اخبار رمز ارز

رگولاتورها به دنبال ورودی عمومی در مورد کلاهبرداری های هوش مصنوعی، نفوذ بازار هستند


رگولاتورها در حال روشن کردن کلاهبردارانی هستند که از جذابیت هوش مصنوعی (AI) برای ترویج سیستم‌های معاملات ارز دیجیتال با ادعای معیوب بازده بالا یا تضمین شده استفاده می‌کنند.

با افزایش روند استفاده از نرم‌افزارهای خودکار برای معاملات، کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) توصیه‌ای برای مشتری صادر کرد و تاکید کرد که این سیستم‌های هوش مصنوعی نمی‌توانند حرکت بازار را به طور قطعی پیش‌بینی کنند.

زیر را ببینید.

مشاوره مشتری با عنوان «هوش مصنوعی ربات‌های معاملاتی را به ماشین‌های پول تبدیل نمی‌کند» تاکتیک‌های متقلبانه مورد استفاده برای جذب سرمایه‌گذاران را افشا می‌کند و داستان‌هایی مانند داستان کورنلیوس یوهانس استاینبرگ را بازگو می‌کند که بیش از 1.7 میلیارد دلار بیت‌کوین (BTC) را از قربانیان ناآگاه کلاهبرداری کرد.

متعاقباً CFTC به معامله‌گران توصیه کرد که از تضمین‌های اغواگرانه در مورد سود بالا از ابزارهای کمک‌هوش مصنوعی خودداری کنند و هشدار داد که چنین ادعاهای اغراق‌آمیز اغلب موفق نمی‌شوند.

ملانی دیوو از دفتر آموزش مشتری و بخش ارتباط با مشتری CFTC اظهار می دارد که معامله گران باید با شک و تردید به این وعده های هوش مصنوعی برخورد کنند و پتانسیل سوء استفاده توسط افراد بی وجدان برای جلب توجه افراد بی احتیاط را تشخیص دهند.

با وجود این نگرانی‌ها، برخی از پلتفرم‌های صرافی بزرگ مانند Bitget به نوآوری با ربات‌های هوش مصنوعی ادامه می‌دهند. جولای گذشته، مدیر عامل Bitget، گریسی چن به اشتراک گذاشت که سیستم‌های هوش مصنوعی آنها با پردازش داده‌های استراتژی تاریخی برای بهبود مستمر کار می‌کنند.

به طور همزمان، بخش‌های CFTC و دفتر نوآوری فناوری درخواستی برای اظهار نظر (RFC) برای درک بهتر کاربردهای فعلی و بالقوه هوش مصنوعی – و خطرات آن – در بازارهای مشتقات راه‌اندازی کردند.

با ایجاد شبکه گسترده ای برای بازخورد، CFTC مشتاق است تا بینش هایی در مورد نقش هوش مصنوعی در جنبه های مختلف تجارت سنتی و رمزنگاری – از مدیریت ریسک تراکنش گرفته تا روش های پیشرفته نظارت بر بازار، و همچنین پیامدهای امنیت سایبری، تجزیه و تحلیل و حوزه های خدمات مشتری

روستین بهنام، رئیس CFTC، بر اهمیت همسویی نظارت نظارتی با پیشرفت تکنولوژی تاکید کرد، و اطمینان حاصل کرد که حمایت از مشتری همچنان با تکامل بازارها اهمیت دارد.

بهنام RFC را به عنوان محوری برای تمرکز استراتژیک کمیسیون بر تقویت رویکردی مبتنی بر داده ها برای مداخلات نظارتی و نظارت آن قرار داد.

این آژانس همچنین بر مزایای بالقوه هوش مصنوعی در انطباق با مقررات، به ویژه برای نظارت بر بازار، استراتژی‌های ضد پولشویی (AML) و وظایف گزارش‌دهی تاکید کرد.

سرمایه گذاران و فعالان بازار تشویق می شوند تا بینش خود را تا 24 آوریل 2024 ارائه کنند، زیرا CFTC قوانین یا دستورالعمل های جدیدی را در نظر می گیرد که ممکن است آینده هوش مصنوعی را در تجارت رایج و ارزهای دیجیتال شکل دهد.

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا