اخبار رمز ارز

رگولاتورهای هنگ کنگ نسبت به شرط بندی غیرمجاز ارزهای دیجیتال محتاط هستند


کمیسیون اوراق بهادار و آتی هنگ‌کنگ (SFC) بیانیه‌ای احتیاطی صادر کرده و به مردم هشدار داده است که نسبت به طرح‌های سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال پربازده از جمله «برنامه سهامداری فلوکی» و «برنامه سهام‌فای توکن‌فای» محتاط باشند.

SFC به سرمایه گذاران هشدار داد

طبق اعلامیه اخیر، کمیسیون اوراق بهادار و آتی هنگ کنگ (SFC) به صراحت اعلام کرده است که “برنامه سهامداری فلوکی” و “برنامه سهامداری توکن فای” فاقد مجوز برای ارائه به عموم هنگ کنگ هستند.

رگولاتور می‌گوید هر دو پیشنهاد شامل خدمات اشتراک ارزهای دیجیتال است که ادعا می‌کنند بازده سالانه بسیار بالایی را ارائه می‌کنند، از 30٪ تا بیش از 100٪، بنابراین، سرمایه‌گذاران باید در پرتو این طرح‌های مشکوک با احتیاط و دقت عمل کنند.

علاوه بر این، مدیر نظارت بر این محصولات نتوانسته است SFC را در مورد امکان دستیابی به اهداف بازده سالانه بالا راضی کند.

SFC با برجسته کردن دسترسی به اطلاعات این محصولات برای عموم مردم هنگ کنگ از طریق اینترنت، اقدامات پیشگیرانه ای انجام داد. در 26 ژانویه، کمیسیون هر دو محصول و جزئیات مربوط به آنها را به لیست هشدار محصولات سرمایه گذاری مشکوک SFC اضافه کرد.

SFC با ابراز نگرانی به سرمایه گذاران در مورد ترتیبات “سهم بندی” مرتبط با دارایی های مجازی هشدار داد و به طبقه بندی بالقوه آنها به عنوان طرح های سرمایه گذاری جمعی غیرمجاز و ریسک بالای ذاتی اشاره کرد.

تنظیم‌کننده می‌گوید این محصولات سرمایه‌گذاری دارای ریسک‌های بالایی هستند و به همین دلیل، سرمایه‌گذاران ممکن است تحت قوانین اوراق بهادار و آتی (SFO) تحت حمایت محدود یا بدون حمایت قرار بگیرند و آنها را در معرض خطر از دست دادن کل سرمایه‌گذاری‌های خود قرار دهند.

SFC به سرمایه گذاران توصیه می کند که احتیاط کنند، به ویژه در هنگام مواجهه با محصولات سرمایه گذاری که وعده بازدهی می دهند که به نظر می رسد “خیلی خوب برای واقعی بودن” باشد، و هشیاری در تصمیم گیری های سرمایه گذاری را ترغیب می کند.

یادآوری می‌شود که در بیانیه‌ای که در 13 دسامبر 2022 منتشر شد، SFC مجدداً احتیاط خود را به سرمایه‌گذاران در مورد خطرات مرتبط با طرح‌های سرمایه‌گذاری دارایی‌های مجازی، به‌ویژه با تأکید بر خدمات «سرمایه‌گذاری» تکرار کرد.

SFC تأکید کرد که چنین ترتیباتی را می‌توان به‌عنوان طرح‌های سرمایه‌گذاری جمعی (CIS) طبقه‌بندی کرد و این یادآوری را هم به سرمایه‌گذاران و هم برای افراد شرکت‌کننده در این ترتیبات دارایی مجازی ارائه می‌کند.

در راستای تعهد خود به نظارت نظارتی، SFC آمادگی خود را برای انجام اقدامات مناسب در صورت هرگونه نقض قانون اعلام کرد.

فلوکی پاسخ می دهد

در یک خلاصه فضای زنده در X (توئیتر سابق)، تیم Floki به تحولات مربوط به SFC پاسخ داد. پلتفرم کریپتو تاکید کرد که نگرانی اصلی SFC حول عملکرد قابل توجه برنامه‌های سرمایه‌گذاری است.

Floki که قادر به فاش کردن جزئیات در مورد بحث های خود با SFC نبود، تصریح کرد که آنها با یک آژانس بازاریابی برای راه اندازی تبلیغات برای برنامه Floki Staking و TokenFi Staking همکاری کردند. آژانس در معرض دید رسانه ها قرار گرفت و تیم فلوکی این تصور را داشت که تاییدیه دریافت کرده اند.

تیم فلوکی فعلا از اظهار نظر در مورد ادامه کمپین بازاریابی در هنگ کنگ خودداری کرد. آنها به سرمایه گذاران از تعهد خود به پیمایش همه کانال های مناسب برای برآوردن الزامات تعیین شده توسط مقامات هنگ کنگ اطمینان داده اند.

علاوه بر این، SFC تعهد خود را به اجرای استانداردهای نظارتی و محافظت از سرمایه گذاران در برابر طرح های تقلبی تکرار کرد.

قانونگذار هنگ کنگ از پذیرش بیت کوین ETF نقطه ای حمایت می کند

در اخبار مرتبط، جانی نگ، قانونگذار هنگ کنگ، از دولت خواسته است که به سرعت صندوق های قابل معامله در بورس بیت کوین (BTC) را معرفی کند.

این تصمیم پس از تایید اخیر محصولات مشابه در ایالات متحده اتخاذ شده است

پیش بینی می شود تا اواسط سال 2024 عرضه شود، اولین ETF های رمزنگاری نقطه ای هنگ کنگ توسط SFC و مقامات پولی مورد بررسی قرار گرفته اند.

این حرکت به عنوان یک گام مهم در راستای همسویی با روندهای مالی جهانی و تحکیم جایگاه هنگ کنگ در صنعت کریپتو تلقی می شود. پذیرش سریع ETF های بیت کوین نقطه ای در هنگ کنگ نیز می تواند تأثیر عمیقی بر منطقه داشته باشد، همانطور که توسط خودی ها و کارشناسان صنعت برجسته شده است.

معرفی ETF ها در همسویی با انتظارات نظارتی و صنعت در مورد کنترل ها و انطباق، حیاتی تلقی می شود، و راه را برای این واقعیت در بازار آسیایی هموار می کند، جایی که هنگ کنگ آرزو دارد که یک زمین آزمایش برای منطقه وسیع تر باشد.نوشته های مشابه

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا