اخبار رمز ارز

مدیر عامل Grayscale خواستار تایید نظارتی در مورد گزینه‌های ETF بیت‌کوین است


مدیر عامل Grayscale، Michael Sonnenshein، از تنظیم‌کننده‌ها خواسته است که گزینه‌های مربوط به ETF بیت کوین را روشن کنند.

Sonnenshein در بیانیه ای در 5 فوریه بر مزایای گزینه های معامله شده در بورس برای سرمایه گذاران تاکید کرد و بر نقش آن در کشف قیمت و پتانسیل کمک به سرمایه گذاران برای مدیریت موثرتر شرایط بازار یا دستیابی به نتایج خاص مانند ایجاد درآمد تأکید کرد.

اختیار معامله در بورس، قراردادهای استاندارد شده ای هستند که امکان خرید یا فروش یک دارایی مالی را با قیمت از پیش تعیین شده در یک بازه زمانی مشخص فراهم می کند. این گزینه‌ها انعطاف‌پذیری را ارائه می‌دهند و معامله‌گران را قادر می‌سازد تا در برابر حرکات آتی قیمت سهام، اوراق قرضه یا کل بازار بدون الزام به خرید یا فروش دارایی پایه، سفته‌بازی کنند یا در برابر آن محافظت کنند.

چنین گزینه هایی توسط مقامات ایالات متحده، از جمله کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) و کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) تنظیم می شوند، و شرکت تسویه اختیارات (OCC) ضمانت هایی را برای معاملات ارائه می دهد.

Sonnenshein به تصویب اولین ETF آتی بیت کوین توسط SEC در اکتبر 2021 اشاره کرد که گزینه های فهرست شده برای معاملات ETF روز بعد را مشاهده کرد که از اثربخشی خودکار بر اساس قوانین موجود بهره مند شد. با این حال، او اشاره کرد که ETF های مبتنی بر کالا مانند ETF های بیت کوین نقطه ای از این فرآیند ساده لذت نمی برند و در عوض با دوره بازبینی طولانی تری روبرو هستند، مشابه فرآیند 19b-4 که ​​برای خود ETF ها اعمال می شود.

مدیر عامل Grayscale برای برابری بین محصولات مشابه بحث کرد و به پرونده های اخیر توسط بورس نیویورک (NYSE) و سایر صرافی ها برای اصلاح استانداردهای فهرست بندی اشاره کرد که شامل گزینه های فهرست شده برای ETF های مبتنی بر کالا می شود. او تاکید کرد که چنین اصلاحاتی همچنین ETF های بیت کوین را با هدف رفتار عادلانه بین محصولات مالی پوشش می دهد.

SEC برنامه های کاربردی را برای گزینه های فهرست شده در ETF های بیت کوین بررسی می کند و نظرات برای گزینه های پیشنهادی BlackRock با Cboe باز است.

اریک بالچوناس، تحلیلگر ETF بلومبرگ، اشاره کرد که تصمیم کمیسیون بورس و اوراق بهادار ممکن است در اسرع وقت در 15 فوریه اتخاذ شود یا تا سپتامبر 2024 تمدید شود.

حمایت Sonnenshein برای رفتار منصفانه با طبقه دارایی های رمزنگاری و ETF های بیت کوین نقطه ای نشان دهنده فشار گسترده تر برای وضوح نظارتی و فرصت برابر در بازارهای مالی است. ETF GBTC Grayscale که از یک صندوق موجود انتقال پیدا کرد، تا 2 فوریه دارایی 20.5 میلیارد دلاری را تحت مدیریت داشت که آن را به عنوان بزرگترین ETF بیت کوین در آن زمان علیرغم تجربه خروجی های قابل توجه، نشان می داد.نوشته های مشابه

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا