اخبار رمز ارز

هش ریت بیت کوین نزدیک به مقدار ماکزیمم

هش ریت شبکه بیت کوین تقریباً به سطح قبل از سقوط بازگشته است و به بالاترین رکورد خود در حال نزدیک شدن است.

سایت گلس‌نود، ارائه‌دهنده تجزیه و تحلیل های زنجیره‌ای، بازگشت بزرگی را در هش ریت شبکه بیت‌کوین گزارش کرده است. در 8 دسامبر، گزارش شد که هش ریت اکنون تنها 4 درصد از بالاترین رکورد خود یعنی 180 اگزاهش در ثانیه) که در اواسط ماه می رخ داد)، فاصله دارد.

هش ریت فعلی 172 EH/s است که 93 درصد از پایین ترین نرخ سال 2021 یعنی 93 EH/s در ماه ژوئن ،بهبود یافته است.

هش ریت را می توان به عنوان اسب بخار محاسبات توصیف کرد.هر چه مقدار آن بیشتر باشد، امنیت شبکه بیشتر می شود.

BitInfoCharts که میانگین هش ریت را اندازه گیری می کند، در حال حاضر 179 EH/s را گزارش می دهد که سومین سطح بالای شبکه بیت کوین تا کنون است.

 

چین از نقشه استخراج خارج می شود

هش ریت بیت کوین در اواخر ژوئن با تشدید سرکوب عملیات استخراج توسط چین، تا 65 درصد کاهش یافت. مزارع و دکل‌های استخراج بیت‌کوین بیشتری با پیش‌بینی مهاجرت بزرگ به خارج از چین و به حوزه‌های قضایی خاموش شدند.

طبق نقشه استخراج بیت کوین دانشگاه کمبریج (CBECI) که در ماه آگوست به روز شد، چین دیگر در هش ریت بیت کوین جهانی سهمی ندارد. ایالات متحده با 35.4٪ از کل بر اساس CBECI، از نظر هش ریت جایگاه خود را به عنوان پیشرو در صنعت تصاحب کرده است.

قزاقستان با 18.1% در رتبه دوم و روسیه با 11.23% سومین کشور از نظر هش ریت هستند. خروج از چین تا حد زیادی برای تمرکززدایی استخراج بیت کوین توسط جامعه ارزهای دیجیتال مثبت تلقی شده است.

با این حال، همه از انتخاب عمو سام به دلیل عدم قطعیت نظارت و تعلل سیاستگذاری در مورد صنعت کریپتو راضی نیستند.

افزایش هش ریت به معنای افزایش تقاضای برق است که دغدغه حامیان محیط زیست است. کمبریج گزارش می دهد که شبکه بیت کوین در حال حاضر 126.5 تراوات ساعت (TWh) در سال مصرف می کند که تقریباً مشابه مصرف برق کشور اوکراین است.

این مقدار هنوز بسیار کمتر از مصرف مقدار برق توسط یخچال و روشنایی در ایالات متحده است که 164 تراوات ساعت در سال است.

 

چشم انداز قیمت بیت کوین

ثابت شده است که قیمت بیت کوین و هش ریت همبستگی کمی دارند. طبق گزارش CoinGecko، این دارایی در حال حاضر با کاهش 3 درصدی در روز با 49200 دلار معامله می شود. اکنون حدود 30 درصد از رکورد خود کاهش یافته است و امیدها برای برگزاری تغییراتی در سال نو میلادی در حال محو شدن است.

در حدود میانگین متحرک 200 روزه پشتیبانی در منطقه 47000 دلار وجود دارد.  بیت کوین مایل است برای ادامه روند صعودی، به بالای مقاومت در حدود 55000 دلار برسد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا