اخبار رمز ارز

قیمت ZEC در یک روز 20 درصد جهش کرد

 

Zcash (ZEC) در 24 ساعت گذشته نزدیک به 20 درصد افزایش یافت، که به دلیل هیجان پیرامون انتقال پروتکل اصلی آن از اثبات کار به اثبات سهام این صعود رخ داد.

قیمت ZEC پس از دو روز متوالی افزایش بیش از 27 درصد، به 188.80 دلار در بایننس رسید. حرکت صعودی این ارز دیجیتال بخش بزرگی از ضررهایی را که در اوایل این هفته، در پی نزول بازار ارزهای دیجیتال، با آن مواجه شده بود را جبران کرد.

قیمت ZEC پس از آن افزایش یافت که توسعه‌دهنده اصلی ارز دیجیتال، شرکت Electric Coin (ECC) اعلام کرد که پروتکل Zcash را ظرف سه سال آینده از اثبات کار به اثبات سهام منتقل می‌کند. این سازمان غیرانتفاعی خاطرنشان کرد که این ارتقا ، فشار نزولی بر قیمت ZEC را ، با حذف ماینرهایی که توکن بیت کوین یا فیات را فوراً نقد می‌کنند،  محدود می‌کند.

جاش سویهارت، معاون ارشد رشد در ECC، افزود: این تغییر همچنین استفاده از ZEC را از طریق قابلیت‌هایی که شامل تولید بازده از طریق سهام‌داری و مسیر احتمالی مکانیزم‌های حاکمیت زنجیره‌ای برای دارندگان ZEC می‌شود، افزایش می‌دهد.

“مزایای دیگری از حرکت به سمت اثبات سهام وجود دارد که شامل کاهش انرژی ZEC، ارائه یک مسیر احتمالی برای مکانیسم‌های حاکمیت در زنجیره، و پشتیبانی از قابلیت همکاری با پرداختن به مشکلات مربوط به نهایی بودن معامله اثبات کار، می باشد.”

اعلامیه ECC وعده داد که کاربران می‌توانند بخشی از دارایی‌های ZEC خود را در یک قرارداد هوشمند اختصاصی Zcash به اشتراک بگذارند تا اعتبار سنج بلاک چین آن شوند. در نتیجه، ممکن است ZEC بیشتری به دلیل دوره‌های قفل شدن، در مقابل عرضه ثابت بیت‌کوین از ۲۱ میلیون توکن، از گردش فعال خارج شود.

بری سیلبرت، بنیانگذار و مدیر عامل گروه ارز دیجیتال یک شرکت سرمایه گذاری روز شنبه توییت کرد که با اشاره به ارزش عرضه توکن های Zcash بیشتری خواهد خرید. توییت او همزمان با افزایش ناگهانی قیمت ZEC در برابر دلار آمریکا و بیت کوین  بود.

با این وجود، برخی از تحلیلگران استدلال کردند که Zcash پس از اجرای اثبات سهام ارزش عرضه نخواهد داشت.

به عنوان مثال، ویلی وو، تحلیلگر زنجیره‌ای، در پاسخ به توییت سیلبرت خاطرنشان کرد : “اگر Zcash بتواند به اثبات سهام تغییر مکان دهد و ماینرها را حذف کند، پس مطمئنا  این ارز دیجیتال حداکثر عرضه را ندارد.”

ویلی وو افزود: “و اگر مشکل تورم سال 2018 را نا دیده بگیریم و فرض بگیریم که ما می توانیم عرضه را بررسی کنیم” ( اشاره به مشکل بدنام Zcash که می توانست توکن های ZEC بی نهایت ایجاد کند.)

دقایقی پس از اظهارات وو در مورد عرضه مشکوک ZEC، سیلبرت توییت کرد:

“همه شما از ZEC متنفرید. من قصد دارم بیشتر بخرم”

 

منطقه عطف

آخرین حرکت صعودی ZEC باعث شد که وارد یک منطقه عطف شود، که به دلیل رکوردش در محدود کردن افزایش نرخ ارز دیجیتال مهم است.

به طور خاص، محدوده معاملاتی تعریف شده توسط 170 تا 205 دلار (ناحیه قرمز شده در نمودار) قبلاً فرصت های فروش را برای معامله گران فراهم کرده است. حتی اخیراً، قیمت ZEC پس از ورود به محدوده مذکور ، پایین‌تر رفته و نگاهی به نزول‌های گسترده به سمت خط روند شیب دار صعودی بنفش رنگ دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا