اخبار رمز ارز

هنرمندان در دعوای دادگاه یوگا Labs و Bored Ape با جریمه 9 میلیون دلاری روبرو هستند


هنرمندان رایدر ریپس و جرمی کاهن در نبرد قانونی خود علیه آزمایشگاه‌های یوگا، خالقان Bored Ape Yacht Club (BAYC) با شکست مواجه شدند.

یک پرونده اخیر در دادگاه، دعاوی متقابل آنها را در دعوای حقوق مؤلف در حال انجام رد کرد.

تصمیمی که در 2 فوریه صادر شد، ریپس و کاهن را موظف می‌کند که نزدیک به 9 میلیون دلار غرامت، از جمله هزینه‌های شاهد حقوقی و کارشناس، در کنار نارضایتی بپردازند.

جنجال در می 2022 آغاز شد، زمانی که Ripps و Cahen مجموعه‌ای غیرمجاز را با نام Ryder Ripps BAYC (RR/BAYC) راه‌اندازی کردند که به وضوح با بدنام توکن‌های غیرقابل تعویض اصلی BAYC (NFT) بازی می‌کرد. این اقدام جرقه یک نبرد حقوقی با یوگا لبز شد که این زوج را به نقض حق چاپ متهم کرد.

رای یک قاضی در آوریل گذشته به نفع Yuga Labs بود و به این شرکت 1.57 میلیون دلار غرامت از Ripps و Cahen برای فعالیت های نقض آنها پرداخت کرد. تصور می شد که این حکم به منازعه حقوقی خاتمه داده است.

با این حال، آخرین حکم دادگاه نه تنها ادعاهای متقابل این دو نفر را رد می کند، بلکه مجازات های مالی علیه آنها را نیز به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.

در حکم دادگاه مشخص می‌شود که ریپس و کاهن باید هر NFT RR/BAYC را که در اختیار دارند نابود کنند یا آنها را برای نابودی به آزمایشگاه‌های یوگا تحویل دهند.

این دستورالعمل به محو کردن کلیه مطالب نقض‌کننده مرتبط، از جمله مقالات، نرم‌افزارها، اقلام تبلیغاتی، و تبلیغاتی که دارای هر علامت تجاری BAYC هستند، گسترش می‌یابد.

علاوه بر این، هنرمندان موظفند تمام حساب‌های رسانه‌های اجتماعی و قرارداد هوشمند مرتبط با NFT‌های RR/BAYC را به آزمایشگاه‌های یوگا منتقل کنند و عملاً دخالت خود را با مجموعه غیرمجاز متوقف کنند.

پس از تصمیم دادگاه، کاهن – که به صورت آنلاین با نام Pauly0x شناخته می شود – بیان قصد این زوج برای تجدیدنظرخواهی از حکم در دادگاه ناحیه نهم کالیفرنیا. دعاوی متقابل آنها، که شامل ادعاهای ایجاد ناراحتی عاطفی عمدی و سهل‌انگیز، و همچنین درخواست برای صدور حکم اعلامی بدون افترا بود، در این پرونده اخیر دادگاه رد شد.

این پرونده چالش ها و عواقب قانونی مربوط به ایجاد و توزیع NFT ها را برجسته کرده است، به ویژه مواردی که حق نسخه برداری موجود را نقض می کند.

این نتیجه به عنوان یک داستان هشدار دهنده برای هنرمندان و توسعه دهندگان در فضای هنر دیجیتال عمل می کند و بر اهمیت احترام به حقوق مالکیت معنوی تأکید می کند.نوشته های مشابه

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا