایی های سرمایه گذاری سنتی را بررسی می کنند و به افزایش همبستگی آن با طلا در سال 2023 اشاره می کنند. این مشاهدات که در تحلیل Fidelity برجسته شده است، با روند قبلی بیت کوین در حرکت معکوس به نرخ بهره در تضاد است.

علاوه بر این، طبق گزارش Longtermtrends، همبستگی متحرک یک ساله بین بیت‌کوین و طلا به رکورد 0.8 رسیده است و نشان می‌دهد که بیت‌کوین در بحبوحه افزایش نرخ‌های جهانی در حال تثبیت موقعیت خود به عنوان یک جزء قابل اعتماد از سبد سرمایه‌گذاری است.

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا