اخبار رمز ارز

یک هنرمند و تبعه روس از فروش گذرنامه NFT خود برای حمایت از اوکراین استفاده کرد

اولیو آلن با سوزاندن و فروش گذرنامه NFT برای حمایت از اوکراین سوژه خبرگزاری‌ها شد. وی در مقابل سرکنسولگری روسیه برای اعتراض به جنگ علیه اوکراین پاسپورتش را سوزاند. پیش‌تر نیز کمک‌های مالی NFT دیگری به اوکراین شده بود. اکنون نیز این هنرمند فعال در حوزه NFT گفت که با سوزاندن گذرنامه روسی خود در ملاء عام برای اعتراض به دولت فعلی، عملاً بازگشت دوباره به کشورش را برای خود خطرناک می‌کند.

اولیو آلن، یک تبعه و هنرمند روس که بیش از 11 سال در ایالات متحده زندگی می‌کند، گذرنامه کشور مادری‌اش را به امید افزایش آگاهی و کمک‌های مالی مربوط به درگیری نظامی در اوکراین سوزاند.

آلن روز جمعه در صحبت با کوین تلگراف خود را “فرزند روسیه جدید” توصیف کرد و گفت که این کشور همیشه بخشی از هویت او خواهد بود، اما او تصمیم گرفته است که روابط خود را با این کشور به علت اقدامات اخیرش در اوکراین قطع کند. آلن که مقابل سرکنسولگری روسیه در شهر نیویورک ایستاده بود، پاسپورت روسی خود را – که به گفته خودش تنها کپی بود – سوزاند و قصد داشت این ویدئو را به عنوان نماد غیرقابل تعویض (NFT) به حراج بگذارد و درآمد حاصل از آن صرف کمک‌های بشردوستانه در اوکراین شود.

آلن گفت: من روسیه پوتین را خانه خود نمی دانم. “کشور ما چنین پتانسیل عظیمی دارد، اما دولت برای همیشه مردم را از بین برده است.”

آلن که از اوایل سال 2018 پس از رشد صعودی بیت کوین (BTC) در دسامبر 2017 به فضای کریپتو ورود کرده بود، گفت که دلیل سوزاندن گذرنامه‌اش این است که با رهبری فعلی نمی‌تواند به کشورش بازگردد. او گفت که می‌خواهد مخالفت خود با این روایت که همه غیرنظامیان روسیه طرفدار اقدام نظامی علیه اوکراین هستند، اعلام کند و خاطرنشان کرد که افرادی را در این کشور می‌شناسد که برای حمایت از رژیم “شستشوی مغزی” شده‌اند.

من کشورم را دوست دارم اما به روسیه پوتین اعتقادی ندارم. من در خود نمی بینم که در شرایط فعلی در روسیه زندگی کنم. آن‌چه در حال حاضر اتفاق می‌افتد واقعا دلخراش است.

حراج NFT گذرنامه سوخته او روز جمعه در بازار SuperRare پخش شد. آلن گفت که از وجوه حاصل از فروش برای اهدای مستقیم اتر (ETH) به سازمان Save the Children استفاده خواهد کرد، سازمانی که هدف آن کمک به کودکان سراسر جهان در مسائلی مانند قاچاق، ازدواج زودهنگام، عدم امکان تحصیل و رهایی از خشونت است.

آلن گفت که می‌خواهد به جای کمک به ارتش بر ارسال کمک‌های مالی به اقدامات بشردوستانه تمرکز کند. سازمان Save the Children در حال حاضر از طریق پلت‌فرم غیرانتفاعی جمع آوری کمک مالی Giving Block در BTC و ETH برای تقریباً 7.5 میلیون کودک “گرفتار در آتش جنگ در اوکراین” کمک‌های ارزهای دیجیتال را می پذیرد. این هنرمند NFT گفت که با سوزاندن گذرنامه خود در ملاء عام و با اعلام دیدگاه‌هایش در مورد دولت حاکم، عملاً بازگشت به کشور را برای خود خطرناک می‌کند.

آلن گفت: «من هرگز نمی‌توانم با رژیم فعلی به روسیه برگردم زیرا فوراً دستگیر خواهم شد. «مردم در روسیه بی‌دلیل زندانی می‌شوند. من شانس بازگشتم را از بین برده‌ام، منظورم حداقل در زمان رژیم فعلی است.»

من یک هنرمند روسی هستم و پاسپورتم را سوزاندم زیرا به روسیه پوتین اعتقادی ندارم و از جنگ در اوکراین حمایت نمی‌کنم.
من NFT پاسپورت سوخته خود را به حراج می‌گذارم تا برای مردم اوکراین که تحت‌تأثیر جنگ قرار گرفته‌اند کمک مالی جمع آوری کنم.

— الیو آلن (@IamOliveAllen) 3 مارس 2022

به طور کلی، سوزاندن پاسپورت به طور خودکار تابعیت هیچ کشوری را لغو نمی‌کند. طبق یک قانون فدرال که در سال 2002 تصویب شد، افرادی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند، می‌توانند تابعیت روسیه خود را با “اراده خود” لغو کنند. مگر در مواردی که در روسیه تحت کیفرخواست قرار دارند، تابعیت کشور دیگری را ندارند و یا “تعهد مهمی در قبال روسیه” دارند.

آلن احتمالاً باید یک پاسپورت سالم به کنسولگری روسیه ارائه کند و مدارک لازم را برای قطع قانونی روابط با این کشور تکمیل کند. اگرچه او گفت که ممکن است در مقطعی این مسیر را دنبال کند، اما عملاً «در لیست سیاه» قرار گرفتن برای ترس او از دستگیری هنگام بازگشت به قلمرو روسیه کافی بود.

ارزهای دیجیتال به موضوع اصلی در بحث ارسال وجوه به اوکراین و هم‌چنین دور زدن تحریم‌های ایالات متحده و اتحادیه اروپا توسط روسیه تبدیل شده است. حساب‌های توییتر هم برای اوکراین و هم وزیر تحول دیجیتال این کشور آدرس‌هایی را برای درخواست کمک‌های ارز دیجیتال به شکل BTC، ETH، Tether (USDT)، Polkadot (DOT) و Dogecoin (DOGE) ارسال کردند.

از طرفی با توجه به نگرانی هایی که روسیه ممکن است از دارایی های دیجیتال برای دور زدن تحریم‌ها استفاده کند، قانون‌گذاران ایالات متحده و اتحادیه اروپا برای شفاف‌سازی مقررات در مورد رمزارزها فشار آورده‌اند.

برای مطالعه خبر اصلی این‌جا را کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا