اخبار رمز ارز

همزمان با احیای احساسات بازار،بیت کوین بالای 44000 دلار رفت

همانطور که در نمودارهای TradingView مشاهده می شود، بیت کوین در 12 ژانویه به بالای 44000 دلار رسید که بالاترین میزان از 6 ژانویه است. پس از انتشار آمار تورم جدید، که شاهد افزایش 7 درصدی شاخص قیمت مصرف کننده در طول سال و دسامبر بود، احساسات بازار بهبود یافته است.

بر اساس جدیدترین ارقام اداره آمار کار ایالات متحده، تورم در ایالات متحده در دسامبر به 7 درصد رسید که تقریباً مطابق با انتظارات برای این ماه است. پس از انتشار رسمی آمتر، بیت کوین به بالای 44000 دلار رسید.

شاخص قیمت مصرف کننده در 12 ماه منتهی به دسامبر 7 درصد افزایش یافت و پس از حذف قیمت های نوسان مانند مواد غذایی و سوخت، 5.5 درصد افزایش یافت. برای اولین بار در سال 1982، شاخص تورم اولیه از 7 درصد گذشته بود.

افزایش تورم برای عملکرد قیمت بیت کوین مثبت تلقی می شود، زیرا اکثر معامله گران معتقدند که دارایی اصلی ممکن است به عنوان یک محافظ تورم موثر عمل کند.

اظهارات اطمینان‌بخش قبلی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، قانون‌گذاران و سرمایه‌گذاران را دلداری داد که فدرال رزرو می‌تواند تورم را بدون ایجاد آسیب اقتصادی قابل توجه کاهش دهد.

او اظهار داشت که افزایش نرخ بهره ممکن است در طول سال اتفاق بیفتد و این نشان دهنده این است که فدرال رزرو نیازی به افزایش تهاجمی بیشتر از آنچه قبلاً انتظار می‌رفت، نخواهد داشت.

شاخص ترس و طمع کریپتو در حال حاضر به 22 از 100 امتیاز رسیده است که نسبت به هفته گذشته اندکی بهبود یافته است، اگرچه هنوز در منطقه “ترس شدید” قرار دارد.

آیا معکوس شدن قیمت بیت کوین در حال بازی است؟

ویل کلمنته، تحلیلگر رمزارز خاطرنشان می‌کند: “بیت‌کوین در حال ورود به منطقه خرید در جریان سکون است. این سیگنال پایین تنها 5 بار در تاریخ بیت کوین رخ داده است.

با کاهش فشار نزولی، BTC/USD برای شکل گیری کندل استیک سنجاقک صعودی Doji که در نمودار روزانه در 10 ژانویه برای یک روز سبز فشار می آورد.

به گفته برخی کارشناسان، بیت کوین قبلاً به سطح پایین رسیده و اینها مناطقی هستند که یک کندل با دم بلند سیگنال پشتیبانی می کند. به طور کلی، به نظر می‌رسد بیت‌کوین با حفظ حالت صعودی خود، جایگاه خود را بالای 43000 دلار پیدا کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا