اخبار رمز ارز

شرکت‌های کوچک و متوسط ​​تحت رهبری زنان، از زنجیره بلوکی برای ایجاد پل در خاورمیانه و جنوب صحرای آفریقا استفاده می‌کنند

افشا: دیدگاه ها و نظرات بیان شده در اینجا صرفا متعلق به نویسنده است و بیانگر دیدگاه ها و نظرات سرمقاله کریپتوفارسنیست.

در دهه گذشته، علاقه جهانی به کسب‌وکارهای تحت رهبری/مالکیت زنان افزایش یافته است که منجر به جنبش‌های جامع جامعه‌سازی و ایجاد راه‌حل‌های نوآورانه برای این بازار رو به رشد شده است.

علیرغم وجود راه‌حل‌ها، تجارت فرامرزی چالش مهمی برای شرکت‌های کوچک و متوسط ​​تحت رهبری زنان (SMEs) در خاورمیانه و شمال آفریقا، منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا و جنوب صحرای آفریقا باقی مانده است. این چالش به‌شدت توانایی آن‌ها را برای تعامل با یکدیگر و سایر نقاط جهان، علی‌رغم بسیاری از ارزش‌های فرهنگی مشترک، محدود می‌کند.

فناوری بلاک چین یک زیرساخت نوظهور است که نوید بزرگی را برای زنان کارآفرینی که از نظر جغرافیایی نزدیک اما از نظر اقتصادی قطع شده اند، می دهد. زنان کارآفرین در MENA و کشورهای جنوب صحرای آفریقا از جمله کسانی هستند که بیشترین بهره را از فناوری های نوظهور خواهند برد. با این حال، آنها با چالش های اقتصادی روبرو هستند که توانمندی آنها را محدود می کند و مانع دسترسی به بازارهای بین المللی می شود. ناکارآمدی، دسترسی محدود به منابع مالی، هزینه های بالا، عدم شفافیت، مقررات نامطلوب، و موانع فرهنگی، همگی موانعی را برای شرکت های کوچک و متوسط ​​تحت رهبری زنان در منطقه ایجاد می کنند.

بلاک چین این پتانسیل را دارد که به طور قابل توجهی بخش مالی را متحول کند و مشارکت زنانی را که در خارج از مرزها تراکنش می کنند، تسهیل کند. استفاده از سیستم های پرداخت مبتنی بر بلاک چین، موانع تجاری را از بین می برد و کسب و کارها می توانند به بازارها و مشتریان جدید دسترسی داشته باشند. این به نوبه خود به شرکت ها اجازه می دهد تا درآمدهای خود را فوراً به کشور بازگردانند.

این فناوری شرکت‌های تحت رهبری زنان را قادر می‌سازد تا دارایی‌های دنیای واقعی را به دارایی‌های زنجیره‌ای تبدیل کنند که کنترل کامل روی آنها دارند و می‌توانند هر طور که می‌خواهند معامله کنند. این راه حل به آنها استقلال مالی می دهد که اغلب در این بخش از جهان برای بسیاری از آنها انکار می شود. این آزادی اقتصادی یک کاتالیزور ضروری برای تغییرات مثبت اجتماعی-اقتصادی در آینده است.

یکی از خلاقانه ترین و آتی برنامه های کاربردی فناوری بلاک چین، ترکیب آن با هوش مصنوعی برای حل مشکلات دنیای واقعی است. در Boom، ما نمونه‌ای از این یکپارچگی هستیم، زیرا از هوش مصنوعی غیرمتمرکز برای دسترسی کسب‌وکارها به اعتبار با ایجاد امتیاز اعتباری استفاده می‌کنیم. این امتیازات اعتباری با مؤسسات مالی به اشتراک گذاشته می‌شود و به شرکت‌های کوچک و متوسط ​​تحت رهبری زنان اجازه می‌دهد به وام‌ها و سرمایه‌ای که برای رشد و گسترش کسب‌وکارشان نیاز دارند، دسترسی داشته باشند.

فناوری بلاک چین به عنوان یک فناوری زیرساختی در نظر گرفته می شود و پذیرش آن توسط مدل اقتصادی جهانی دیگر مورد تردید نیست. با معرفی بیت کوین ETF و ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDCs)، بدیهی است که این فناوری اینجا باقی مانده است. اکوسیستم‌های مبتنی بر بلاک چین تغییرات قابل‌توجهی را در چشم‌انداز تجاری بین منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا و مناطق جنوب صحرا ایجاد می‌کنند و طیف کاملی از راه‌حل‌ها را ارائه می‌دهند که چالش‌های روزانه‌ای را که تجارت فرامرزی و موقعیت‌های غیربانکی با آن مواجه است، ارائه می‌کند.

پرداختن به هزینه های بالای فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT)، فقدان دسترسی مطمئن به اینترنت، و شکاف جنسیتی در فناوری برای اطمینان از اینکه زنان کارآفرین به طور کامل در اکوسیستم بلاک چین مشارکت دارند، ضروری است. ارائه آموزش سواد دیجیتال و فناوری اطلاعات و ارتباطات می تواند به زنان کارآفرین کمک کند تا مهارت های لازم را برای غلبه بر این چالش ها و موفقیت در دنیای دیجیتال توسعه دهند. علاوه بر این، این مشکلات همچنین می تواند فرصت هایی برای همکاری و نوآوری برای حمایت از شرکت های کوچک و متوسط ​​به رهبری زنان ایجاد کند.

برای تقویت اجرای موفقیت آمیز بلاک چین در میان زنان کارآفرین، شرکت های فناوری باید با دارندگان کشور های مختلف، سازمان های دولتی، موسسات مالی و سازمان های غیردولتی همکاری نزدیک داشته باشند. آنها باید یک محیط نظارتی مساعد ایجاد کنند و با ارائه برنامه های آموزشی و آموزشی و پاکت های مالی برای سخت افزار، از SME ها مستقیماً حمایت کنند.

فناوری بلاک چین برای موفقیت آینده شرکت های کوچک و متوسط ​​(SMEs) تحت رهبری زنان در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا و آفریقا بسیار مهم است. این رابطه بین بلاک چین و زنان هر روز قوی‌تر و امیدوارکننده‌تر می‌شود و هر دو طرف برای دستیابی به موفقیت باید با یکدیگر همکاری کنند. زنان نقشی حیاتی در پذیرش فناوری در خانواده ها ایفا می کنند و بدون شک در رساندن بلاک چین به توده ها نقش اساسی خواهند داشت.

نائومی ویتنی

نائومی ویتنی

نائومی ویتنیمدیر تولید بوم، مدیر اجرایی همه کاره ای است که ذهنیت هنرهای لیبرال خود را با فناوری ترکیب می کند. او توسط یک تعالی بی‌وقفه، موفقیت مشتری و تعهد قوی به نوع‌دوستی هدایت می‌شود. او ترکیبی منحصر به فرد از تخصص خود را از دوران تصدی خود در صنعت زیبایی لوکس به کار نوآورانه خود در بخش کریپتو به ارمغان می آورد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا