اخبار رمز ارز

دعوای حقوقی نیویورک AG شکایت علیه DCG، Genesis را بازبینی می کند


لتیتیا جیمز، دادستان کل نیویورک، شکایتی را علیه گروه ارز دیجیتال (DCG) و شرکت وابسته به آن Gemini Trust تجدید نظر کرده و تقاضا برای استرداد را به 3 میلیارد دلار افزایش داده است.

این شکایت طولانی تنها چند ساعت پس از توافق جنسیس گلوبال با نیویورک بر سر اتهام کلاهبرداری از مشتریان از طریق برنامه خاتمه یافته جمینی ارن مطرح شد. بر اساس آخرین پرونده دادگاه، این تعدیل منعکس کننده ادعاهای بیش از 230000 سرمایه گذار است که نشان می دهد مقیاس کلاهبرداری ادعایی به طور قابل توجهی بزرگتر از آنچه قبلاً تصور می شد است.

در ابتدا، این شکایت در ماه اکتبر 1.1 میلیارد دلار به دنبال داشت، اما به دنبال شهادت سرمایه گذاران جدید در مورد تضمین های گمراه کننده در مورد ایمنی سرمایه گذاری، این رقم افزایش یافت.

این اقدام قانونی اتهامات جدیدی را علیه جمینی معرفی نمی کند، اما بر شکست ظاهری جمینی و جنسیس گلوبال کپیتال، یک واحد DCG، در اطلاع رسانی به سرمایه گذاران در مورد خطرات مرتبط با برنامه وام رمزنگاری که در سال 2021 راه اندازی شد تمرکز دارد. سقوط این برنامه با ورشکستگی های بزرگ همزمان شد. در صنعت کریپتو، از جمله فروپاشی FTX، به رهبری سم بانکمن-فرید.

شکایت از جمینی و جنسیس چیست؟

برنامه Gemini Earn با همکاری Gemini و Genesis بود. ظاهراً به مشتریان تا 8 درصد علاقه به وام دادن دارایی های رمزنگاری شده خود را ارائه می دهد.

با این حال، شکایت ایالتی ادعا می کند که سرمایه گذاری های قابل توجهی در سرمایه گذاری های ناامن انجام شده است، به ویژه Three Arrows Capital که ورشکسته شد و Babel Finance که بیش از 100 میلیون دلار از دست رفت و به شدت بر ثبات مالی جنسیس تأثیر گذاشت.

این شکایت همچنین ادعا می کند که Gemini، که توسط دوقلوهای معروف Winklevoss تأسیس شده است، به طور کامل خطرات مرتبط با وام های خود را افشا نکرده است. به ویژه، آنها تاکید نکردند که بخش قابل توجهی از وام های شخص ثالث به Alameda Research، متعلق به Sam Bankman-Fried داده شده است.

این منجر به یک اتهام گسترده تر شد که جنسیس و DCG به دنبال پنهان کردن میزان مشکلات مالی خود از سرمایه گذاران بودند.نوشته های مشابه

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا