اخبار رمز ارز

وزارت دادگستری ایالات متحده اتهاماتی را در پرونده مبادله BTC-e مطرح می کند


وزارت دادگستری آمریکا کیفرخواستی را در مورد صرافی رمزارز BTC-e با ریشه روسیه منتشر کرده است.

بر اساس بیانیه رسمی، متهم اصلی آلیاکساندر کلیمنکا بلاروس است که به همراه الکساندر وینیک روسی از سال 2011 تا ژوئیه 2017 سقوط صرافی ارزهای دیجیتال را مدیریت کرده است.

کلیمنکا به “توطئه برای پولشویی” و “مدیریت یک تجارت ارائه دهنده خدمات مالی بدون مجوز” متهم شده است. حجم تخمینی وجوه شسته شده 4 میلیارد دلار برآورد شده است.

همانطور که قاضی آمریکایی معتقد است، کلیمنکا بدون ثبت صرافی BTC-e به عنوان یک سیستم پرداخت در وزارت خزانه داری ایالات متحده، “تجارت گسترده” را در ایالات متحده انجام داده است و همچنین قوانین ضد پولشویی را دور زده و “مشتری خود را بشناسید”. KYC) الزامات ) توسط قانون فدرال پیش بینی شده است.

مجری قانون گفت: صرافی BTC-e امکان تجارت بیت کوین (BTC) را به صورت ناشناس فراهم کرد و “پایه مشتری را ایجاد کرد که به شدت به فعالیت های مجرمانه وابسته بود”. سرورهای BTC-e در ایالات متحده ابزاری حیاتی برای انجام فعالیت های مجرمانه بودند و ظاهراً توسط کلیمنکا و شرکت او Soft-FX پشتیبانی می شدند.

«کلیمنکا همچنین Soft-FX، یک شرکت خدمات فناوری، و FX Open، یک شرکت مالی را کنترل می‌کرد.»

تشکیل پرونده در دادگاه

اگر کلیمنکا مجرم شناخته شود، با حداکثر 25 سال زندان مواجه خواهد شد. او آخرین فردی است که در تحقیقات مربوط به فعالیت های صرافی ارز دیجیتال BTC-e، از جمله شهروند روسی الکساندر وینیک، با اتهامات جنایی روبرو شده است.

آژانس های مجری قانون آمریکا در سال 2017 BTC-e را بستند و وینیک در نزدیکی تسالونیکی یونان دستگیر شد. وینیک پس از گذراندن بخشی از دوران محکومیت خود در زندان یونان و سپس محاکمه در فرانسه، سرانجام در سال 2022 به ایالات متحده مسترد شد. وزارت دادگستری ایالات متحده همچنین وینیک را به پولشویی و جرایم دیگر متهم کرد.

پس از دستگیری Vinnik، مدیران سعی کردند صرافی را با نام تجاری WEX راه اندازی کنند، اما به زودی بسته شد و اکثر کاربران آن نتوانستند وجوه خود را برداشت کنند. این پرونده همچنان در دادگاه مسکو در حال بررسی است.

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا