اخبار رمز ارز

در پیش‌بینی بازار 2024 ARK Invest از بیت‌کوین به‌عنوان نیروگاه مالی یاد شده است


آخرین گزارش ARK Invest از بیت کوین به عنوان یک نیروی مسلط در دنیای سرمایه گذاری خبر می دهد و از تخصیص 19.4 درصدی پرتفوی حمایت می کند.

تجزیه و تحلیل جامع این شرکت که در گزارش «ایده‌های بزرگ 2024» منتشر شده در 31 ژانویه به تفصیل شرح داده شده است، عملکرد چشمگیر بیت کوین (BTC) و رشد بالقوه آینده را که توسط چندین عامل کلیدی کاتالیز می‌شود، نشان می‌دهد.

مرکز ارزیابی ARK، نرخ بازده قابل توجه بیت کوین است. در طول هفت سال گذشته، بیت کوین به طور متوسط ​​بازده سالانه حدود 44 درصد را به همراه داشته است، به طور قابل توجهی بهتر از سایر کلاس های دارایی اصلی، با میانگین بازدهی 5.7 درصد.

این عملکرد استثنایی دلیلی اساسی در پشت توصیه ARK برای تخصیص 19.4 درصد از سبد سرمایه گذاری به بیت کوین است که افزایش قابل توجهی نسبت به تخصیص 0.5 درصدی مشاهده شده در سال 2015 است.

انعطاف پذیری بیت کوین در طول نوسانات بازار نیز نقطه کانونی در گزارش ARK است. این ارز دیجیتال پرچمدار رشد قابل توجهی را نشان داد، به ویژه در اوایل سال 2023 سقوط بانک های منطقه ای ایالات متحده، جایی که قیمت آن بیش از 40 درصد افزایش یافت. انعطاف پذیری نه تنها پتانسیل بیت کوین را به عنوان پوششی در برابر ریسک طرف مقابل برجسته می کند و وضعیت آن را به عنوان یک دارایی قابل اطمینان در میان عدم قطعیت های اقتصاد کلان تقویت می کند.

با نگاهی به سال 2024، ARK چندین کاتالیزور را مشخص می کند که می توانند رشد بیت کوین را هدایت کنند. این گزارش بر اهمیت صندوق های قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) برای پر کردن شکاف بین سرمایه گذاران سنتی و بازار ارزهای دیجیتال تاکید می کند. علاوه بر این، نصف شدن بیت کوین آینده که در آوریل 2024 پیش بینی می شود، یک رویداد صعودی برای این ارز دیجیتال پیش بینی می شود.

رویداد نصف شدن بیت کوین، که از لحاظ تاریخی با شروع بازارهای صعودی مطابقت دارد، نرخ تورم بیت کوین را کاهش می دهد و به طور بالقوه بر ارزش آن تأثیر می گذارد.

موضع صعودی ARK بیشتر توسط پیش بینی های آن در مورد قیمت بیت کوین با افزایش تخصیص جهانی پشتیبانی می شود. این گزارش حاکی از آن است که حتی یک درصد تخصیص از پایه دارایی سرمایه‌پذیر جهانی ۲۵۰ تریلیون دلاری می‌تواند قیمت بیت کوین را به ۱۲۰ هزار دلار برساند. یک تخصیص بلندپروازانه 19.4 درصدی می تواند ارزش آن را به رقم خیره کننده 2.3 میلیون دلار برساند. این ارقام مبتنی بر همبستگی پایین 5 ساله بیت کوین 0.27 با دارایی های سنتی است که نقش آن را به عنوان یک متنوع کننده در پرتفوی سرمایه گذاری رایج می کند.

در نهایت، این گزارش حاکی از تغییر درک از بیت کوین در بین سرمایه گذاران نهادی است. گذار از نگاه به بیت کوین به عنوان یک ابزار سوداگرانه به یک سرمایه گذاری استراتژیک در حال افزایش است. این تغییر با تغییر نگرش چهره‌های کلیدی در بخش مالی، مانند لری فینک، مدیر عامل بلک راک، که پتانسیل بیت کوین را به عنوان «پرواز به سوی کیفیت» تشخیص داده است، نمونه‌ای است.

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا